Header Ads

Akbank'ta Çalışırken İşten Çıkarılan Bankacı Anlatıyor: "Kariyer Yalanlarına Karşı..."


Aylardır işten çıkarılmam üzerine yazacağım, ancak yazmak gelmiyor içimden. Moralim yerlerde olduğundan değil, yaşadığım haksızlığı nasıl tarif edeceğimi bilmediğim için bir şeyler aktaramadım. Ancak şimdi görüyorum ki tam zamanıdır.

3 ay önce, çalıştığım Akbank’dan “performans düşüklüğü” sebebi ile çıkarıldım. Bankaya bir kez gitmiş ve hesap açtırmış her arkadaş bilir, onları sinir eden bir soru ile karşılaşırlar; “kredi kartı ister misiniz”, “internet şubenizi açtırmayı düşünür müsünüz?” “kredili mevduat kullanmak ister misiniz (banka ile uğraşmayan arkadaşlar için, avans olarak verilen, eksiye düşen para. bir aralar çok bilindik bir laf vardı “eksi 9,90’dayım hacı”, işte onun gibi)?”

Bir gişe olarak sizin de bu soruları sormanız gerekiyor müşteriye. Çünkü sizin bir gişe olarak performansınızın yarısını bu kriter oluşturuyor ve bankanın kendi performans notları veriliyor. Yani sizin paranızı teslim ettiğiniz kurum, çalışanın parayı eksik almasından, size daha çok işlem yapmasından, BBDK kararlarına göre işlem yapmasından çok, size bir ürün satıp satmadığına göre personeli değerlendiriyor. Ve bunun adına da “değişen bankacılık”, “yeni bankacılık” deniyor.

Bunun bankaya getirisi yüksek oluyor. Lakin benim de içinde bulunduğum süreç içerisinde, bankanın net kârı 2,5 milyar lira oldu. Sanırız rüyanızda yan yana görseniz “istemem yahu, nereye koyacağım ben bu parayı” diyebileceğiniz bir para. Satılan ürünlerin özelliği ise nakit para akışını banka lehine kısması, banka adına riskleri azaltması ve bankanın temel işi olan krediyi bürokrasiden kurtarması yönüyle banka için önemli bir mesele. Peki banka, bu elde ettiği paradan çalışanına ne kadar veriyor? Eğer nitelikli bir yüzde tutturursanız (ki bu da size verilen hedefin minimum %80’ini tutturmak anlamına geliyor), prim alabilirsiniz. Ama bir puan dahi altında kalırsanız, bütün yaptığınız satışlar “babanızın hayrına” Akbank’ın değerli hissedarlarının ceplerini kabartılandırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Peki satış yapmak için ne gerekiyor? Tabii ki müşterileri tanımak, müşterilerle yakınlık kurabilmek, ürünün yararlı olduğuna “kendini” ikna etmek ve insanları ikna edebilmek. Diğer iki konu hakkında sorunum olmadığını tanıyan arkadaşlar bilir ama daha çok satış yapmanın tek kuralı var, tabii ki birinci kural.

Peki bu kadar “değişen” bankacılıkta müşteriyi tanımanız için ne yapmalı? Tabii ki çok az yer değiştirmeli, insanlarla iletişiminiz olmalı ve tanıdığınız insanların olduğu yerlerde olmalısınız. Bu da doğal olarak yaşadığınız yerdir.

Bu çok mantıklı açıklamaların sonrasında, yönetim kurulu “personel fazlalığını” gerekçe göstererek, benim tanıdığım insanların olduğu ve günde 600 kişinin numara aldığı şubede iken ne yaptı dersiniz? Tabii ki fazlalık olan beni “torba kadro” “dinamik kadro” dedikleri, her hafta başka bir şubede olduğun ve gideceğin yeri cuma günleri “büyük bir heyecanla” beklediğin “bölge müdürlüğü kadrosuna” atadı.

Dolayısıyla prim alabilmenin ve yüksek performans gösterebilmenin ilk şartı olan “satış yapabilme” meselesini, isteseniz de istemeseniz de kafanızdan silmiş oluyorsunuz. Çünkü doğal olarak bir hafta içinde sizin karşınıza gelen insanı tanımanıza imkan yok. Hatta bu sadece kendi kafamdan değil, sizinle ilk kez tanışan ve bankanın hedef kriterlerinin muğlaklığından kriterleri bilemeyen personelce de kafadan silinmişti. Yani bir şubeye gittiğimde “senin satış hedefin düşüktür, işlemlerini doğru yap yeter” uyarısı alıyordum.

Ancak işin aslının öyle olmadığı, lanet olası yağmurlu bir çarşamba günü gittiğim bölge toplantısında ortaya çıktı. Diğer gişelerin hedefi ne ise, benim de hedefim o idi. Ve o toplantıda bölge müdürü bizi “güzellikle” uyarmış, okuduğu üniversitede ona öğretilenleri “abilikle” aktarmıştı bizlere. Aslında haksızlığında namusluluk(!) gösteriyordu, açıkça gençlerin %85’inin yaptığı işten memnun olmadığını, ekmeğin aslanın ağzında olduğunu ve küreselleşme çağında bütün ilişkilerin (aile ilişkileri dahil) pazarlama ilişkisinden ibaret olduğunu belirten o samimi konuşmasından sonra, diğer üç arkadaşımın başları eğik ve az önceki itirazlarından eser olmadığı görülüyordu. Ben ise cevap hakkı arıyordum, ancak duruşumda herhangi bir değişiklik olmamıştı. Cevap hakkını bulamadım o akşam, başka da bir toplantı yapma şansımız olmadı, çünkü bölge müdürümüz değişmişti.

Bir de satış konusunda kendinizi ikna etme meselesi var. Çünkü üç-beş kuruş para kazanan insanların hak kaybına uğramasına içiniz el vermiyorsa, satış yapmanız zorlaşır. Bir de satışın riski var. Her ne kadar bilgi vermeniz gerekli olsa bile, eğer kredi kartının “kanunlara aykırı olarak alınan” aidatını hatırlatmayı unutursanız, şikayet edilme olasılığınız çok yüksek. Kredili mevduatın faizlerinin ödemeleri konusunda müşteri doğru bilgilenmezse, mevduat blokeli olduğu için müşteri ile tartışma riskiniz oldukça yüksek. İnternet şubesinin açılması sonucunda en ufacık bir güvenlik açığının oluşması sonucu müşterinin başınıza ekşimesi olası. Hele hele son dönemlerde hesapta para biriktirmeye yarayan ve sürekli aksayan hesaplar konusunda müşteri ile tartışmanız büyük olasılık. Bir de yine “kanunlara aykırı olarak alınan” ve mahkeme kararları ile sürekli geri ödenen hesap işletim ücretleri yüzünden küfür işitmeniz işten bile değil.

Satış meselesinin zorluğu bu şekilde, peki ya diğer koşullar? Benim performansım diğer kriterler baz alındığında onlarca şubede üstlerimin değerlendirmesine göre diğer arkadaşlar kadar iyiyken, müşterilerin en sinir olduğu meseleyi, yani bir şeyler satmayı yeterince yapmadığım için düşük olmuş oluyor. Daha da Türkçeleştirirsek, işlemleri yaparken üstlerime az soru sorduğum, çok fiş bastığım, durmadan çalıştığım, açık ya da fazla vermediğim ve iç denetimlerde (bana döndüğü kadarıyla) az şikayet aldığım için müşteri ve yöneticiler için sevilirken, maalesef yönetim kurulu için ipinin çekilmesi gereken “eski bankacılık” kafasındaki bir günahkardım.

Sanırım bu kadar uzun açıklamadan sonra, performans düşüklüğü sebebinin bir bahaneden ibaret olduğu ortaya çıktı. Peki gerçeklik ne?

http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/16229-akbank-performansta-sinifta-kaldi.html

1 yıl önceki haberde, bir şube müdürünün yine aynı sebeple işten çıkarıldığını görüyoruz. Ayrıca kendisinin bazı ücretleri de yatırılmamış. Benim böyle bir sorunum olmadı. Bütün ücretlerimi son kuruşuna kadar aldım, ancak kanuna göre işten çıkarıldıktan sonra geç yatırıldığı için kıdemimi faizi ile birlikte almam gerekirdi. Ancak ücret yetkilileri hangi kanuna göre sözleşme yaptıklarını açıklamayı beceremediler bir türlü. Büyük ihtimal Banksis’in imzaladığı toplu iş sözleşmesine göre bu ücretleri aldık. Yine de benim uğradığım hak kaybına uğramamak için, haklarımızı bilmenin gerekli olduğunu hatırlatmam gerek.

Bankanın kârlılığı ile ilgili bir problem yok, Bu yılın başında yapılan açıklamaya göre 1000 çalışan daha katacaklardı. Ancak sayı 150’de kalmış gözüküyor.

http://bankapersonelalimi.com/hangi-banka-personel-aldi-hangisi-cikardi/2013

Ancak sayının 150’de kalmasının sebebi sadece 150 kişi alınmasında değil, benimle birlikte çıkarılan yüzlerce kişinin olması. Ancak ne kadar olduğuna dair hiçbir bilgi yok. Personellerin bireysel açıklamalarına göre 400 kişinin çıkarılması planlanmaktaydı, çünkü bankanın çok zeki, çok okumuş satış koçlarına göre, bir personel yıllık 10000 lira maliyetten başka bir anlama gelmiyor. İşte beni işten çıkaran zihniyetin ulaşmak istediği “havuç” yine ortaya çıkıyor: Kâr maksimizasyonu.

Banka, son üç aylık süre içinde, rekabete girdiği diğer bankaları geçmek için personellerin maaşlarına göz dikti. Bankacılık “yeni” ama zihniyet eski. Şu anda hem personel, hem müşteri şikayet ediyor oluşan yetersizlikten. Tabii ki doğal olarak oluşan mobbingin ve antika çağdan kalma hastalığımız olan dedikoduculuğun yarattığı karmaşayı anlatmıyorum bile.

Tabii ki en önemli mesele, bir banka gişesi ne kadar ücret alıyor? Toplumda banka personeli olmak, hayatının kurtulması ile eşdeğer. Ancak yarattığı kişi başına 200000 TL’lik katma değere rağmen, bir gişenin aldığı ücret memur ücretinin bile altında. Hem de yılda 4 kez ikramiye almasına rağmen.

Siyasi düşüncelerden dolayı işten atıldığımı düşünen arkadaşlar var doğal olarak (bankada şaka ile karışık müşterilerin itirazlarına verdiğim cevapları göz önüne alınca 15 ay çalışmış olmam bile bir şans). O zaman bankada sadece benim değil, binlerce kişinin bankadan atılması gerekirdi (beni işten çıkaran insan kaynakları dahil). Ancak bankanın siyasal olaylardan korktuğunu da şöyle bir haberle görebilirsiniz.

http://www.odatv.com/n.php?n=akbank-calisanlarini-tehdit-etti-0406131200

Haber aslında bir yanlış anlaşılmadan dolayı böyle yazılmış. O gün gönderilen e-postalarda, banka hakkındaki eleştirilere yorum yapılmaması belirtiliyordu sadece. Bu tabii ki aba altından sopa göstermek olarak adlandırılabilir. Ancak bankanın daha ilk hafta eğitimlerde ortaya koyduğu bir “siyaset yasağı” yok değil. Bir banka personelinin siyasi partiye üye olması, yürüyüşlere ve gösterilere katılması, toplantılara katılması yasak. Tüm bunlara rağmen siyasi düşüncelerimden dolayı işten çıkarılıp çıkarılmadığımı öğrenmem için daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Yine de bu durumu şu anlık ihtimal dışı tutuyorum.

Bu kadar haksızlık yaşamışken 3 aydır neler yapıyorum, nasıl yaşıyorum, neler hissediyorum? Öncelikle işini kaybedip yıkıntıya uğrayan insanların yaşadığı üzüntünün aynısını yaşamıyorum ama yaşadığım duyguyu öfke ile tanımlayabilirim sanıyorum. Diğer arkadaşlarımın hakkını yememe kaygısı ile birlikte, gerek bilgiye ulaşma gerekse çalışma konusunda daha iyi şeyler yapabileceğimi düşünüyorum. Ancak bilindiği gibi “işçi çocuğuyuz” ve tarafsız davranmak harcımız değil. Verdiğim emeklerin harcanışının neden olduğunu çok iyi biliyorum ve bu sebeple kararın altında imzası bulunanlara öfkeliyim sadece. Haksızlığa uğramanın verdiği adalet isteme duygusunu, bir çok insan gibi ben de taşıyorum. Ama şunun da farkına varıyorum, bu sistem içinde yeteneklerim ilerlemiyor. Kendime bir şeyler katabileceğim olanaklarım yok. Örneğin KPSS’ye çalışmak istemiyorum, ders çalışmak istemiyorum bu yaştan sonra. Artık bildiklerimi insanlara aktarmak, karşılıklı öğrenmek istiyorum. Bunun için mücadele veriyorum. Bu mücadeleyi ilerletmek için de bu sistemin asalak gibi sırtıma yüklediği bazı şeyleri sırtımdan atmak gerekiyor, tekrar bir işe kavuşmak gibi.

Bu kadar şeyi anlatmamın bir sebebi var, uğradığım haksızlığın daha binlerce insana aynı şekilde yapıldığı aktarmaya ve bir kere geldiğimiz şu dünyada başkalarının rahat yaşaması için ömrümüzün törpülenmediği bir Dünya’da yaşamak istiyorum. Aslında bunun cevabını Taksim-Gezi direnişinde verdik. Kariyer yalanları ile kandırılan milyonlarca insan, Türkiye’nin neredeyse bütün illerinde ayağa kalktı. Yani bireysel özgürlüklere müdahale, laik yaşam tarzına müdahale ve ülkenin BOP çerçevesinde hedef tahtasına koyulmasının yanı sıra, fazla dillendirilmeyen bir ekonomik durumun da olduğunu teşhir etmek istiyorum.

İşte bu kariyer yalanlarına karşı, 5 Aralık 2013’te, açtığım işe iade davasında sadece kendimin değil, çalışan ve baskıya uğrayan onbinlerin de tepkilerini dile getirmeye çalışacağım. Belki parababaları için günahkar olacağım, hedef haline getirileceğim. Ama bizim üzerimizden keyifli bir hayat sürenleri rahatsız edeceğine eminim.

AKBANK ÇALIŞANLARI GERİ ALINSIN!

İŞÇİYİZ, HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ!

http://sozumdemirdendir.tumblr.com/post/67945620349/bir-istek

56 yorum:

 1. başından geçenler gerçekten üzücü allah yardımcın olsun
  bankaların durumunu çok iyi anlatmışsın
  tek sorun araya gezi yi sokman
  O NE ALAKA

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hey Gary Gary Gugnowski, estoy aquí para compartir esto con usted porque también he sido a través de alto de estafa como he estado buscando un préstamo para resolver mi dept.Finally me encontré con un correo electrónico en línea, alguien testificar de cómo SUSAN JAMES LOAN FIRML COMPANY lo ayuda. Me puse en contacto con ellos y la Sra. SUSAN un agente de la empresa respondió con pasos fáciles recibí un préstamo. Ya acordé dentro de mí que no hay verdadero prestamista pero wow que estaba equivocado. Gracias a SUSAN JAMES LOAN FIRML COMPANY Si necesita un préstamo puede ponerse en contacto con ellos por correo electrónico: susanjamesloanfirml07@gmail.com o susanjamesloanfirml07@outlook.com o Whats-app Number: +14848318427 o en el sitio web: https: // susanjamesloanfirm. wixsite.com/loan-officer y por favor hágales saber que fueron consultados por Gary Gugnowski.

   Sil
  2. Benim adım Kattie Javier, 34 yaşındayım, hepinizi nihayet bana Mrs SUSAN JAMES adında gerçekten ve hakiki bir kredi veren {susanjamesloanfirml07@gmail.com} yönlendirmek için efendim haberi hakkında bilgilendirmek istiyorum. diğer sahte kredi verenler tarafından aldatılmıştım, umutsuz davrandım ve geldiğinde kiminle güveneceğimi bilmiyordum ve yüzüme büyük bir sürpriz yaparak büyük bir gülümsemeyle koydum. Herkesin de bir aldatmaca kurbanı olması durumunda daha fazla rahatsın olmalısın, sana iyi haberler veren ve güvenebileceğin tek borç vereniyim, şimdi şu adresten kendisiyle iletişime geçin: susanjamesloanfirml007@outlook.com veya Websitesi: https: // susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer veya Whats-app Numarası: +14848318427. Bana bir kez daha 42.000.00 USD kredi veren Bayan SUSAN JAMES sayesinde.

   Sil
  3. JASON RAYMOND'UN YARDIMCISI YARDIMCISI KREDİSİ'NİN YARDIMI İLE FİNANSAL RESTORASYONU: (fundingcapitalplc@gmail.com VEYA / 401/67326622 numaralı telefondan arama yapın) ..

   Ben Nathan Davidson, 1542 Main St, Buffalo, NY'da ikamet eden FUNDING CIRCLE INC. 'Un CEO'su Jason Raymond olarak bilinen Godsent bir borç verenin yardımı ile ölmekte olan işini canlandırabilen bir işadamı .. Mutluyuz bir işe başlamak, borcunuzu ödemek, varolan borcunuzu genişletmek, malzemeleri satın almak için para lazım. İyi Kredi İmkanı sağlamaya çalışırken sorun yaşıyorsunuz mu? Bilmenizi isterim ki BURSUN ÇEVİRİCİSİ, bütün maddi probleminizi çözmeniz için doğru yer olduğundan, yaşayan bir tanıklık ve bunu kendime saklayamam çünkü. diğerleri mali açıdan kaldırılmanın bir yolunu ararken ... Hepinizin bu muhteşem fırsatın birer üyesi olmak için diğerlerinde belirtildiği gibi ayrıntıları kullanarak bu Godsent borç veren ile irtibat kurmasını istiyorum E-posta: fundingcapitalplc@gmail.com VEYA Telefon / Metin +14067326622

   Sil
 2. Disardan kolay gozukur malesef bankacilik ama insanin yasama hevesini alip goturur hele gozunu para hirsi burmus ac gozlu patronlar varsa.

  YanıtlaSil
 3. Adam kayıran cem türkdönmez gibi bölge müdürleri olduktan sonra akbank adam olmaz, sistem yandaşlık ve kendi paçasını kurtarmak üzerine kurulmuş...

  YanıtlaSil
 4. Acilen bir kredi ihtiyacınız var mı? Bankanızdan veya finansal bir şirketten bir borcunuz varsa reddedilir mi? Ihtiyacın var

  finansal asistan? Faturalarınızı ödemek veya bir ev satın almak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Kendinize ait olmak istersiniz

  iş ve kredi yardımına ihtiyacın var mı? Öğrenci kredisine ihtiyacın var mı? Ile mali yardımınız için bugün bize ulaşın.

  düşük faiz oranı% 3'tür.

  BUGÜNE ULAŞIN.

  MRS LİNDA ROBOT KREDİ FİRMA

  E-posta: mrslindarobertloanfirm@outlook.com

  https://mrslindarobortloanfirm.yolasite.com/

  YanıtlaSil
 5. İyi günler,
   
  FRED LARRY LOAN COMPANY, her biriniz, işinizi finanse etmek, şirket kurmak veya ihtiyaçlarınızı karşılamak için acilen borç gereksiniminiz var, umarım gittiğinde size her zaman yardımcı olabilir.

  Meşru bir kredi almak, finansal problemi olan ve ona çözüm bulmaya ihtiyaç duyan bireylere her zaman büyük bir sorun olmuştur. Kredi ve teminat konusu, insanların meşru bir borç verenden bir kredi ararken endişe ettikleri şeydir. Fakat kredibilitedeki farkı kredibilite ile yaptık. 500.000 dolar ile 500.000.000.000 dolar arasında kredi veriyoruz; Fred Larry Kredi Şirketi tüm mali sorunlarınızın çözümüdür, kredilerimiz kolay, ucuz ve hızlıdır ve bireylere, şirketlere, kuruluşlara, ticari kuruluşlara ve insanlara kredi veririz. her yerinde tüm dünyada.

  Hizmetlerimiz şunları içerir:

  Her çeşit ve amaç için verilen krediler,

  Sosyal güvenlik yok ve kredi kontrolü yok,% 100 garanti. Tek yapmanız gereken tam olarak ne istediğinizi bize bildirin ve hayallerinizi gerçeğe dönüştüreceğiz. (FRED LARRY LOAN COMPANY). Bankalarınız "Hayır" dediğinde EVET diyor. Bütçenize uymak için ihtiyaç duyduğunuz kredi miktarı için bugün bize ulaşın,
  Şimdi% 3 faiz oranında kredi alın.
  Şimdi bizi e-posta ile gönder (fredlarryloanfirm@gmail.com)

  YanıtlaSil
 6. Mali açıdan aşağı mısınız? işiniz için kredi almaya mı ihtiyacınız var, Tıp kredisi, öğrenci kredisi, borç kredisi? ödemek zorunda olduğun bazı faturalar var mıydı? Daha sonra bu okunaklı kredi şirketine şu adresten irtibat kurun: creditkredi@gmail.com

  YanıtlaSil
 7. Mali açıdan aşağı mısınız? işiniz için kredi almaya mı ihtiyacınız var, Tıp kredisi, öğrenci kredisi, borç kredisi? ödemek zorunda olduğun bazı faturalar var mıydı? Daha sonra bu okunaklı kredi şirketine şu adresten irtibat kurun: creditkredi@gmail.com

  YanıtlaSil
 8. Grasias mi amor te lo agradezco tu sabes que soy una mujer que está enamorada de ti y me conformo con verte íntimo aunque sea en fotos algún día te disfrutaré en persona te amo bebe

  YanıtlaSil
 9. Benim adım Bay Carter Collins, özel ve kurumsal bireylere kredi veren özel bir kredi kuruluşuyum. Pek çok banka tarafından reddedildi mi? İşletmenizi kurmak için finansmana ihtiyacınız var mı? İşletmenizin genişlemesi için finansmana ihtiyacınız var mı? Veya kişisel bir krediye ihtiyacın var mı? şimdi bize ulaşın: cartercreditunionoffer.link@gmail.com

   Bu İşlem Üzerindeki Nitelikler:

    1) Borçlu, iyi niyetle ve sınırsız zarafetle güvenilmelidir. 2) Hatalı kredi ile bile, Borçlu'ya, bu şirkette sınırsız zarafetle hala Krediyi garanti ederiz. 3) Düşük kredi ile bile Krediye Verilebilir. 4) Kredi faiz oranı% 2.'dir. 5000 $ ila 30.000.000.00 $ aralığında kredi veriyoruz.

  BORÇLANMA VERİLERİ FORMU

  1) SİZİN ADI:
  2) Seks:
  3) ÜLKENİZİ:
  4) MESLEĞİ İŞİNİZ:
  5) DENİZCİLİK DURUMUNUZ:
  6) TELEFON NUMARASI:
  7) AYLIK GELİR:
  8) adres:
  9) AMAÇ:
  10) KREDİ TALEPLERİ:
  11) KREDİ SÜRESİ:

  şimdi bize ulaşın: cartercreditunionoffer.link@gmail.com
  Saygılarımla
  Bay Carter Collins

  YanıtlaSil
 10. Bankadan kredi almadınız mı?
  Veya bir veya daha fazla nedenden dolayı talebinizi reddeden bazı finansal kuruluş var mı?

  BİZİMDEN ALINAN KREDİLERİN TÜM BİRÇERİNİ TERCİH EDERİZ:
  - İşletme kredileri,
  - Sermaye Kredileri,
  - Gayrimenkul kredileri,
  - Kişisel krediler,
  - Öğrenci kredileri,
  - Çiftlik kredileri
  Ve iyi yatırımcılarla yatırımda daha fazlası ... Krediler sunuyoruz
  Şirketlere ve% 2 düşük faizli bireylere. Haklısın
  kredi almak için yer.

  Bugün bizimle iletişime geçin ve mali sorunlarınız çözülün!

  E-posta: MELINDAGATESLOANCOMPANY@GMAIL.COM

  Mali sorunların burada çözülmesini sağla ...

  YanıtlaSil
 11. Evet öyleyse e-postaniz varsa, herhangi bir nedenle bir krediye ihtiyaciniz var mi ericfinancee@gmail.com

  YanıtlaSil
 12. Bunu okuyan herkes için güzel günler,

  Benim adım Bay Bilal Berber. Bana bir kredi almam için yardımcı olan Bayan SUSAN JAMES'e teşekkür etmek istiyorum. Geçtiğimiz iki ay boyunca borçlarımı çözmek için bir kredi arıyordum, herkes kandırdım ve para toplamaya başladı. Sonunda Bayan SUSAN JAMES ile görüştüğümde bana 45.000 dolarlık bir kredi verebildi. Ayrıca sana da yardım edebilir. Ayrıca bazı diğer meslektaşlarımıza da yardım etmiştir. Herhangi bir maddi yardıma ihtiyacınız varsa, e-posta yoluyla firmasıyla iletişime geçin: susanjamesloanfirml07@gmail.com veya susanjamesloanfirml07@outlook.com veya Whats-app Numarası: +14848318427 veya Web Sitesi: https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer I o size yardımcı olabileceğine inanıyorum. Bana yardım ettiği gibi yardım almak için onunla iletişime geçin. Şefkatinizi bana doğru yayarak bunu yapacağımı bilmiyor ama bunu hepinizle paylaşmamın yanısıra dolandırıcılardan kurtulmam gerektiğini düşünüyorum, lütfen taklitçilere dikkat edin ve doğru kredi şirketiyle iletişime geçin. okunaklı ve dürüst bir kredi vermeyi isteyenlere teşvik sözleri vardır.

  YanıtlaSil
 13. Ben batıdan bana borç para verdiklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum, bir arkadaşımın apexloans'tan nasıl bir kredi aldığına dair bir tanık buldum ve bir kredi başvurusu yaptım ve borcumu aldım. Bugün acil bir krediye ihtiyacınız varsa, internet dolandırıcılarından kaçının yasal kredi için e-posta yoluyla başvurun; apexloans@yahoo.com

  YanıtlaSil
 14. Küçük ve Büyük Kredi Kredileri İçin% 2 Olarak Sınırlandırılmış Kredi Kredisi.

  Merhaba işinizi finanse etmek için bir kredi için başvurun, Biz her türlü kredi, özel kredi,
    bir yılda% 2 kadar düşük faiz oranları ile dünyanın her yerindeki 30 yıllık geri ödeme döneminde ticari ve kişisel krediler sunmaktadır. İstediğiniz miktardan 1000'e kadar değişen kredileri sunuyoruz, bugün bize ulaşın, financelimited011 @ gmail..com
  financelimited011@gmail.com.
  John White.

  YanıtlaSil

 15. Herkese merhaba, Acilen kredi almak isterseniz şimdi MORIS LOAN COMPANY ile iletişime geçin, daha fazla bilgi için MORISLOANCOMPANY1@GMAIL.COM OK.

  YanıtlaSil
 16. Merhaba,
  Borçlarınızı temizlemek için acilen kredi almanız gerekiyor mu yoksa bankalar ve diğer finansal kurumlar tarafından reddedildi mi? İşletmenizi geliştirmek için bir krediniz mi var? Konsolidasyon veya ipotek kredisine mi ihtiyacınız var? Şimdi ara ve biz son finansal problemler için buradayız.

  Bu Amenista Waran kredi şirketleri. azami $ 5000.00 USD $ 100.000.000.00 dolar.% 2'lik dağılım aralığı, uygun bir faiz oranı ile ilgilenen kişilere kredi sağlıyor.

  Kredilerimizin maksimum güvenliği birinci önceliğimizdir sigortalıdır.
  Yatırımcıların İHTİYACI var.

  Lütfen e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin:
  waranfinancialservice@gmail.com

  içtenlikle
  Amenista Waran
  Dünyanıza bir yol.

  YanıtlaSil
 17. MEGA KREDİ ŞİRKETİ

  Böyle bir sebeple bir kredi veya finansmana ihtiyacınız var mı?
  as: Kişisel Kredi, İş Genişletme, İş Başlangıç, Eğitim,
  Borç Konsolidasyon, Zor Para Kredileri veya herhangi bir finansal tür
  yardım

  Bugün bizimle bize ulaşın (jeff.henderson27@yahoo.com)

  Sevgilerimle,
  Henderson,
  CEO.

  YanıtlaSil
 18. Ako som zabezpečil pôžičku od jasmin noor Investments Limited

  Kompliment Of The Day Všetci! Ja som Janet Lyn Marzwick. z Canterbury Kent WA, používam toto médium, aby som oznámila širokej verejnosti o tom, ako sa môj život transformoval jasmín noor z jasmín noor Investments Limited, keď som hľadal podnikateľský úver, môj priateľ mi predstavil jasmín noor Investície Limited, s kontaktom jasminnoorloancompany@gmail.com. Spočiatku som jej povedala, že ma nejako nezaujíma žiadna úverová dohoda s bankami alebo súkromnou úverovou spoločnosťou, potom ma ubezpečila, že spoločnosť je skutočná a že od nej dostala aj pôžičku. aj keď som bol skeptický, dal som skúšku a som rád, že som udelil úver vo výške 68.000,00 dolárov 6. septembra 2017. Moja rada každému, kto potrebuje skutočnú a legitnú pôžičku alebo akúkoľvek finančnú pomoc, ktorá je spoľahlivá a dôveryhodný by mal kontaktovať prostredníctvom e-mailu: jasminnoorloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 19. stres ve hizli onayi olmadan kisisel veya isletme kredisi ihtiyaciniz var mi? Eger öyleyse, lütfen bize ulasin (privateloaninvestment@hotmail.com)

  simdi bize ulasin. privateloaninvestment@hotmail.com

  YanıtlaSil
 20. acil olarak krediye ihtiyacınız var, sunduğumuz% 2 oranındaki her türlü krediyi sunuyoruz

  1. ticari krediler
  2. gayrimenkul kredileri
  3. konut kredileri
  4. kişisel krediler
  5. öğrenci kredileri

  Bugün e-posta yoluyla daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin: omegacreditcompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 21. Good Day Dear Loan Seeker,

  *Debt Consolidation Loans *Business Loans *Personal Loans *Home Loans *Car Finance *Commercial Loans *Investments Loans *Debts Consolidation *Business Planning *Commercial Development Finance *Properties Mortgages *Bad credit loans *commercial loans *Start-up- working capital loans *Construction loans *Car loans, *Hotel loans*Student loans

  CONTACT: kumar.hc21@outlook.com
  CONTACT: hamzakumarfinance@gmail.com
  call or add us on what's app +1 (646) 902-5821

  **Are you financially squeezed?
  **Do you seek funds to pay off credits and debts?
  **Do you seek finance to set up your own business?
  **Are you in need of private or business loans for various purposes?
  **Do you seek loans to carry out large projects?

  call or add us on what's app +1 (646) 902-5821
  CONTACT: kumar.hc21@outlook.com
  CONTACT: hamzakumarfinance@gmail.com

  Regards,
  Mr Abdul

  YanıtlaSil
 22. Bono ödemeyi hızlı ve kolay bir şekilde yapın ve bugün% 3'lük en düşük faiz oranına sahip olan projenizi finanse etmeye başlayın: trustfunds804@outlook.com. Kredinin bir kredi teklifi olması gerekir, en az 1.000,00 para yatırma seçeneğidir, sertifikalı bir kayıt ve borç verenler Legit, bu krediyi almak için şu an bizimle iletişime geçebilirsiniz, kredi işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz. çünkü kredilerin şartları ve koşulları ve kredi miktarı size devredilecektir. İlgilenirsen acil yanıtına ihtiyacım var.

  YanıtlaSil
 23. iyi günler

  % 2 faizle uygun bir oranda kredi öneriyoruz, sizin için daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz kredi türleri

  1. tarım kredileri
  2. konut kredileri
  3. kişisel krediler
  4. ticari krediler e.t.c

  acil kredileriniz için bugün e-posta ile bizimle iletişime geçin .... omegacreditcompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 24. Hey Gary Gary Gugnowski, estoy aquí para compartir esto con usted porque también he sido a través de alto de estafa como he estado buscando un préstamo para resolver mi dept.Finally me encontré con un correo electrónico en línea, alguien testificar de cómo SUSAN JAMES LOAN FIRML COMPANY lo ayuda. Me puse en contacto con ellos y la Sra. SUSAN un agente de la empresa respondió con pasos fáciles recibí un préstamo. Ya acordé dentro de mí que no hay verdadero prestamista pero wow que estaba equivocado. Gracias a SUSAN JAMES LOAN FIRML COMPANY Si necesita un préstamo puede ponerse en contacto con ellos por correo electrónico: susanjamesloanfirml07@gmail.com o susanjamesloanfirml07@outlook.com o Whats-app Number: +14848318427 o en el sitio web: https: // susanjamesloanfirm. wixsite.com/loan-officer y por favor hágales saber que fueron consultados por Gary Gugnowski.

  YanıtlaSil
 25. Sevgili Beyefendi / Hanımefendi,

  Bir krediye ihtiyacın var mı? Herhangi bir kredi almakla mı ilgileniyorsun?
  Yoksa mali açıdan endişeleniyorsun? Ödemek zorunda olduğun borcun var mı? Eğer evetse,
  Biz dünyanın her yerine krediler veriyoruz. Bugünkü kredinizi almak için,
  Şimdi bize ulaşın Via company E-posta adresi: info.adolfrogerloans@yahoo.com:

  Anında cevap verdiğinizi, hizmetinizde olduğunu bekliyoruz.

  Saygılarımla,
  Adolf Roger
  A / G

  İletişim: info.adolfrogerloans@yahoo.com: bugün kredi için, biz hizmetinizdedir.

  YanıtlaSil
 26. Halen ilgilenen kişilere ve şirketlere Kredi teklifi veriyoruz. Kötü kredi puanı nedeniyle bankalar tarafından kredi reddedildi mi, ya da denedik ve başarılı olmadığınız ya da bir iş kurup mali açıdan aşağı indiğinizde% 2 oranında bir Kredi başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Uygulamanın hepsi worldbestloans@gmail.com

  YanıtlaSil
 27. Dikkat,

  Bir İş kurmak veya Faturalarınızı ödemek için ciddi bir Kredi arıyor musunuz? Banka veya diğer borç verenler tarafından geri çevrildi mi? Hiçbir gecikme ya da sorun olmadan aradıklarınızı size vermek için buradayız diye endişelenmeyin; bugün daha fazla bilgi için aşağıdaki e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin;

  E-posta: easyloanfirm2020@gmail.com

  Saygılarımızla
  Derek Douglas
  easyloanfirm2020@gmail.com

  3% kredi teklifi

  YanıtlaSil
 28. Merhaba,

  Yatırımlarımı finansal ihtiyaçları olan insanlara paylaşmak isterim, özellikle kredi teminini size garanti ettiğimizi bilmek için 5.000 ila 50 Milyar avro ve daha fazla kredi verebilirim. Talep edilen her bir kredi için firmamızdan bir kredi almak için şansınız% 3'tür. Kredi süresi, miktarına bağlı olarak 1 ila 20 yıl arasındadır. Kredilerimiz, çok güvenilir ve çok güvenli olan finansal kredi koşullarıyla güvence altına alınmış ve teminat altına alınmıştır. Olumlu bir kredi koşuluyla çok hakiki bir kredi mi arıyorsunuz? Borcunuzu eşitlemek veya faturalarınızı ödemek için bir borç almanız mı gerekiyor? Bir krediye ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin. İletişim için e-posta adresimiz: guaranteeloanaccess@gmail.com

  En iyi dileklerimle,
  Bu reklamı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
 29. Efendim addison

  addisonfinancialorporation@gmail.com

  Merhaba mali açıdan sıkılmış birine ihtiyacın var mı? Paranın kredi ve borçları ödeyememesini ister misiniz? Kendi işini kurmak için para yardımı mı arıyorsunuz? Çeşitli amaçlar için özel veya ticari kredilere ihtiyacınız var mı? Büyük projeler için kredi istiyor musunuz? Bugün bizden bir kredi alın ve ödüllendirici bir şey yapmaya başlayın. Operasyonlarımız, müşterilerimizle dostça bir ilişki kurduğumuzdan% 100 garantilenmiştir. Kredi kontrolü yok kredi, teminat yok, acil adımlar, hızlı finansman ve% 3'lük düşük faiz sunuyoruz. Finansal başarısızlığa neden olmaya devam ediyor mu? Bugün, Bize E-posta ile ulaşın: addisonfinancialorporation @ gmail.com

  addisonfinancialorporation @ gmail.com

  addison şirketi

  YanıtlaSil
 30. stres ve hizli onayi olmadan kisisel veya isletme kredisi ihtiyaciniz var mi? Eger öyleyse, lütfen bize ulasin (privateloaninvestment@hotmail.com)

  YanıtlaSil
 31. Herkese Merhaba, İsmim Ketesha Frank, Birleşik Devletler Alabama'lıyım, Bay JOHN WILLIAMS Kredi Şirketi'nden {(johnloanfirm2@gmail.com)} i nasıl başvurduğumu kanıtlamak için buradayım. Çeşitli kredilerden iki kez başvurdum. kredi veren iddia eden kredi verenler bu forumda, borç vermenin gerçek olduğunu düşündüm ve başvurdum ama bana bir arkadaşım beni Bay JOHN WILLIAMS Kredi Şirketi ile tanıştırana kadar borç vermedi. Arzum ve gerçekten söz vermiş olduğu gibi herhangi bir gecikme olmadan yaptım, şüphelerim var ama asla inanmak için el koymadım. Bay JOHN WILLIAMS'la tanışıncaya kadar, hala kredim konusunda gerçekten yardımcı olan ve hayatımı daha iyi hale getiren kadar, hala güvenilir kredi verenlerinin olduğunu düşünmemiştim. Orada hala çok iyi kredi verenin olduğunu biliyorum, fakat Bay JOHN WILLIAMS Kredi Şirketini, onun bakımını ve anlayışını denemenizi tavsiye ederim. Acilen bir krediye ihtiyaç duyup duymadığınızı veya projeleriniz için fon istemeyi düşünmüyorsanız, Mr JOHN WILLIAMS Kredi Şirketi ile e-posta adresini (johnloanfirm2@gmail.com) temasa geçmekten çekinmeyin.

  YanıtlaSil
 32. Ben Hayrullah Harun Uyaroğlu, Ankara Türkiye'den. Bu tanıklığı, hayatımdaki Tanrı'nın lehine olduğu için paylaşacağım. 4 ay önce umutsuzca paraya ihtiyacı vardı, o yüzden bir kredi sahibi olduğumu düşündüm, o zaman bir aldatmaca olduğunu bilmemek için bir kredi verene kadar sahip olduğu iddia edilen yanlış ellere koştum. Benden 8.000tl toplandı ve o zamandan beri kafam karıştı ve kayboldu, ancak e-posta göndermeyi reddetti, ancak Tanrı kurtarmak için geldi. Bir sadık Pazar günü servise gittikten sonra kiliseye gittim ve bir kilise üyesiyle fikri paylaştım ve beni Laura Smith Kredi Şirketi adlı bir kredi kuruluşuna tanıttı. bana kredi bürosu tarafından 90.000 tl verildiğini söyledi. Kredi bürosunun e-posta adresini topladım ve Pazartesi sabahı bir posta mesajı gönderdim, kuralları ve düzenlemeyi söyledi ve ben de onu izledim. Belgelerin işlenmesinden sonra bana 320.000.00TL kredi verdiler. Herkes onlarla iletişime geçebilir ve gerçek ve Güvenilir oldukları için size borç vermeleri gerektiğini bilirim. Laura Smith Loan Firmasına bir kez daha teşekkür edin, onlarla (mrslaurasmithloanfirm@gmail.com) iletişime geçin veya web sitelerine yazın (laurasmithloancompany.yolasite.com)


  Hayrullah Harun Uyaroğlu

  YanıtlaSil
 33. Merhaba, Herkese merhaba, bu tanıklığı yazıyorum çünkü Mr chill'in benim ve ailem için çok minnettar olduğumu, umut gelmediğini düşündüğümde ailenin bize tekrar çok düşük bir faiz oranında borç vererek tekrar hayatta hissettirdiğini % 3. Son üç aydır borçlarımı çözmek için bir kredi arıyordum, tümüyle aldattığım ve bir banka lehim gönderen Tanrı ile tanışana kadar paramı aldı. İnternette halen gerçek kredi imtiyazlı olduğunu düşünmemiştim ama benim için büyük sürprizim var, çok zaman harcamaksızın borcumu aldım ,,,, Yani sen işadamı mı kadınsın? Kendi işini başlatmak için para gerekiyor mu? Borcunuzu ödemek veya faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş kurmak için borç almaya ihtiyacınız var mı? Projenizi finanse etmek için para gerekiyor mu? hızlı bir şekilde ve kolay bir kredi için, hızlı bir şekilde e-posta ile gönderin, chillwellfinancialhome @ gmail.com, .....

  YanıtlaSil
 34. Benim adım Laura ROIS. Ben bekar bir ebeveynim. Acil bir krediye ihtiyacım vardı.
  iş ve borçların temizlenmesi. Bana TRUSTFUND kredi desteği veren bir papazla tanıştım ve beni stressiz $30.000 verdi. O zamandan beri
  kendi genuiness tüm internet üzerinden yayınlamak için karar
  ve görmek için kredi gerektiren bir sürü olduğu gibi kandırılmış olmaktan kaçınmak için
  scammer orada. Ben Bay Adams beggi ile tanışana kadar daha önce kandırılmış olan hikayem değişti.
  E-posta ile iletişim kurabilirsiniz: trustfundfinaceservice@gmail.com
  Onlara bana Laura 'ya ROIS söyle bana borç verdiler.
  Bir ara önce.

  Bahse girerim ki pişman olmayacaksın!

  YanıtlaSil
 35. Benim adım Kattie Javier, 34 yaşındayım, hepinizi nihayet bana Mrs SUSAN JAMES adında gerçekten ve hakiki bir kredi veren {susanjamesloanfirml07@gmail.com} yönlendirmek için efendim haberi hakkında bilgilendirmek istiyorum. diğer sahte kredi verenler tarafından aldatılmıştım, umutsuz davrandım ve geldiğinde kiminle güveneceğimi bilmiyordum ve yüzüme büyük bir sürpriz yaparak büyük bir gülümsemeyle koydum. Herkesin de bir aldatmaca kurbanı olması durumunda daha fazla rahatsın olmalısın, sana iyi haberler veren ve güvenebileceğin tek borç vereniyim, şimdi şu adresten kendisiyle iletişime geçin: susanjamesloanfirml007@outlook.com veya Websitesi: https: // susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer veya Whats-app Numarası: +14848318427. Bana bir kez daha 42.000.00 USD kredi veren Bayan SUSAN JAMES sayesinde.

  YanıtlaSil
 36. Aninda çevrimiçi kredi, bugün% 100 güvenli / garantisi bana e-posta. Privateloaninvestment@hotmail.com

  YanıtlaSil
 37. i̇yi günler

  size çok saygılı bir şekilde geliyor, size% 2'lik uygun bir faiz oranı ile hizmet sunmak için elyazım efendim. iş için kişisel bir kredi almak veya hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkese kredi verme konusunda uzmanlaşmış temiz finans şirketinin kredi müdürü. gerçeği ister beton ister ister ister kalitede olsun, firmamızla memnun kalacaksınız. hayallerinizi projelerimiz haline getiriyoruz.

  lütfen şi̇rketi̇mi̇ze yöneli̇kle yönetmeni̇ze doğrudan bi̇ze ulaşin:

  bize e-posta: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com
  whatsapp numarası: +19513957929

  bize şimdi ulaşarak tereddüt etmeyin.

  YanıtlaSil
 38. E-posta: addisonfinancialorporation@gmail.com

  Herkese merhaba, mali açıdan sıkı mısın? Kredileri ve borçları ödemek için para mı arıyorsunuz? Kendi işini kurmak için para yardımı mı arıyorsunuz? Çeşitli amaçlar için özel veya işletme kredisine ihtiyacınız var mı? Büyük projeler için kredi mi arıyorsunuz? Krediyi bizimle bugün güvenli hale getirin ve faydalı bir şeyle başlayın. Müşterilerimizle samimi bir ilişki kurduğumuz için anlaşmamız% 100 garantindir. Kredi denetimi olmaksızın, teminatsız, basit adımlar, hızlı finansman ve% 3'lük düşük bir faiz oranı ile kredi sunuyoruz. Mali arıza neden devam etsin? E-posta ile bize ulaşın: addisonfinancialorporation@gmail.com

  YanıtlaSil
 39. Sky World kredisi Firması, 0f% 3'lük faiz oranıyla kredi veriyoruz. skyworldloanfirm@gmail.com
   

  İyi günler efendim / bayan.

  Biz özel bir şirketiz ve kredinin miktarını belirlemek için düşük faiz oranlı krediler sunuyoruz. İş geliştirme için 1.000 dolarlık kredinin 100 milyon kredi şartı: kenar / işletme genişleme rekabet gücü.

  Çeşitli kredi teklif ediyoruz

  * Bireysel Krediler (teminatlı ve teminatsız)
  * İşletme Kredileri (teminatlı ve teminatsız)
  * Konsolide Kredi
    
  Önceden ücret alınmaz.

  Bu reklamı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.
  Daha fazla bilgi ve sorularınız için bugün bize e-posta gönderin
  skyworldloanfirm@gmail.com
  skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  YanıtlaSil
 40. We offer fresh cut bank instrument for lease, such as BG, SBLC, MTN, Bank Bonds, Bank Draft, T strips and others. Leased Instruments can be obtained at minimal expense to the borrower compared to other banking options. This offer is opened to both individuals and corporate bodies.

  DESCRIPTION OF INSTRUMENTS

  1. Instrument: Funds backed Bank Guarantee(BG) ICC-600
  2. Currency : USD/EURO
  3. Age of Issue: Fresh Cut
  4. Term: One year and One day
  5. Contract Amount: United State Dollars/Euros (Buyers Face Value)
  6. Price : Buy:32%+1, Lease: 4%+2
  7. Subsequent tranches: To be mutually agreed between both parties
  8. Issuing Bank: Top RATED world banks like HSBC, Barclays, ING Dutch Bank, Llyods e.t.c
  9. Delivery Term: Pre advise MT199 or MT799 first. Followed By SWIFT MT760
  10. Payment Term: MT799 & Settlement via MT103
  11. Hard Copy: By Bank Bonded Courier


  Interested Agents,Brokers, Investors and Individual proposing international project funding should contact us for directives.We will be glad to share our working procedures with you upon request

  Name: Ardan Clooney
  Email:brandfinance33@gmail.com

  YanıtlaSil
 41. JASON RAYMOND'UN YARDIMCISI YARDIMCISI KREDİSİ'NİN YARDIMI İLE FİNANSAL RESTORASYONU: (fundingcapitalplc@gmail.com VEYA / 401/67326622 numaralı telefondan arama yapın) ..

  Ben Nathan Davidson, 1542 Main St, Buffalo, NY'da ikamet eden FUNDING CIRCLE INC. 'Un CEO'su Jason Raymond olarak bilinen Godsent bir borç verenin yardımı ile ölmekte olan işini canlandırabilen bir işadamı .. Mutluyuz bir işe başlamak, borcunuzu ödemek, varolan borcunuzu genişletmek, malzemeleri satın almak için para lazım. İyi Kredi İmkanı sağlamaya çalışırken sorun yaşıyorsunuz mu? Bilmenizi isterim ki BURSUN ÇEVİRİCİSİ, bütün maddi probleminizi çözmeniz için doğru yer olduğundan, yaşayan bir tanıklık ve bunu kendime saklayamam çünkü. diğerleri mali açıdan kaldırılmanın bir yolunu ararken ... Hepinizin bu muhteşem fırsatın birer üyesi olmak için diğerlerinde belirtildiği gibi ayrıntıları kullanarak bu Godsent borç veren ile irtibat kurmasını istiyorum E-posta: fundingcapitalplc@gmail.com VEYA Telefon / Metin +14067326622

  YanıtlaSil
 42. Merhaba
  12 yıllık bir çalışma tecrübesi için bir kredi firmasına dürüstlükle başvurun.
  bugün Bay Hassan'la iletişime geçin ve şartnamenizde bulacaksınız.
  teminatınıza eriştikten sonra kredi verdiklerini unutmayın.
  faiz oranı: yıllık% 2
  e-posta: hassanloanofficer@gmail.com

  YanıtlaSil
 43. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para için garanti

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  Whatsapp: +15184181390
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 44. Merhaba, meşru ve güvenilir bir şirketten bugün hızlı bir şekilde onay almak için acil bir kredi başvurmamız gerekiyor, biz veriyoruz.
  * Emlak / İpotek Kredileri
  * Konut Geliştirme Kredileri
  * Otomobil / Tıbbi / Öğrenci Kredileri
  * Borç Konsolidasyon Kredileri
  * İşletme Kredileri / Bireysel Krediler.
  Kötü krediniz olan kişiler için, özellikle bir ev kredisi için önceden onaylı hale getirilmeye nasıl bakıldığında kullandığınız krediler.
  Bize bir kredi almak için bugün bizimle iletişime geçin: elvisclintonloancompany1914@gmail.com / whatsapp: +12676523553

  YanıtlaSil
 45. Acil bir ekonomik kredi mi arıyorsunuz?
  İhtiyacınız olan kredinin değerini belirtiniz? @ Email osekredi@hotmail.com ile iletişim kurun

  YanıtlaSil
 46. Sky World kredisi Firması, 0f% 3'lük faiz oranıyla kredi veriyoruz. skyworldloanfirm@gmail.com
   

  İyi günler efendim / bayan.

  Biz özel bir şirketiz ve kredinin miktarını belirlemek için düşük faiz oranlı krediler sunuyoruz. İş geliştirme için 1.000 dolarlık kredinin 100 milyon kredi şartı: kenar / işletme genişleme rekabet gücü.

  Çeşitli kredi teklif ediyoruz

  * Bireysel Krediler (teminatlı ve teminatsız)
  * İşletme Kredileri (teminatlı ve teminatsız)
  * Konsolide Kredi
    
  Önceden ücret alınmaz.

  Bu reklamı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.
  Daha fazla bilgi ve sorularınız için bugün bize e-posta gönderin
  skyworldloanfirm@gmail.com
  skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  YanıtlaSil
 47. Merhaba,

  Emial: (addisonfinancialorporation@gmail.com)

  Finansal ihtiyaçlarınızı gidermek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 5.000.00 - 10.000.000,00 arasında değişen bir krediyi sunuyoruz,% 100 garantili, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik, (Euro, Pound ve Dolar, Türk Lirası ve çok daha fazla para birimi) Tüm kredilere uygulanan faiz oranı (% 2) bize geri dönmek isterseniz.

  E-posta: addisonfinancialorporation@gmail.com

  Ahmet Bülent Akbaş Kredi Şirketi.

  YanıtlaSil
 48. Acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Mali açıdan aşağı mı? iş, tıbbi kredi, öğrenci kredisi, borç kredisi için krediye mi ihtiyacınız var? ödemeniz gereken faturalarınız var mıydı? Sonra bu okunaklı kredi şirketi ile iletişime geçin: creditkredi@hotmail.com

  YanıtlaSil
 49. Acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Mali açıdan aşağı mı? iş, tıbbi kredi, öğrenci kredisi, borç kredisi için krediye mi ihtiyacınız var? ödemeniz gereken faturalarınız var mıydı? Sonra bu okunaklı kredi şirketi ile iletişime geçin: creditkredi@hotmail.com

  YanıtlaSil
 50. İş teklifinizi veya genişlemenizi veya işletme kredinizi başlatmak için büyük bir sermayeye ihtiyacınız var mı? Umudunu kaybettin mi, dışarıda bir çıkış yolu olmadığını mı düşünüyorsun, mali yükleriniz hala sürüyor mu? Krediler ve ipotek aramaktan bıktınız mı, reddedildi mi? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar, düşük faizli gerçek kişiler ve tüzel kişiler için herhangi bir kredi imkanı sunarken, bir kredi almak istiyorsanız lütfen bize ulaşın, söz veriyoruz Şimdiye dek en iyi hizmeti sunuyorlar.Sadece bir şans verin. Collaterall olmadan ve bankayı kontrol etmeden acil kredilere ihtiyacınız var mı? faturalarını ödemek için bir krediye ihtiyacınız varsa. diğer şirketler tarafından yerleştirildi. Ben güvenilir ve güvenilir teklif acil krediyim, çok düşük faizle kredi veririm. Hizmetlerimizi 24 saat bankamızda kötü sonuçlar doğuruyoruz ve nereden ödünç alacağımı bilmiyorum, lütfen yardım için bizimle iletişime geçin. Mali sorunlarla gelip yardıma gideceğim tutar ......... .. mesleği ....... adresine geri döneceğim. Süre ..... ve e-postanız. E-posta: alenxanderwalkerloanfirm@outlook.com

  YanıtlaSil
 51. I have always wanted to be able to not live paycheck to paycheck or have any debt. I worked in accounting for about 20 years and was barely able to make ends meet. It seemed like any time I moved up in the company and received a raise, my living expenses would go up significantly and I was never able to get ahead. lottery spells. Then one day my best friend told me the truth about what he did when his wife left him. He had a love spell cast and she stopped the divorce proceedings and they got back together. When he told me this I asked who he used and he gave me their email address which is: otisdarko60@yahoo.com and I immediately contacted them for help. I saw that they offered different kinds of money spells to help win the lottery. I was immediately intrigued. I have always felt like I was going to win the lottery someday. I had the jackpot lottery spell cast and awaited my win. I was told to play the lottery each week and I did what I was told. I played the lottery each week anyways, so it did not change anything. Within about two weeks it happened. I won $100,000!! I could not believe it! It was not enough money to retire right away, but I invested it well and it has allowed me to go down to part time work and will help me retire much earlier. I am eternally grateful for finding their email address: otisdarko60@yahoo.com .... DR OTIS DARKO IS VERY POWERFUL AND RELIABLE CONTACT HIM NOW: otisdarko60@yahoo.com.....YOU CAN ALSO ADD HIM UP ON WHATSAPP USING THIS MOBILE NUMBER:+2348077526136

  YanıtlaSil
 52. HOW I GET FREE FROM HERPES AFTER 8 DAYS

  My name is Paul Hooker,i am from USA.I want to share my testimony on how i get cure of my HERPES GENITAL with the help of Doctor OTIS DARKO, I have being suffering for this disease for a very long time now and I have try several means to get rid of it, but there was no solution to it because my doctor told me at the hospital that herpes has no cure.I have being scam by several people on internet who claim that they have herpes cure.but I never gave up, until I saw a post,posted by JACK WILSON. when I saw her testimony I was happy because she make a statement that the herbal doctor medicine is for free. after reading the testimony,so I collect the herbal doctor email and mail him about my herpes that I need cure and 4 hours later he replied my mail, and told me to send him my details about my self and after that he told me that his herbal medicine is free and that the only thing that I need to do, is to provide money that he will use in getting the herbal medicine preparation done and I told him that he should give me 2/3 days to get the money amd we keep on sending mail to each other and using phone calls to communicate and three days later I got the money that he request for in getting the items and I send it to him he email me that he has purchase the items that he is about to prepare the herbal medicine and after the preparation he send the herbal medicine to me via fedex and he also give me the guide line on how to use the herbal medicine and after using it for 8 days as he told me, then I went for medical checkup at the hospital and I was so surprise that the doctor congratulate me that am now herpes negative and I was so happy because at last am free from herpes and also I want to thank WILSON for using doctor OTIS DARKO to cure my herpes and another testimony is that two of my friend who also have herpes that contacted doctor OTIS DARKO for their own cure have also been cured from herpes and now they are also herpes NEGATIVE like me and if you have herpes or any other disease and you want to get rid of it, DR OTIS DARKO is the best DR to cure it. If you want to be sharing the same testimony that am sharing with other who has being cure by him kindly contact doctor OTIS DARKO via this email: otisdarko60@yahoo.com .... DR OTIS GOT ALL CURE AND REMEDY TO ALL KIND OF SICKNESS YOU MIGHT HAVE BEEN SUFFER FROM AND ALSO SPECIALISES IN THE FOLLOWING:

  (1) If you want your ex-back.
  (2) If you always have bad dreams.
  (3) You want to be promoted in your office.
  (4) You want women/men to run after you.
  (5) If you want a child.
  (6) You want to be rich.
  (7) You want to tie your husband/wife to be yours forever.
  (8) If you need financial assistance.
  (9) Herbal care
  (10) if you are unable to satisfy your wife sex desire due to low err action.
  (11) If your menstruation refuse to come out the day it suppose or over flows.
  (12) If your work refuse to pay you, people owing you.
  (13) Solve a land issue and get it back.
  (14) Did your family Denny you of your right?
  (15) Do you have a low sperm count?
  (16) Are you contesting for any political position in your country?
  (17) Case solves E.T.C

  You are free to contact him at ( otisdarko60@yahoo.com ) ..... CONTACT HIM NOW FOR ALL ANSWERS TO ANY KIND OF PROBLEMS: otisdarko60@yahoo.com...YOU CAN ALSO ADD HIM UP ON WHATSAPP USING THIS MOBILE NUMBER:+2348077526136

  YanıtlaSil
 53. İşletme kredisi mi arıyorsunuz? Kişisel krediler, konut kredileri, otomobil kredileri, öğrenci kredileri, borç konsolidasyon kredileri, teminatsız krediler, girişim sermayesi vb. Veya bir bankadan veya finansal kuruluştan herhangi bir nedenle kredi reddedildi. Bizler özel kredi vericisiyiz, düşük faiz oranlı işyerleri ve bireylere kredi veriyoruz ve ekonomik, cazip% 2 Kredi ile ilgileniyorsanız? Bugün (kelvinkentloanfirm83@gmail.com) ile iletişim kurun ve bugün bir kredi alın. Acilen bir krediye veya başka mali yardıma mı ihtiyacınız var? Şu anda üzerinden% 2'lik (2%) faizli e-postaya her tür kredi teklif ediyoruz: kelvinkentloanfirm83@gmail.com. Aşağıdaki bilgiler: tam adı, doğum :: Ülke: Meslek: Kredi Miktarı: Kredi Süresi: Amaç: aylık gelir: gönderildi. (Kelvinkentloanfirm83@gmail.com)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.