Header Ads

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Karayağız: Bu Zamanda Hangi Rektör Var Ki AKP'nin Adamı Olmasın
ODTÜ'de yaşanan olaylar ve ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalarının ardından bazı üniversitelerin rektörleri de ODTÜ yönetimi ve öğrencilerini kınamıştı. Bu kınamaların ardından üniversite öğrencileri de bir çok eylem gerçekleştirmiş ve rektörleri zor durumda bırakmışlardı.

En çok akılda kalan eylemde ise Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinin Rektör Ethem Tolga'yı rektörlük binasına hapsetmişti.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde yaşanan bu son olay ise onu bile gölgede bırakacak türden. Zira Rektör Yalçın Karayağız, kameraların önünde tartıştığı öğrencilerine aynen şu cümleyi kuruyor: "Bu zamanda hangi rektör var ki AKP'nin adamı olmasın"

MSGSÜ öğrencileri dün İstanbul'da eylemdeydi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi'nde yapılan eylemde öğrencilerin karşısına çıkmak zorunda kalan Rektör Yalçın Karayağız kameralar önünde "Bu zamanda hangi rektör var ki AKP'nin adamı olmasın" şeklindeki ifadeleri öğrencileri tarafından 'itiraf' olarak adlandırıldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde yapılan eylemde öğrenciler rektörü "AKP uşağı rektör" sloganlarıyla protesto etti.

(haberdesin.com)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.