Header Ads

Polisten Tacize Uğrayan Kadına Skandal Soru: ‘Mini Etek mi Giydiniz?’


İstanbul Bebek’te kalabalık bir erkek grubunun sözlü tacizine uğraması üzerine telefonla aradığı polisten yardım isteyen kadın, polisin “Üzerinizde ne var mini etek mi giydiniz?” sorusu üzerine şaşkınlık geçirdi.

Dün İstanbul’da Bebek Sahili’nde yalnız başına yürümekte olan genç bir kadın yaklaşık 25 kişilik bir erkek grubunun sözlü tacizine uğradı. Tacizin devam etmesi üzerine gruptan uzaklaşmak isteyen E.G. yolun karşı tarafına geçse de tacizcilerin takibinden kurtulamadı.

“Kadın etek giyince erkekler taciz edebiliyor”

Takibin devam etmesi üzerine cep telefonundan polisi aradığını belirten E.G, polisin 15 dakika sonra geri döndüğünü söyledi.

Yaşamakta olduğu durumu anlatması üzerine polisin “Üzerinizde ne var mini etek mi giydiniz?” sorusu üzerine şaşkınlık geçirdiğini söyleyen kadın “Bu nasıl bir soru? Üzerimde ne olduğunun ne önemi var burada? Buna göre mi müdahale edeceksiniz?” sözleriyle polise tepki gösterdi. E.G. verdiği tepki üzerine polisin “mini etek giydiyseniz normaldir, etek varsa erkekler böyle yapabiliyor” sözleriyle kendisini cevap verdiğini aktardı.

Hızla yürüyerek tacizcilerden uzaklaşmayı başaran E.G., başkalarının da grubun tacizine uğradığını belirterek polisten sahile gitmesini isteyerek telefonu kapattığını söyledi.

“Polisin sorusu ülkemizin geldiği durumu gözler önüne seriyor”

E.G. yaşadığı duruma karşı polisin tutumunu şu sözlerle değerlendirdi:

“Çok şaşırdım. 2013 yılında aydınlıktan yana bir insan olarak böyle bir durumu çok komik buluyorum. Bir polis memurunun tacize uğrayan bir insana böyle sorular sorabilmesi ülkemizin geldiği durumu gözler önüne seriyor.”

(soL)
foto:arşiv/Başka Haber

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.