Header Ads

#direnhamile TRT'nin Ramazan Programında Yobazlık: "Hamile Kadının Sokakta Gezmesi Uygun Değildir"TRT 1'in iftar programına konuk olarak katılan kendisini tasavvuf düşünürü olarak tanıtan Ömer Tuğrul İnançer, hamile kadınlar hakkında yaptığı yorum ile şaşırttı.

TRT 1 ekranlarında iftar saatlerinde yayınlanan 'Ramazan Sevinci' programı  avukat olan Ömer Tuğrul İnançer'i konuk etti.

Programda Şeyh Vefa'nın menkıbelerinden bahseden İnançer, hamile kadınlar hakkında yaptığı sert yorum ile herkesi şaşırttı."BUNUN ADI TERBİYESİZLİKTİR"

Şeyh Vefa'nın hanımının haram lokma yemesiyle ilgili bir hikayesini anlatan İnançer, konunun hamileliğe gelmesi üzerine şu ilginç yorumu yaptı:

"Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar... Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir."

(Başka Haber-Milliyet)

1 yorum:

  1. Bu adam ve bunun kafasındakiler ne o kadının ne de çocuğun sağlığını düşünür zaten kadın çocuk doğurma makinası ya otursun evde

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.