Header Ads

Londra'da Binlerce Kadın 'Kaltak Yürüyüşü'ne Katıldı


Cinsel taciz ve tecavüz karşıtı düzenlenen "Slutwalk" (Kaltak yürüyüşü) yürüyüşüne bir kez daha ev sahipliği yapan Londra'da, çok sayıda kadın sokağa çıktı.

Londra’da düzenlenen "Slutwalk" yürüyüşüne heteroseksüel, lezbiyen ve transeksüel binlerce kadın katıldı.

Kıyafetlerinin tacize davetiye olarak görülmesini kabul etmeyen kadınların dünya genelinde ortak tepkisini dile getirmek için düzenlenen yürüyüşe kadın örgütlerinin yanı sıra çok sayıda da bağımsız kadının katıldığı kaydedildi.

Koruma talep ettiklerini dile getiren organizasyon komitesinden Anastasia Richardson, "Nerede, hangi koşulda ve nasıl olursa olsun tecavüz, tecavüzdür, sarhoş olsan da, mini etek giysen de, erkek arkadaşın bile olsa, hatta 20 yıllık kocan bile olsa, siyasi mülteci başvurusu yapmış olup gözaltı merkezinde olsan, hayat kadını olup, müşterin tarafından bile tecavüze uğrasan, tecavüz her zaman tecavüzdür" dedi.

İlk kez Toronto'da başlayan yürüyüşler, önce Los Angeles ve New York gibi şehirlerde de gerçekleştirilerek Amerika kıtasını sardı ve daha sonra da Paris, Yeni Delhi ve Sydney'le birlikte tüm dünyaya yayıldı. (etha)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.