Header Ads

Gazetelerde Bugün (14 Ocak 2013)


CUMHURİYET

Bana rüşvet teklif ettiler

Güveni kötüye kullandılar.. Deniz Feneri yolsuzluğunun mağdurlarından göçmen Sadık Deniz, 16 Ocak’ta başlayacak dava öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Muhafazakâr bir insan olduğunu, o dönem Kanal 7’nin Deniz Feneri.e.V. reklamlarından etkilenerek bağış yaptığını belirten Deniz, “Fakat bu insanlar güvenimi kötüye kullandı, dini duygularımı istismar etti” dedi.

HÜRRİYET

O beş siyah minibüs MİT'te

İlk kez 2007'de Meclis'te gündeme gelen ve devlet içinde yasadışı dinlemeler için kullanıldığı öne sürülen özel donanımlı 5 siyah minibüs 2012'de MİT'e devredilerek kayıt altına alındı.

MİLLİYET

Başbakanlık'a böcek şubesi

Başbakan Erdoğan'ı teknolojik tehditlerden koruyan büro, şube düzeyine yükseltiyor. Yeni birimin temel görevi yasadışı dinlemeleri engellemek.

VATAN

'İnfaz' süreci aksatmasın

Paris'te PKK'lı üç kadının öldürülmesinin yeni İmralı sürecini etkilelememesi gerektiğini söyleyen CHP lideri 'Hükümet kararlıysa süreç kendi içinde yürümeli' dedi.

RADİKAL

Sona'nın 3 zorlu yüzleşmesi

Ailesi 1915'te Halep'e kaçarak kurtulan Sono Tatoyan, Ermeni katliamının 'Schindler Listesi'ni yapacak. Sona, 'filmi ve kendi hesaplaşmasını' Radikal'e anlattı.

AKŞAM

Türkiye yapmış olamaz

Fransız polisi, Avrupa'da yaşayan PKK'lıların Suriye uyruklu avukatı Kenan Ç.'yi dinledi. Avukat, 'PKK saldırıyı nasıl yorumluyor' sorusuna şu yanıtı verdi: Türkiye'nin rolü olduğunu sanmıyoruz.

SÖZCÜ

Silivri'den zulüm feryadı yükseliyor

Silivri'deki yergılamaları eleştiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ''Adil yargılama gölgelenmiştir'' dedi... İşte ''tarihe not düşülecek'' sözleri:

HABER TÜRK

Voltron savunması

RedHack'in saldırılarına uğrayan YÖK, Emniyet ve TÜBİTAK ile güç birleştirip siber savunma yapacak.

AYDINLIK

Üniversitede 40 piyango

Çalışma arkadaşı Yakup Kıvrak ve Piyanist-Eğitmen Nazlı Işıldak, Silivri'de tutuklu bulunan Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'yla ilgili anılarını anlattılar.

SABAH

1 fincan kahve 8 kızı kurtardı

Dicle Kaymakamı Çağlayan Kaya, ailelere ''Bir fincan kahve içelim, dertleşelim'' ziyaretleri yaptı bir ayda 8 kızı ''çocuk gelin'' olmaktan kurtardı.

POSTA

İşte Halimiz

İzmir'de ekonomik sıkıntılar yüzünden borçlarını ödeyemeyen kişilere ait işlem gören icra dosya sayısı 1 milyon 300 bine ulaştı. Sadece 2012 içinde 932 bin borçlu hakkında icra takibi başlatıldı. İzmir'deki 28 icra müdürlüğünde çelik dolaplarda ve depolarda yer kalmayınca dosyalar koridorlara dizildi.

BİRGÜN

Hayat kömür karası ölümler kan kırmızı

Ocakta meydana gelen patlama sonucu 8 işçinin yaşamını yitirdiği Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde ağır bir matem havası var. Kara elmasın başkentinde, herkes dul, herkes yetim.

YENİ ŞAFAK

Afrika kumaş Fransa terzi

Fransa'nın 'terör devleti kurulacak' bahanesiyle eski sömürgesi Mali'ye askeri müdahalesi, Afrika'yı yeniden şekillendirmek için yaptığı hazırlıkların ilk işareti oldu. Sarkozy'nin Libya'da en ön cephede 'savaşması' seçim yatırımı olarak yorumlansa da Hollanda'nın işgal için düğmeye basması, Afrika planının uzun soluklu olduğunu gösterdi. Eski sömürgesi 8 ülke de Paris'in hedefinde.

ZAMAN

Devlet, çifte maaş alan memurların peşinde

Emekliye ayrıldıktan sonra başka bir kamu kurumunda yeniden çalışmaya başlayan ancak emekli maaşı kesilmeyen memurlar yakın takibe alındı. Yaklaşık bin memurun çifte maaş aldığı tespit edilirken, bu sayının daha da fazla olabileceği ifade ediliyor. SGK yetkilileri, bütün kurumlar arasında entegre sistem bulunmadığı için çifte ödemelerin önüne geçilemediğini belirtiyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.