Header Ads

Roj TV, Nuçe TV ve MMC'nin Yayını Bu Gece Duracak


Merkezi Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bulunan Mezopotamya Broadcasting (yayıncılık) şirketi ile Roj TV, iflas bildiriminde bulundu.

Şirketler, mahkemenin televizyon yayınları ile ilgili vermiş olduğu lisans iptali ve 10 milyon kron gibi astronomik para cezası sonucu ticari işlemlerini sürdüremez duruma geldiklerini kaydetti.

İflasla birlikte şirketler, başta Nuçe TV ile müzik kanalı MMC olmak üzere tüm yayınlarını bu akşam saat 24.00 itibariyle durdurma kararı verdi.

Karara ilişkin açıklama yapan Mezopotamya Broadcasting Genel Müdürü İmdat Yılmaz, Kopenhag şehir mahkemesinin Mezopotamya ile Roj TV şirketlerine verdiği ikişer buçuk milyon kronluk para cezalarının üst mahkeme tarafından Danimarka tarihinde bir ilk olan astronomik düzeydeki 5'er milyon kron cezaya yükseltildiğine dikkat çekti.

Yılmaz, buna karşın Yüksek Mahkeme'ye itirazda bulunduklarını ancak kararı veren mahkemenin Yüksek Mahkeme kararını beklemeden para cezasının ödenmesi gibi haksız bir karara imza attığını belirtti.

Mahkemenin verdiği ağır para cezası ve lisans iptali sonucu şirketlerinin ticari faaliyetlerinin durma noktasına geldiğini belirten Yılmaz, bankaların da kredi konusunda anlayışlı davranmaması üzerine iflas kararı aldıklarını bildirdi. Yılmaz, iflas için bildirimde bulunduklarını açıkladı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.