Header Ads

CHP'li Sabahat Akkiraz'dan CHP'li Güldal Mumcu'ya Eleştiri: Muharrem Ayı İle İlgili Konuşma Talebimi Reddetti


CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Facebook ve Twitter hesabından CHP'li Meclis Başkan Vekili Güldal Mumcu'yu eleştiren bir ileti yayımladı.

Akkiraz 'NASIL MECLİS KÜRSÜSÜNDE KONUŞAMIYORUM?' başlıklı iletisinde Muharrem Orucu ile ilgili konuşma talebinin Güldal Mumcu tarafından reddedildiğini söyledi.

TBMM Başkanlığı kısa bir süre önce CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'ın Muharrem Orucu için düzenleme isteğini kabul etmişti.

Akkiraz'ın Mumcu'yu eleştirdiği gönderinin tamamı şöyle;

14 Kasım Çarşamba günü ''Muharrem Ayı ve Alevilerin Sorunları'' konulu yapacağım Gündem Dışı konuşma için 10 gün önce Meclis Başkan vekili Sayın Güldal Mumcu'ya başvuruda bulundum. Son güne kadar bekletildim. Son gün olumsuz yanıt verildi. Kendisi ile konuşmak için aradığımda telefonlarıma bile çıkma gereği duymadı;

Öğrendim ki bizim talebimizin yerine;
-Kocaeli Belediyesi
-Ticaret Kanunu konular ile ilgili konuşma verilmiş.

Saygı duyuyorum ama şunları sormadan da edemiyorum;

-Acaba Ticaret Kanunu ve Kocaeli Belediyesi Muharrem Ayı ve Alevi Sorunlarından daha mı önemli?
-Muharrem Ayı sıradan bir gün ve sürekli gündem de bir konu o yüzden muharremin başlangıcının konuşulması gereksiz mi?
-Alevi toplumunun tarihinde ilk kez TBMM çatısı altında oruç açımı konusunda kazanımlarımız olurken meclis kürsüsünden konuşmamız kimi ya da hangi zihniyeti rahatsız etmiştir?
-Mecliste Gündem Dışı konuşma yapmak için aynı şehirden vekil ya da suya sabuna dokunmayan konuları mı seçmeliyiz?

 Bugün itibarıyla Meclis kürsüsünde neden konuşmuyorsunuz diyenlere artık vereceğim bir cevabım var; benim temsil ettiğim halkın,onların kutsallarının ve sorunlarının meclis kürsüsünde dillendirilebilmesi için partimin meclis başkan vekili dışında birisinden talepte bulunmalıyım.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.