Header Ads

Gazetelerde Bugün (1 Ağustos 2013)

CUMHURİYET

Ali’nin organları için sanayide kutu

Gezi Direnişi sırasında dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın cesedinden alınan “beyin, akciğer, karaciğer, kalbin tamamı, böbrek parçaları ve iki tüp kan örneği”nin Adli Tıp incelemesine, sanayide kaportacıda yaptırılan galvaniz kutuyla gönderildiği ortaya çıktı.

YURT

Rantın dini yok

SOL

Polis yargılanacakmış.. Ölme eşeğim ölme

EVRENSEL

Penaltıyı da Tayyip atsın

GÜNDEM

Kürtler yine alanlarda

TARAF

Nusra bölgeyi ateşe veriyor

HÜRRİYET

Bottan çıktılar

Yunanistan'ın yakaladığı mühimmat yüklü bottan Adalet Bakanlığı ve AKP'ye bombalı saldırıyı organize eden DHKP-C'li Hasan Biber ile Mehmet Yayla çıktı.

MİLLİYET

Kardeş olmak zorundayız

TOBB Genel Kurulu'nda konuşan Başbakan Erdoğan, "76 milyonun hükümetiyiz, Beraber olmaya, kardeş olmaya mecburuz. Bu kardeşliği bozdurmayız" dedi.

VATAN

NATO'ya uymadı

Ankara milli uyduları Türkiye'den fırlatmak için düğmeye bastı. İnşa edilecek tesis NATO'da 'Ankara füze programına başlıyor' kavgası yarattı.

RADİKAL

Angaryadan beter

Sahte çürük raporu davasının gerekçeli kararında, "Erlere devletin verdiği maaş 19-20 TL. Bu rakam angarya ve kölelikten daha beter" deniliyor.

BİRGÜN

Central olmayan Park

Kent merkezlerini ranta açan AKP'nin, New York'taki Central Park benzeri bir parkı Merter'e yapma projesi tartışma yarattı. Merkezi olmayan ve zaten yeşil alan olan bir bölge, park yapılıyormuş gibi sunuluyor. Bu arada Central Park ismi de Erdoğan'ın isteği ile değiştirildi.

AKŞAM

Türkiye 2013

Son 4 yılda 69 şehit verilen Çukurca'da 'çözüm süreci'yle birlikte bahar havası esmeye başladı. Bölgede çivi bile çakmayan girişimciler Kato Dağı eteklerinde turistik tesis yapmaya başlarken, hükümet 42 yıldır çözülemeyen Ruhban Okulu'nun açılması için düğmeye bastı.

SÖZCÜ

Ordu paşa arıyor

Dünyanın en güçlü ordularından TSK zor günler geçiriyor. Cezaevine atılan komutanlar yüzünden dengeler bozuldu.

AYDINLIK

Bu maç kaçmaz

17 Ağustos'ta başlayacak lig maçları öncesi AKP, Haziran Direnişi'nde önemli rol oynayan taraftar gruplarının protestolarını engelleyebilmek için çareler arıyor.

 HABERTÜRK

Tribüne siyaset yasağı

Bakan: "Tribünde siyasi ve ideolojik kötü tezahürata karşı düzenleme yapılacak".

SABAH

Bizi sevmeyeni bile seviyoruz

Başbakan Erdoğan: Herkes bizi sevmek zorunda değil böyle şey olmaz. Ama biz 76 milyonun hükümetiyiz.

POSTA

Zorunlu askerlik angaryadır

Aralarında ünlülerin de bulunduğu bazı kişilere askerlik yapmamaları için 'sahte çürük raporu' çıkaran çete, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmıştı. 2.5 yıl süren davada 11 çete üyesine ceza verilmişti. Mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Karar, Türkiye'deki askerlik sistemine yönelik ciddi eleştiriler içeriyor.

YENİ ŞAFAK

İstihbarat 3 gün önce

Adalet Bakanlığı ile AK Parti'ye yönelik saldırının faili DHKP-C'li Hasan Biber, yeni saldırı için Türkiye'ye botla gelirken Sisam adasında yakalandı. Biber'in yerini üç gün önce Türk istihbaratı verdi. Atina'nın teröristleri görmezden gelmesinden çekinen Türkiye, ABD ve AB'yi de uyardı.

ZAMAN

Tigana'dan Mali'deki Türk okuluna laboratuvar

Mali'nin başkenti Bamako'da inşatı süren dev eğitim kompleksine sürpriz bir destek geldi. Bir dönem Beşiktaş'ı da çalıştıran Mali asıllı Fransız teknik adam Jean Tigana, arazisini uygun fiyatla satmakla kalmayıp Türk okuluna bilgisayar laboratuvarı bağışlayacak.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.