Header Ads

Selim Sesler İçin Yardım Çağrısı: Başka Selim Sesler Yok

Yaklaşık bir yıldır kalp nakli bekleyen klarnet sanatçısı Selim Sesler için bir grup vatandaş, yardım çağrısında bulunmak amacıyla basın açıklaması yaptı.

Galatasaray Lisesi önünde toplanan İstanbul Roman Dernekleri üyeleri adına konuşan Adnan Demires, 'Türkiye'nin adını dünya çapında duyuran sanatçılardan biri olan klarnetçi Selim Sesler, bir yıldır kalp nakli bekliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Sesler için yardım girişiminde bulunmasını istiyoruz' dedi.

Yapılan basın açıklamasının tamamı şöyle;

Bizler bugün burada Klarnet ustası Sayın Selim Sesler’le dayanışmak için toplandık. Selim Sesler yaklaşık bir yıldır acil kalp nakli bekliyor ve yaşamını çanta bir kalple devam ettiriyor. Bir yıldır en yakın dostu klarneti çalamıyor. Biz buradan kendisine sesleniyor ve diyoruz ki;

Selim Usta bizler bir yıldır seni sahnelerde göremezsek de bil ki evimizde, sokağımızda senin gırnatan “Şu Köyceğiz Yolları, Kara Üzüm Habbesi, Oğlan Bizim Kız Bizim, Topal Oyun, Gözyaşı ve Bir İstanbul gecesi” diye çınlıyor.

Keşanlı Roman Selim Usta, sen 14 yaşında gırnatanla köy düğünlerinde başladığın yolculuğuna İngiltere'de, Amerika'da, Kanada'da, Almanya’da, Fransa'da, İsveç’te devam ettin. Türkiye’yi aslanlar gibi temsil ettin, ayakta alkışlandın. Bu ülke adına hepimiz sana minnettarız.

Selim Usta, yönetmen Fatih Akın’ın İstanbul Hatırası filminde çaldığın klarnetle İstanbul’un ruhunu çözdün. Sana teşekkür ederiz. Senin müziğin bu şehrin ruhu, müzikseverlerin, Romanların onurudur.

Buradan Kültür Bakanlığı’na ve yetkililere sesleniyoruz ve diyoruz ki;
Selim Sesler bu ülkenin yetiştirdiği en nadide sanatçılardan biridir. Selim Seslere de, müziğine de sahip çık. Selim Sesleri hastane odalarında yalnız bırakma. Başka Selim Sesler yok…

Buradan sevenlerine hatırlatıyoruz Selim Sesler’in maddi değil, manevi desteğe ihtiyacı var. Selim Usta’ya buradan bir kez daha “Geçmiş olsun, seni unutmadık, KALBİMİZ DE, RUHUMUZ DA SENİNLE diyor ve ACİL ŞİFALAR dileyerek yeniden klarnetini çalacağı günler için dua ediyoruz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.