Header Ads

Kars'ta Gözaltında Cinsel Taciz: Üniversite Öğrencisi Kamera Bulunan Odada Çırılçıplak SoyulduBir tiyatro oyununda Cumartesi Anneleri rolünü canlandıran üniversite öğrencisi M. K. hakkında soruşturma açıldı. K., ifade vermek için gittiği Kars Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde, kamera olan bir odada çırılçıplak soyularak taciz edildi. K., polisler hakkında şikayetçi oldu.

M. K., Kars Kafkas Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi. Aynı zamanda amatör tiyatro oyuncusu.

K., bir tiyatro oyununda Cumartesi Anneleri rolünde oynadığı için hakkında soruşturma başlatıldı. 26 Şubat'ta ifadeye çağrılan K., ertesi gün ifade vermek için Kars Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne gitti.

K., ifadesinin alınması için beklerken, yanına gelen polis memuru tarafından "Beni tanıdın mı? Hani geçen sene evini basmıştım ya senin. Sen dün yanına gelen arkadaşlara da artistlik yapmışsın, seninle görüşürüz" diye tehdit edildi. Polis memuru, daha sonra yanında bulunan kadın polise "bunun üstünü arayın" diyerek K.'yı götürmesini istedi.

K., başka bir odaya götürüldü. Üst araması yapacak olan kadın polis, K.'ya tamamen soyunması gerektiğini söyledi. K., "soyunmayacağını, bunun kanuna aykırı olduğunu" söyleyince "soyunmazsan zor kullanmak durumunda kalacağım, çabuk soyun" denilerek bir kez daha tehdit edildi. Bunun üzerine M. K, üzerinde sadece iç çamaşırları kalacak şekilde soyundu. K.'ya mahrem yerlerine de bakması gerektiğini söyleyen polis memuru, K.'dan iç çamaşırlarını da indirmesini ve çamaşırlarını silkelemesini istedi. K., bunu da yerine getirdikten sonra, aynı odada ifadesi alındı.

K., bu sırada odada bir kamera olduğunu fark etti.

POLİSLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
M. K., maruz kaldığı cinsel saldırıyla ilgili dün polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

K. adına avukatı Bişar Abdi Alınak, Kars Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği şikayet dilekçesinde, Kars Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şubesi ve savcı hakkında "Görevi kötüye kullanma, tehdit ve cinsel taciz" suçlarından soruşturulma açılmasını istedi.

Suç duyurusu dilekçesinde olayı aktaran Av. Alınak, "İnsanlık dışı muameleyle karşı karşıya kalan müvekkilim ağır bir travma ve ruhsal çöküntü içerisindedir. Müvekkilim TEM şubeye girdiği andan itibaren tehdit edilmiş, zor kullanılarak içinde bir kameranın olduğu bir odada çırılçıplak soyundurularak işkenceye maruz bırakılmıştır" dedi.

Görüntülerin incelenmesinin gerçeğin ortaya çıkmasını sağlayacağını belirten Alınak, "Bütün bu nedenlerle öç alma saiki ile hareket edip genç birini çırılçıplak soymak suretiyle suç işleyen, müvekkilimi tehdit eden başta görevli polis memurlarının ve talimatı aldıklarını iddia ettikleri TEM Şube Amirinin ve TEM Savcısının gerekli kavuşturmanın yapılarak kamu davası açılması için karar verilmesini talep ederim" dedi.

(etha)

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.