Akbank'ta Çalışırken İşten Çıkarılan Bankacı Anlatıyor: "Kariyer Yalanlarına Karşı..."


Aylardır işten çıkarılmam üzerine yazacağım, ancak yazmak gelmiyor içimden. Moralim yerlerde olduğundan değil, yaşadığım haksızlığı nasıl tarif edeceğimi bilmediğim için bir şeyler aktaramadım. Ancak şimdi görüyorum ki tam zamanıdır.

3 ay önce, çalıştığım Akbank’dan “performans düşüklüğü” sebebi ile çıkarıldım. Bankaya bir kez gitmiş ve hesap açtırmış her arkadaş bilir, onları sinir eden bir soru ile karşılaşırlar; “kredi kartı ister misiniz”, “internet şubenizi açtırmayı düşünür müsünüz?” “kredili mevduat kullanmak ister misiniz (banka ile uğraşmayan arkadaşlar için, avans olarak verilen, eksiye düşen para. bir aralar çok bilindik bir laf vardı “eksi 9,90’dayım hacı”, işte onun gibi)?”

Bir gişe olarak sizin de bu soruları sormanız gerekiyor müşteriye. Çünkü sizin bir gişe olarak performansınızın yarısını bu kriter oluşturuyor ve bankanın kendi performans notları veriliyor. Yani sizin paranızı teslim ettiğiniz kurum, çalışanın parayı eksik almasından, size daha çok işlem yapmasından, BBDK kararlarına göre işlem yapmasından çok, size bir ürün satıp satmadığına göre personeli değerlendiriyor. Ve bunun adına da “değişen bankacılık”, “yeni bankacılık” deniyor.

Bunun bankaya getirisi yüksek oluyor. Lakin benim de içinde bulunduğum süreç içerisinde, bankanın net kârı 2,5 milyar lira oldu. Sanırız rüyanızda yan yana görseniz “istemem yahu, nereye koyacağım ben bu parayı” diyebileceğiniz bir para. Satılan ürünlerin özelliği ise nakit para akışını banka lehine kısması, banka adına riskleri azaltması ve bankanın temel işi olan krediyi bürokrasiden kurtarması yönüyle banka için önemli bir mesele. Peki banka, bu elde ettiği paradan çalışanına ne kadar veriyor? Eğer nitelikli bir yüzde tutturursanız (ki bu da size verilen hedefin minimum %80’ini tutturmak anlamına geliyor), prim alabilirsiniz. Ama bir puan dahi altında kalırsanız, bütün yaptığınız satışlar “babanızın hayrına” Akbank’ın değerli hissedarlarının ceplerini kabartılandırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Peki satış yapmak için ne gerekiyor? Tabii ki müşterileri tanımak, müşterilerle yakınlık kurabilmek, ürünün yararlı olduğuna “kendini” ikna etmek ve insanları ikna edebilmek. Diğer iki konu hakkında sorunum olmadığını tanıyan arkadaşlar bilir ama daha çok satış yapmanın tek kuralı var, tabii ki birinci kural.

Peki bu kadar “değişen” bankacılıkta müşteriyi tanımanız için ne yapmalı? Tabii ki çok az yer değiştirmeli, insanlarla iletişiminiz olmalı ve tanıdığınız insanların olduğu yerlerde olmalısınız. Bu da doğal olarak yaşadığınız yerdir.

Bu çok mantıklı açıklamaların sonrasında, yönetim kurulu “personel fazlalığını” gerekçe göstererek, benim tanıdığım insanların olduğu ve günde 600 kişinin numara aldığı şubede iken ne yaptı dersiniz? Tabii ki fazlalık olan beni “torba kadro” “dinamik kadro” dedikleri, her hafta başka bir şubede olduğun ve gideceğin yeri cuma günleri “büyük bir heyecanla” beklediğin “bölge müdürlüğü kadrosuna” atadı.

Dolayısıyla prim alabilmenin ve yüksek performans gösterebilmenin ilk şartı olan “satış yapabilme” meselesini, isteseniz de istemeseniz de kafanızdan silmiş oluyorsunuz. Çünkü doğal olarak bir hafta içinde sizin karşınıza gelen insanı tanımanıza imkan yok. Hatta bu sadece kendi kafamdan değil, sizinle ilk kez tanışan ve bankanın hedef kriterlerinin muğlaklığından kriterleri bilemeyen personelce de kafadan silinmişti. Yani bir şubeye gittiğimde “senin satış hedefin düşüktür, işlemlerini doğru yap yeter” uyarısı alıyordum.

Ancak işin aslının öyle olmadığı, lanet olası yağmurlu bir çarşamba günü gittiğim bölge toplantısında ortaya çıktı. Diğer gişelerin hedefi ne ise, benim de hedefim o idi. Ve o toplantıda bölge müdürü bizi “güzellikle” uyarmış, okuduğu üniversitede ona öğretilenleri “abilikle” aktarmıştı bizlere. Aslında haksızlığında namusluluk(!) gösteriyordu, açıkça gençlerin %85’inin yaptığı işten memnun olmadığını, ekmeğin aslanın ağzında olduğunu ve küreselleşme çağında bütün ilişkilerin (aile ilişkileri dahil) pazarlama ilişkisinden ibaret olduğunu belirten o samimi konuşmasından sonra, diğer üç arkadaşımın başları eğik ve az önceki itirazlarından eser olmadığı görülüyordu. Ben ise cevap hakkı arıyordum, ancak duruşumda herhangi bir değişiklik olmamıştı. Cevap hakkını bulamadım o akşam, başka da bir toplantı yapma şansımız olmadı, çünkü bölge müdürümüz değişmişti.

Bir de satış konusunda kendinizi ikna etme meselesi var. Çünkü üç-beş kuruş para kazanan insanların hak kaybına uğramasına içiniz el vermiyorsa, satış yapmanız zorlaşır. Bir de satışın riski var. Her ne kadar bilgi vermeniz gerekli olsa bile, eğer kredi kartının “kanunlara aykırı olarak alınan” aidatını hatırlatmayı unutursanız, şikayet edilme olasılığınız çok yüksek. Kredili mevduatın faizlerinin ödemeleri konusunda müşteri doğru bilgilenmezse, mevduat blokeli olduğu için müşteri ile tartışma riskiniz oldukça yüksek. İnternet şubesinin açılması sonucunda en ufacık bir güvenlik açığının oluşması sonucu müşterinin başınıza ekşimesi olası. Hele hele son dönemlerde hesapta para biriktirmeye yarayan ve sürekli aksayan hesaplar konusunda müşteri ile tartışmanız büyük olasılık. Bir de yine “kanunlara aykırı olarak alınan” ve mahkeme kararları ile sürekli geri ödenen hesap işletim ücretleri yüzünden küfür işitmeniz işten bile değil.

Satış meselesinin zorluğu bu şekilde, peki ya diğer koşullar? Benim performansım diğer kriterler baz alındığında onlarca şubede üstlerimin değerlendirmesine göre diğer arkadaşlar kadar iyiyken, müşterilerin en sinir olduğu meseleyi, yani bir şeyler satmayı yeterince yapmadığım için düşük olmuş oluyor. Daha da Türkçeleştirirsek, işlemleri yaparken üstlerime az soru sorduğum, çok fiş bastığım, durmadan çalıştığım, açık ya da fazla vermediğim ve iç denetimlerde (bana döndüğü kadarıyla) az şikayet aldığım için müşteri ve yöneticiler için sevilirken, maalesef yönetim kurulu için ipinin çekilmesi gereken “eski bankacılık” kafasındaki bir günahkardım.

Sanırım bu kadar uzun açıklamadan sonra, performans düşüklüğü sebebinin bir bahaneden ibaret olduğu ortaya çıktı. Peki gerçeklik ne?

http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/16229-akbank-performansta-sinifta-kaldi.html

1 yıl önceki haberde, bir şube müdürünün yine aynı sebeple işten çıkarıldığını görüyoruz. Ayrıca kendisinin bazı ücretleri de yatırılmamış. Benim böyle bir sorunum olmadı. Bütün ücretlerimi son kuruşuna kadar aldım, ancak kanuna göre işten çıkarıldıktan sonra geç yatırıldığı için kıdemimi faizi ile birlikte almam gerekirdi. Ancak ücret yetkilileri hangi kanuna göre sözleşme yaptıklarını açıklamayı beceremediler bir türlü. Büyük ihtimal Banksis’in imzaladığı toplu iş sözleşmesine göre bu ücretleri aldık. Yine de benim uğradığım hak kaybına uğramamak için, haklarımızı bilmenin gerekli olduğunu hatırlatmam gerek.

Bankanın kârlılığı ile ilgili bir problem yok, Bu yılın başında yapılan açıklamaya göre 1000 çalışan daha katacaklardı. Ancak sayı 150’de kalmış gözüküyor.

http://bankapersonelalimi.com/hangi-banka-personel-aldi-hangisi-cikardi/2013

Ancak sayının 150’de kalmasının sebebi sadece 150 kişi alınmasında değil, benimle birlikte çıkarılan yüzlerce kişinin olması. Ancak ne kadar olduğuna dair hiçbir bilgi yok. Personellerin bireysel açıklamalarına göre 400 kişinin çıkarılması planlanmaktaydı, çünkü bankanın çok zeki, çok okumuş satış koçlarına göre, bir personel yıllık 10000 lira maliyetten başka bir anlama gelmiyor. İşte beni işten çıkaran zihniyetin ulaşmak istediği “havuç” yine ortaya çıkıyor: Kâr maksimizasyonu.

Banka, son üç aylık süre içinde, rekabete girdiği diğer bankaları geçmek için personellerin maaşlarına göz dikti. Bankacılık “yeni” ama zihniyet eski. Şu anda hem personel, hem müşteri şikayet ediyor oluşan yetersizlikten. Tabii ki doğal olarak oluşan mobbingin ve antika çağdan kalma hastalığımız olan dedikoduculuğun yarattığı karmaşayı anlatmıyorum bile.

Tabii ki en önemli mesele, bir banka gişesi ne kadar ücret alıyor? Toplumda banka personeli olmak, hayatının kurtulması ile eşdeğer. Ancak yarattığı kişi başına 200000 TL’lik katma değere rağmen, bir gişenin aldığı ücret memur ücretinin bile altında. Hem de yılda 4 kez ikramiye almasına rağmen.

Siyasi düşüncelerden dolayı işten atıldığımı düşünen arkadaşlar var doğal olarak (bankada şaka ile karışık müşterilerin itirazlarına verdiğim cevapları göz önüne alınca 15 ay çalışmış olmam bile bir şans). O zaman bankada sadece benim değil, binlerce kişinin bankadan atılması gerekirdi (beni işten çıkaran insan kaynakları dahil). Ancak bankanın siyasal olaylardan korktuğunu da şöyle bir haberle görebilirsiniz.

http://www.odatv.com/n.php?n=akbank-calisanlarini-tehdit-etti-0406131200

Haber aslında bir yanlış anlaşılmadan dolayı böyle yazılmış. O gün gönderilen e-postalarda, banka hakkındaki eleştirilere yorum yapılmaması belirtiliyordu sadece. Bu tabii ki aba altından sopa göstermek olarak adlandırılabilir. Ancak bankanın daha ilk hafta eğitimlerde ortaya koyduğu bir “siyaset yasağı” yok değil. Bir banka personelinin siyasi partiye üye olması, yürüyüşlere ve gösterilere katılması, toplantılara katılması yasak. Tüm bunlara rağmen siyasi düşüncelerimden dolayı işten çıkarılıp çıkarılmadığımı öğrenmem için daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Yine de bu durumu şu anlık ihtimal dışı tutuyorum.

Bu kadar haksızlık yaşamışken 3 aydır neler yapıyorum, nasıl yaşıyorum, neler hissediyorum? Öncelikle işini kaybedip yıkıntıya uğrayan insanların yaşadığı üzüntünün aynısını yaşamıyorum ama yaşadığım duyguyu öfke ile tanımlayabilirim sanıyorum. Diğer arkadaşlarımın hakkını yememe kaygısı ile birlikte, gerek bilgiye ulaşma gerekse çalışma konusunda daha iyi şeyler yapabileceğimi düşünüyorum. Ancak bilindiği gibi “işçi çocuğuyuz” ve tarafsız davranmak harcımız değil. Verdiğim emeklerin harcanışının neden olduğunu çok iyi biliyorum ve bu sebeple kararın altında imzası bulunanlara öfkeliyim sadece. Haksızlığa uğramanın verdiği adalet isteme duygusunu, bir çok insan gibi ben de taşıyorum. Ama şunun da farkına varıyorum, bu sistem içinde yeteneklerim ilerlemiyor. Kendime bir şeyler katabileceğim olanaklarım yok. Örneğin KPSS’ye çalışmak istemiyorum, ders çalışmak istemiyorum bu yaştan sonra. Artık bildiklerimi insanlara aktarmak, karşılıklı öğrenmek istiyorum. Bunun için mücadele veriyorum. Bu mücadeleyi ilerletmek için de bu sistemin asalak gibi sırtıma yüklediği bazı şeyleri sırtımdan atmak gerekiyor, tekrar bir işe kavuşmak gibi.

Bu kadar şeyi anlatmamın bir sebebi var, uğradığım haksızlığın daha binlerce insana aynı şekilde yapıldığı aktarmaya ve bir kere geldiğimiz şu dünyada başkalarının rahat yaşaması için ömrümüzün törpülenmediği bir Dünya’da yaşamak istiyorum. Aslında bunun cevabını Taksim-Gezi direnişinde verdik. Kariyer yalanları ile kandırılan milyonlarca insan, Türkiye’nin neredeyse bütün illerinde ayağa kalktı. Yani bireysel özgürlüklere müdahale, laik yaşam tarzına müdahale ve ülkenin BOP çerçevesinde hedef tahtasına koyulmasının yanı sıra, fazla dillendirilmeyen bir ekonomik durumun da olduğunu teşhir etmek istiyorum.

İşte bu kariyer yalanlarına karşı, 5 Aralık 2013’te, açtığım işe iade davasında sadece kendimin değil, çalışan ve baskıya uğrayan onbinlerin de tepkilerini dile getirmeye çalışacağım. Belki parababaları için günahkar olacağım, hedef haline getirileceğim. Ama bizim üzerimizden keyifli bir hayat sürenleri rahatsız edeceğine eminim.

AKBANK ÇALIŞANLARI GERİ ALINSIN!

İŞÇİYİZ, HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ!

http://sozumdemirdendir.tumblr.com/post/67945620349/bir-istek

80 yorum :

 1. başından geçenler gerçekten üzücü allah yardımcın olsun
  bankaların durumunu çok iyi anlatmışsın
  tek sorun araya gezi yi sokman
  O NE ALAKA

  YanıtlaSil
 2. Disardan kolay gozukur malesef bankacilik ama insanin yasama hevesini alip goturur hele gozunu para hirsi burmus ac gozlu patronlar varsa.

  YanıtlaSil
 3. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: muratacarfinancialservice@gmail.com

  5,000,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: muratacarfinancialservice@gmail.com

  içtenlikle
  Yönetim

  YanıtlaSil
 4. WIN GÜVEN MORTGAGE
  E-POSTA ADRESİ – [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ —— Southwell Park Road Camberley, Birleşik Krallık
  ————————————————– —
  GÜVEN İPOTEK WIN hoş geldiniz
  Biz dünyanın her yerinde bireylere krediler sunuyoruz.
  Bizim kredi teklif kötü kredi ile insanlar için kullanılabilir
  herhangi bir teminat koymadan kredi güvenceye alın.
  Biz aralığından kredi vermek
  1000 $ ‘a 90.000.000 $. % 2 oranında bir faizle
  Biz bireylere kredi çeşitli tip sunuyoruz —
  Bireysel krediler
  kredileri yeniden finanse
  Yatırımcı kredileri
  Oto Kredileri
  Borç konsolidasyonu kredileri
  İşletme Kredileri
  Uluslararası Krediler
  SAYGILAR
  RONALD FARIS
  E-POSTA ADRESİ —– [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 5. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: muratacarfinancialservice@gmail.com

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: muratacarfinancialservice@gmail.com

  içtenlikle
  Yönetim

  YanıtlaSil
 6. Merhaba,
  Bankalar bir kredi elde etmek için size dönüyor,
  Şirketim size yardımcı olması için endişelenmeyin.
  En az 2.000,00 TL'den 20'ye, milyon TL'den
  Bugün kredi için başvurun.
  Iletişim e-posta bağlantısı: rajskionlineloanservice@gmail.com

  Saygılarımızla.
  Şirket
  Bay Rajski.

  YanıtlaSil
 7. Merhaba,
  Bankalar bir kredi elde etmek için size dönüyor,
  Şirketim size yardımcı olması için endişelenmeyin.
  En az 2.000,00 TL'den 20'ye, milyon TL'den
  Bugün kredi için başvurun.
  Iletişim e-posta bağlantısı: rajskionlineloanservice@gmail.com

  Saygılarımızla.
  Şirket
  Bay Rajski.

  YanıtlaSil
 8. Bir krediye ihtiyacın var mı? İşte finansal problemi olanlar ve hayatlarında finansal yükselme isteyenler için bir fırsat, çok makul bir faiz oranı ile kredi veriyoruz, kredi borcunu, iş kredisini, tıbbi krediyi, konut kredisini, öğrenciyi kredi vereceğiz Finansal stresten ulusa yardım etmek için kredi vb. Mali yardım için bize bugün E-posta ile ulaşın: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 9. Günaydın
                Gerçek bir kredi mi arıyorsunuz?
  Krediler için başvuranlar, wintrust Mortgage Company'den selamlar
                     Biz sertifikalı kredi vericisiyiz,
  İşletmenizde maddi yardım istiyor musunuz?
  Hayalinizdeki evini ve arabasını satın almak istiyor musunuz?
  Bir iş kurmak ister misiniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?
  Bankalarınız ve diğer finansal kurumlarınız tarafından sürekli reddedildi mi?
  Endişelenmeyin çünkü% 3'lük bir faiz oranıyla kredi veriyoruz? 24 saat içinde işlendi. 5.000 ila 100.000.000 ABD Doları arasında kredi veriyoruz, E-posta: dporterwintrustmortgage@outlook.com

      Dinlemek için sabırsızlanıyoruz
  GÜVEN MİNDERİ ALIN

  YanıtlaSil
 10. Mali probleminizi çözmek için acilen bir krediye ihtiyacınız var mı? Her türlü finans hizmetini sunuyoruz ve finansal ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olmaya hazır olduğumuzdan eminiz. Acil bir kredi ile ilgileniyorsanız Daha fazla bilgi için bize ulaşın E-posta: bonthaloanfundshelp@gmail.com

  Sadece bu e-posta adresini kullanarak bize ulaşın: bonthaloanfundshelp@gmail.com
  Telefon Numarası: +919066210641
  Ne Spektrum Numarası: +919066210641
  Saygılarımla
  Bayan BONTHA RAGINI KRISHNA

  YanıtlaSil
 11. Ben Celine Rehwaldt Almanya'dan bir Özel kredi alacak mısınız, bir iş kredisi, kişisel kredi, ev kredisi, araba Kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyon kredisi, teminatsız kredi ve girişim sermayesi arıyor musunuz? Bir banka ya da finans kurumu tarafından bir ya da daha fazla nedenden ötürü bir kredi reddedildiyse. Kredi Çözümleriniz için doğru yerdesiniz. Çözümlerimiz, dünyanın herhangi bir yerinde, 1 yıldan 30 yıla kadar geri ödeme süresi içinde minimum 1,000 ila 100,000,000 arasında değişen tüm bireylere kredi veriyoruz. Lütfen e-posta yoluyla daha fazla bilgi için benimle iletişime geçin: celine.rehwaldtfirm@gmail.com

  YanıtlaSil

 12. morisloancompany1@gmail.com | kredilerin her türlü sunuyoruz: Size selam, sen, e-posta yoluyla şimdi benimle irtibata geçin faturaları ödemek veya tüm mali sorunları çözmek için gerçek bir krediye ihtiyacınız var. , İyi günler bayanlar ve nazik insanlar Tanrı korkusu yaşıyorum ve iyi kötüden hayatınızı değiştirebilir dürüst kredisi veren, biz bireylere otantik ve meşru kredi teklif kredi teklif ve mali yardım ihtiyacı olan kamu, bu kredi işleminde şeyden pişman olmaz o yapacak çünkü bu işlemlerden kadar gülmek ve bir kaybeden olmak için doğmadım nerede, benim şartlar bizim kredi şirketleri denemek ve özgür ve yoksulluk borç olmayacak neden neyi bekliyorsunuz çok basittir. gerçek kredi yardımcı olabilir gerekiyorsa, ben, sertifikalı kayıtlı ve meşru kredi duyuyorum. e-posta yoluyla bugün bize ulaşın: morisloancompany1@gmail.com |
  Web sitesi: http://morisloancompany6.wix.com/morisloancompany
  teşekkür ederiz.
  MORIS FRED

  YanıtlaSil
 13. GÜVENİLİRLİK VE GARANTİLİ UYGUN KREDİ TEKLİFİ ŞİMDİ UYGULAYIN.

  İyi günler,

  Sayın kredi arayanlar, Immaculate Loan Providers Ltd.'den selamlar
  İçinde bulunduğumuz insanlara kredi sağlayan sertifikalı kredi veriyoruz.
  Kredi ihtiyacı. Proje, iş, vergi, fatura,
  Ve% 3 faizle faaliyette bulunduğumuz diğer birçok sebep oranıdır.
  Şirketimizden bir kredi alarak kazanmak için daha fazla, bu nedenle
  Borç mu? Borçlusun Güzel bir iş kurmak ve sermayeye ihtiyaç duymak için kredi istiyor musunuz? Herhangi bir nedenle finansman için bir krediye ihtiyacınız var mı? Yardımın
  Nihayet burada, herkese ucuz ve
  Uygun faiz oranı sadece% 3, eğer ilgileniyorsanız nazikçe temas kurun
  Bugün bize: (ImmaculateloanprovidersLtd@gmail.com)
  Ve bugün kredilerini al. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen
  İhtiyacınız olan kredinin miktarını ve kredinin süresini bilmelisin.

  Biz bir sonraki alacağız:

  * Kişisel Krediler (Güvenli ve Teminatsız)
  * İşletme Kredileri (Güvenli ve Teminatsız)
  * Konsolide Kredi ve daha birçoğu.

  Biz sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik.
  Eğer ilgileniyorsanız lütfen bize ulaşın:
  ImmaculateloanprovidersLtd@gmail.com

  BAŞLADI ÜST KATMAZ ÜCRET

  İyi şanslar,
  Müşteri desteği.
  Helen Benjamin.

  YanıtlaSil
 14. Işadamı ya da kadın musun? Mali baskı yüzünden mi karşılaştın?
  Kendi işini başlatmak için paraya ihtiyacın var mı? Düşük bir gelir elde edin
  Ve yerel bankalardan krediler almakta zorlanıyor ve diğer finansmanlar
  Kurumlar Aranıyor, DAVIDHARRYLOANCOMPANY YARDIMA YANIT
  Kamuya veya finansal gereksinim duyan herkese her çeşit kredi teklifi sunun
  Bir projenin finansmanını desteklemek. Faiz oranı ile kredi öneriyoruz
  Bireyler, şirketler ve şirketler için% 2'dir.
  Açık ve basit
  Tüm adayların 18 veya daha büyük olması gerekir. Bugün e-posta ile bize ulaşın; davidharryloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 15. Are you looking for Finance?Are you looking for a Loan to enlarge your business?I think you have come to the right place,We offer Loans at low interest rate,Interested people should please contact us on For immediate response to your application, Kindly reply to this emails below only: KELVINIBE3@GMAIL.COM

  YanıtlaSil
 16. Merhaba herkesi bu dünyada gören herkese, bu sitede bir sürü scammer var, paylaşmak için iyi haberlerim var. Borç veren şirkete mutlu ve minnettar olmak için lütfen bana katılın. Az önce yasal bir ELINA JOHNSON LOAN FIRM'ından kredi aldım. Onların iletişim şeklimi buydu. Bu forumda, Endonezya'dan Bayan Nuliana Novi'nin ifadesini gördüm ve onlardan nasıl bir kredi aldığını ve onlara "elinajohnson22@gmail.com" adlı herkese bir e-posta verdi; böylece onlara e-postayla gönderdim ve e-postamıza yanıt verdiler Dürüst olmak gerekirse, İlk başta paramı daha önce aptalca kaybetmiş olduğum için çok korktum. Ancak, 3 saatten az bir sürede RP 700,000,000 kredi ile şahane davrandım, hesabıma gerçekten aktarım için başvurdum. Bütün süreç basitti. Ve% 2 oranında acil kredi alıyorum hızlı var var Ücretsizdir. Benden hiçbir garanti vergisi talep edilmiyor. Şimdiye kadar, bunun doğru olduğuna inanmanın zor olduğunu düşünüyorum. Bankamdan bir uyarı aldığımda hayal ettiğimi sanıyordum. Şimdi kalbim sevinçle doludur. Tavsiyem, iş kurmak veya bir projeyi finanse etmek için meşru bir kredi sayısını öğrenmek için samimi bir dürtü arayan herkes için basittir ve şimdi bunları e-postayla göndermekten hoşlanmama ne kadar hoş bir sürpriz olacaktı. Nuliana novi'ye bu forumda temas kurmalarına özellikle teşekkür etmek istiyorum. Onlara seslenip onlardan borç alırsanız, lütfen başkalarının da yararlanabilmesi için müjdeyi yayın. Teşekkürler, onları tekrar e-posta ile gönderelim: ^elinajohnson22@gmail.com
  ^, Benim adım Wahyuni ​​Elvin Bana ulaşın, işte benim e-postam wahyunielvin@gmail.com.
   Not: tüm scammers kayıt ücretleri için isteyin, dikkatli olun, her şey bir aldatmaca. Tanrı hepinizi kutsasın
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 17. Sir John Marez Loan Company'ye hoşgeldiniz (johnmarezfinancialservice@gmail.com}% 2 makul bir faiz oranı ile onaylı ve meşru ve uluslararası lisanslı kredi veriyoruz. Biz bağımsız bir finansal kurumuz. 1 yıldan 20 yıla kadar geri ödeme süresi içinde minimum 1.000USD ila 100.000.000 ABD Doları arasında değişen dünya .İyi ya da kötü kredi, ticari / işletme kredileri, araba kredileri, leasing ile tüm vatandaşlar ya da sivil vatandaşlar için kolay kişisel krediler sunuyoruz. / Ekipman finansmanı, borç konsolidasyon kredileri, konut kredileri ve garantili kredi hizmetleri E-posta .. (johnmarezfinancialservice@gmail.com)

  YanıtlaSil
 18. Hepinize merhaba,
  İsmim Endonezya'daki Batan Miroto Semarang kasabasındaki Marcia Retnawati, burada herkese tavsiye vermek için bu aracı kullanmak istiyorum, burada bir kredi almak konusunda dikkatli olmanız gerekiyor, pek çok kredi verenin hepsi de dolandırıcılar ve burada sadece sizi aldatmak için buradalar. Malezya'daki bir kadından yaklaşık 100 milyon kredi aldıysanız ve kredileri almadan yaklaşık 6 milyon kaybettim, maliyeti tekrar tekrar sorduklarını, yaklaşık 6 milyon ödediğimi hala borç alamadım,

  Tanrı görkemli olsun, krediye başvuran bir arkadaşıyla tanıştım ve krediyi stres vermeden aldı; bu yüzden Bayan Alicia Radu'yu tanıştırdı ve 500 milyon başvuruda bulundum, sanırım bu bir şaka ve Bir dolandırıcılık, ancak kredimi 24 saatten az bir sürede teminat vermeden sadece% 2 aldım. Zavallı olmaktan kurtulduğum için çok mutluyum.

  Öyleyse, buradaki insanlarla temasa geçmek için kredi isteyen herkese tavsiyelerde bulunuyorum
  Bayan Alicia Radu, e-posta yoluyla: aliciaradu260@gmail.com

  E-posta ile daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız bana yine de ulaşabilirsiniz: Marciaretnawati450@gmail.com

  Tanıklıklarımızı okuduğunuz için hepinize tekrar teşekkür eder, Tanrı hepimizi kutsamaya ve bize uzun ömür ve refah sağlamaya devam edebilir

  YanıtlaSil
 19. Proje, yatırım, kişisel krediler, iş kredileri, konut kredileri, öğrenci kredileri, konsolidasyon kredileri ve çeşitli projeler için kredilere ihtiyacınız var mı? Şirketimizden kredi almak isteyenlerin bugün (ericfinancee@gmail.com veya ericfinancee@outlook.com) bizimle iletişime geçip bugün kredi almanız gerekmektedir.

  YanıtlaSil
 20. Merhaba, Ben Bay Jonathan Albert Mak, hayat zamanlı fırsat kredileri veren özel kredi borçlusuyum. Borçlarınızı temizlemek için acil bir krediye, işiniz için bir Sermaye Kredisine ihtiyacınız var, Bankalar ve Diğer Finansal Kurumlar tarafından reddedildi, Bir Konsolide Kredi veya İpotek, Öğrenci Kredisi, Araba Kredisi, Sözleşme Kredisine mi ihtiyacınız var? Artık arayın, çünkü tüm maddi sıkıntılarınızı geçmişin bir parçası yapmak için buradayız. Mali yardıma muhtaç kişilere, krediniz yetersiz olan veya faturalarını ödemek için para isteyen insanlara para aktarıyoruz. Düşük Düzeyde% 2 oranında faiz uyguluyoruz. Bu aracı, güvenilir ve fayda sağlayıcı yardımlar yaptığımızı size bildirmek için kullanacağım ve Size kredi vereceğiz. Teşekkür ederim, lütfen bugün bize ulaşın: jonathanalbertmak@gmail.com
  Jonathanalbert88@outlook.com

  YanıtlaSil
 21. Merhaba herkes, MRS LINDA ROBORT LOAN FIRM'ından nasıl borcumu aldığımı ifade etmek için buradayım, bir arkadaşım bana yardım etmeyi vaat eden MRS LINDA ROBORT LOAN FIRM ile tanıştırın ve aslında hiçbir şekilde gecikmeden söz verdi. Gerçekten kredi ile yardımcı olan ve benim inancımı değiştiren MRS LINDA ROBORT KREDİ FİRMASINA tanışana kadar hala güvenilir kredi verenler var. Gerçekten ve acil bir krediye ihtiyacınız olup olmadığını bilmiyorum, temas kurmaktan çekinmeyin

  MRS LİNDA ROBOT KREDİ FİRMA

  E-posta: mrslindarobertloanfirm@outlook.com

  Https://mrslindarobortloanfirm.yolasite.com/

  Whatsapp: +1 727 731 9117

  YanıtlaSil
 22. Nasıl bir Tanrı korkusuyla borç veren, serseriler burada içinde gelen hayal kırıklığına sonra var
  Internet
  Merhaba herkes,
  Benim adım Bayan Celina Walker, Las Vergas ABD, tek bir am
  2 oğlum ve 1 kızım, bir süre için şimdi kutsanmış anne
  Ben bana yardım etmek ciddi kredi borç veren için arıyordum var.
  bir kredi ile hiçbir iş var çünkü ben artık yardımcı gibi tüm
  Var, beni onlara güven yapan çöp insanlar vardı,
  Ve sonunda benim sabit Kazanılan para bana herhangi bir kredi vermeden aldılar,
  Benim umutların bittiğini, şaşkın ve sinirli oldu, zor oldu
  Benim aile, Hayır iyi yemek ile ilgisi var etmek istemedim
  Değil yaşıma kadar kredi şirketlerin Internet'te tekrar bir Tanrıyla Buluşturmak
  Kredi borç veren (James Peterson dünya krediler) e-posta ile gönderilen
  (petersonworldloans@outlook.com) kim yardım benim hayat ve bu aile
  Bana benim uygulama sonra istediğiniz kredi vererek, o gerçekten bir
  Tanrı onu, Bay James James Peterson bilinen Peterson'ya korku ile borç veren
  Dünya krediler International, o benim aileden yükseltmek için Tanrı gönderdi adamdı
  Şimdi acı olarak ben bir kafe işletme sahibi ve arabamı tamir. İlk başta düşündüm
  benim kredi aldığım kadar benim önceki deneyim nedeniyle mümkün olmazdı
  $ 245, 000USD miktarı. Tavsiyem kimse dışarı orada için ihtiyacı olan bir
  acil kredi mi Bay James Peterson onun şirket resmi e-posta iletişim:-(petersonworldloans@outlook.com)
  Ona teşekkür ve Tanrı'ya kim buluşmamızı yol açar. Allah razı olsun
  Sen.
  Not: Tüm e-postalar için gönderilen:
  E-posta: petersonworldloans@outlook.com

  YanıtlaSil
 23. İşiniz için borç aldın mı, Tıp kredisi, öğrenci kredisi, borç kredisi? Ödemek zorunda olduğun bazı faturalar var mıydı? Daha sonra bu okunaklı kredi şirketine şu adresten ulaşın: creditkredi@gmail.com

  YanıtlaSil
 24. İşiniz için borç aldın mı, Tıp kredisi, öğrenci kredisi, borç kredisi? Ödemek zorunda olduğun bazı faturalar var mıydı? Daha sonra bu okunaklı kredi şirketine şu adresten ulaşın: creditkredi@gmail.com

  YanıtlaSil
 25. Finans yardımına ihtiyacınız mı yoksa kötü krediniz mi var, işte burada 1000 $ -100.000 $ dan herhangi bir fiyaskoyasız arzulanan krediyi alabileceğiniz yer, şirketim sizden herhangi bir amaçla ya kişisel, yatırım veya 3. şirket kredisi için herhangi bir amaçla yardım sunmaya hazır. % Faiz oranı. Bize çok hızlı bir yardıma ihtiyacınız olursa bize yazın, şimdi bize e-posta yazın: (esteepaydayloans@gmail.com) veya esteepaydayloans@gmail.com
  Esther iykules.

  YanıtlaSil
 26. İyi Günler Bay / Bayan:

  Meşru bir kredi almak, her zaman finansal problemi olan ve ona çözüm bulmaya ihtiyaç duyan müşteriler için büyük bir sorun olmuştur. Kredi ve teminat konusu, müşterilerin meşru birinden kredi ararken endişelerleridir
  Borç veren
  . Ama ... kredi endüstrisinde bu fark yarattı. $ 2,500 aralığında bir kredi ayarlayabiliriz. 500.000.000 $ 'a kadar düşük faiz oranıyla% 3 faiz

  Hizmetlerimiz şunları içerir:
  Borç Konsolidasyonu
  İkinci İpotek
  İş Kredileri
  Bireysel Krediler
  Uluslararası Krediler
  Her çeşit kredi
  Aile kredisi
  VB
   Lütfen bu e-postaya derhal cevap verin: (durdaneguneyfinancialservice@gmail.com)

  Sosyal güvenlik yok ve kredi kontrolü yok,% 100 Garanti. Tek yapmanız gereken tam olarak ne istediğinizi bize bildirin ve hayallerinizi gerçeğe dönüştüreceğiz. (DURDANE GUNEY KREDİ BANKASI). Bankalarınız "Hayır" dediğinde EVET diyor. Son olarak, sınırsız sermayeye sahip olduğumuz için küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kuruluşlara fon sağlıyoruz. Bir kredi temin etme hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın, Lütfen bu e-postayı derhal yanıtlayın: (durdaneguneyfinancialservice@gmail.com

  YanıtlaSil
 27. Ödenmemiş faturalarınız var mı? Temizlemek istediğiniz borcunuz var mı? Sen
  Mali açıdan aşağı ve bir iş kurmanız mı gerekiyor? Banka var mı
  Kötü kredinizin bir sonucu olarak sizi reddetti mi? Artık endişelenmeyin
  Finansal Gelişme Hizmetleri size düşük bir kredi vermek istiyor
  Kredi teklifimizle ilgileniyorsanız ve
  Bir kredi başvurusunda bulunun, bu mesajı yanıtlayarak bugün bize ulaşın veya
  Bize sadece yoluyla bir e-posta gönderebilirsiniz: markfunds002@outlook.com

  YanıtlaSil
 28. Yorumunuz onay bekliyor.

  E-posta: addisonfinancialorporation@gmail.com

  İşletme Kredisi, Kişisel Kredilendirme, Oto Kredisi, Tarım Kredisi veya Proje Finansmanı'na ihtiyacınız var mı? Sana iyi haberlerim var Kredi ve birliklerde% 2 çoklu oran sunuyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen adresimize e-posta gönderin: addisonfinancialorporation@gmail.com


  addisonfinancialorporation@gmail.com

  KREDİ ŞİRKETİ

  YanıtlaSil
 29. 2017 BLANK ATM Programlı Kartını alın ve çevrenizdeki herhangi bir ATM Makinesinde doğrudan nakit para. Yakalanma riski yoktur, çünkü kart izlenebilir olmayan bir şekilde programlanmıştır, ayrıca CCTV'nin sizi tespit etmesini imkansız hale getiren bir teknik vardır ve yalnızca toplam miktarı $ 5.000.00 geri alabilirsiniz Bir günde USD. Şimdi bizi bugüne E-posta adresimize e-posta: blankatmcreditcard@hotmail.com adresinden e-posta ile gönderin ve bugün kartınızı alın ve yaşamak istediğiniz her lüks hayatı yaşayın.

  YanıtlaSil
 30. Acele bir kredi isteyen iyi günler mi? Hemen kredi için mcjonesloancompany@yahoo.com ile iletişim kurun.
  Telefon: +17815611941
  Whatsapp: +2349022703318,
  teşekkürler

  YanıtlaSil
 31. Biz, sektör, iş, yatırım ve bireysel ve ekonomik kalkınma için gerekli diğer önemli projeler için sermaye projeleri için kısa, orta ve uzun vadeli krediler sunan Kredi Kooperatif Firmasıyız. Ayrıca kısa ve uzun süredir borçlanmayı çok düşük bir faiz oranıyla ödemek için kredi öneriyoruz. İlginizi çekiyorsa, şimdi aşağıdaki e-posta ile başvurun.
  Kelvinbrownyloanfirm@gmail.com.
  WhatsApp: +2348077685263
  teşekkür ederim
  sloganı:
  Müşteri memnuniyetimiz bizim için en büyük önceliğimizdir.

  YanıtlaSil
 32. Merhaba
  Acil kredi ihtiyacınız ?? Borçlu musunuz? Eğer kötü kredi var mı? Eğer bankalar tarafından reddedilmiş, ayrı bir iş kurmak için kredi ihtiyacı Biz kötü / kötü kredi puanı rağmen insanlara kredi vermek. Biz bireyler, şirketler iptali başına% 2 gibi düşük bir faiz oranı ile seçtiğiniz uzun ve kısa süreli iş ve özel kredi vermek. Bizim borçlanma programları bugün uygulamak ve geri anlık alanı açıp, hızlı ve güvenilir. Krediler de, sigortalı% 100 garantili ve müşterilerin maksimum güvenlik sağlar. Tüketiciler İlave bilgi talepleri için bizim e-posta adresi üzerinden bize ulaşın: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM) ve bugün kredi almak.
  Bayan Magret James MD / CEO
  E-posta: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

  YanıtlaSil
 33. Bu dürüst ve okunakli kredi sirketinden yeni borcum var, bu nedenle bir krediye ihtiyaciniz varsa, bu yasal kredi sirketine su adresten ulasin: creditkredi@gmail.com

  YanıtlaSil
 34. Bu dürüst ve okunakli kredi sirketinden yeni borcum var, bu nedenle bir krediye ihtiyaciniz varsa, bu yasal kredi sirketine su adresten ulasin: creditkredi@gmail.com

  YanıtlaSil
 35. Yardım için bugün kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin.
  Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayla cevap verin (marizaloanservice@gmail.com)

  Herkese merhaba, adım adım bayan karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL'lik bir krediyle bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrı'dan korkan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel'in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın (marizaloanservice@gmail.com) veya 587-774-2788'i arayın.

  YanıtlaSil
 36. Sevgili Kredi Arayanlar

  Herhangi bir maddi zorluk mu yaşıyorsunuz? Kendi işini başlatmak istiyor musun? Bu kredi şirketi, yoksullara ve maddi zorlukları olan insanlara yardım etmek amacıyla dünya çapında insan hakları örgütleri kuruldu. Bir kredi için başvurmak isterseniz, aşağıdaki ayrıntılarla bize geri dönün: e-posta: elenanino0007@gmail.com

  Adı:
  Gerekli kredi miktarı:
  Kredi Süresi:
  Cep numarası:

  Teşekkür ederim Tanrı korusun
  GÜVEN
  Bayan Elena

  YanıtlaSil

 37. Kredi vereceğim, bir krediye ihtiyacınız varsa benimle iletişime geçin.
  Şehrin büyük bir para ödünç firmasıyım ve babamdan bir telefon geldi ve insanlara para çekmedikleri için acı çektiğini söyledim, zenginim ve size kredi konusunda, finansmana ihtiyaç duyan herkese yardımcı olmaya hazırım. Yardım benimle iletişime geçmeli, sana kişisel bir kredi vereceğim, benim e-postamla bağlantı kurun cloudloancenter@gmail.com

  YanıtlaSil
 38. Finans Kredisi,% 2 olarak Küçük ve Büyük Krediler İçin Sınırlı.

  Merhaba işinizi finanse etmek için bir kredi için başvurun, Biz her türlü kredi, özel kredi,
    Bir yılda% 2 kadar düşük faiz oranları ile ticari ve kişisel kredilerle dünyanın herhangi bir yerinde 30 yıl geri ödeme süresi sağlamaktadır. İstediğiniz miktardan 1000'e kadar değişen kredileri sunuyoruz, bugün bize ulaşın, financelimited011 @ gmail..com
  financelimited011@gmail.com

  YanıtlaSil
 39. Merhaba,
  Bir isletme kredisine mi ihtiyaciniz var? Özel krediler, araba kredileri, ögrenci kredileri, borç konsolidasyonu kredileri, teminatsiz krediler, risk sermayesi vs. veya bir banka veya bir finans kurumu veya bir krediyi reddetmek için bir neden.
  Kredi çözümleriniz için dogru yerdesiniz!
  Net bir sekil ve kosullar altinda% 2
  Borçlu hakkinda bilgi
  (1) Tam adi: ..........................
  (2): Ülke / Devlet: ....................
  (3) Gerekli miktar: ....................
  (4) Kredinin süresi: ....................
  (5): Telefon numarasi: ...................
  Zaman ayirdiginiz için tesekkür ederiz, müsteri hizmetleri gururumuzdur.
  Böylece e-posta yoluyla bizimle iletisime geçebilirsiniz: ailesfunds@gmail.com
  Ajan Bay James sana iyi gelecektir.

  YanıtlaSil
 40. Merhaba efendim / bayan,

  Isletmeyi baslatmak için acilen bir krediye ihtiyaciniz mi yoksa yeniden finansman için bir krediye mi ihtiyaciniz var?Borcu ödemek için bir krediye mi ihtiyaciniz var? Bir araba veya ev satin almak için kredi almaya ihtiyacin var mi? Eger evet endiseleniyorsa hayir Daha fazla, Kredi kontrolü yapmadan uygun bir faiz orani ile her türlü krediyi sunuyoruz!Bugün e-posta ile bize ulasin. E-posta: ibrahimhoffman@gmail.com
  Kredi basvurusunu doldurun:
  1) Tam ad: ..........................
  (2): Ülke / Devlet: ....................
  (3) Gerekli miktar: ....................
  (4) Kredinin süresi: ....................
  (5): Telefon numarasi: ...................

  tesekkür ederim

  YanıtlaSil
 41. Merhaba, benim adım Endonezya'dan Siti Aminah, lütfen burada herkesin çok dikkatli olması gerektiğini öneriyorum, çünkü internette pek çok sahte kredi vereni var, ama yine de sahte kredi şirketinde gerçek olanlar. 4 farklı kredi verene tarafından aldatılmıştım, çünkü şirketlerinden bir kredi arıyordum, çok para kaybettim. Bu süreçte neredeyse öldüm, çünkü insanlar borçlu oldukları için tutuklandım.

  Ben, orijinal kredi vereni ve 24 saatten daha az bir süre içinde 800 milyon rupiah Endonezya borcum olan Alicia Radu Anne olan çok güvenilir bir şirketi bana tanıttı bir arkadaşın tavsiyesi gelene kadar neredeyse vazgeçtim. Düşük faiz oranı% 2'dir. Banka hesabımı kontrol ettiğinde çok şaşırdım ve istediğim kredinin miktarı banka hesabıma gecikme ya da hayal kırıklığı olmaksızın aktarıldığını gördü, bu yüzden insanlara baskı olmadan kolayca kredi temin edebilmek için iyi haberler paylaşacağıma söz verdim. Alicia Radu Ana

  Annen Alicia Radu'ya bütün kalben güvenmeni istiyorum çünkü hayatımda ve maddi hayatımda çok yardımcı olmaktadır. Bu ifadeyi bugün okuma fırsatı bulabilmek için kendinizi çok şanslı saymanız gerekir. Yani, herhangi bir krediye ihtiyacınız varsa, anne Alicia Radu ile e-posta yoluyla iletişime geçin: (aliciaradu260@gmail.com)
  Ayrıca benim e-posta yoluyla da benimle iletişime geçebilirsiniz: (sitiaminah6749@gmail.com) Ana Alicia Radu'dan aldığım krediyi nasıl alacağıma dair herhangi bir bilgiye ihtiyacınız olursa, benimle iletişim kurmaktan çok özgürsünüz ve size yardımcı olabilir, çünkü size memnuniyetle cevap vereceğim. Diğerlerini ise kredinizi aldıktan sonra.

  YanıtlaSil
 42. Merhaba
  Banka yasaklamak için sıkışmış ve bankalardan yararlanamıyor ya da daha iyi bir projeniz varsa ve finansmana, kötü krediye ihtiyacınız varsa ya da faturaları ödemek için para gerekiyorsa, işe yatırım yapmak için para istiyorsanız. Dolayısıyla, krediye ihtiyacınız varsa tereddüt etmeyin Şimdi benimle özel posta yoluyla bana ulaşın nortionloanconsultant@gmail.com
  Telefon: +17815611941
  whatsapp: +2349022703318,
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 43. GÜVEN MORTGALARINI ALIN
  E-POSTA ADRESİ - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ OFİS ------ Southwell Park Yolu California, ABD
  -------------------------------------------------- ---
  WIN-TRUST MORTGAGE'a hoşgeldiniz
  Dünyanın dört bir yanındaki bireylere krediler sunuyoruz.
  Kredi teklifimiz, kötü kredi ve
  Teminat olmadan, bir kredi temin ederek.

  Alanından kredi sağlıyoruz
  1000 dolardan 90 milyon dolara. % 2 oranında.

  Bireylere çeşitli krediler veriyoruz ---

  Kişisel krediler
  Kredilerin yeniden finanse edilmesi
  Yatırımcı kredileri
  Otomobil kredileri
  Borç konsolidasyon kredileri
  İş Kredileri
  Uluslararası Krediler
  Borç kredisi


  SAYGILARIMIZLA
  RONALD FARIS
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  GÜVEN MORTGALARINI ALIN

  YanıtlaSil
 44. Borcunuzu ödemek veya kendi işyerinizi kurmak için bir krediye ihtiyacınız mı yoksa evet e-posta martinaloanservices@hotmail.com daha fazla bilgi için

  YanıtlaSil
 45. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  içtenlikle
  yönetim_

  YanıtlaSil
 46. Looking for a business loan? Personal loans, home loan, car loan, student loan, debt consolidation loan, making unsecured debt, venture capital, and so on. Has he been rejected for a loan from a financial institution? We Booster Central Trust Capital Finance, a special credit lessors, we offer 2% and business loans and opportunity for individuals Interest rates Loans at low interest rates. contact us today and send your loan by e-mail:(Arshadfinancialservice@gmail.com) .
  God bless

  YanıtlaSil
 47. GÜVEN MORTGALARINI ALIN
  E-POSTA ADRESİ - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ OFİS ------ Southwell Park Yolu California, ABD
  -------------------------------------------------- ---
  WIN-TRUST MORTGAGE'a hoşgeldiniz
  Dünyanın dört bir yanındaki bireylere krediler sunuyoruz.
  Kredi teklifimiz, kötü kredi ve
  Teminat olmadan, bir kredi temin ederek.

  Alanından kredi sağlıyoruz
  1000 dolardan 90 milyon dolara. % 2 oranında.

  Bireylere çeşitli krediler veriyoruz ---

  Kişisel krediler
  Kredilerin yeniden finanse edilmesi
  Yatırımcı kredileri
  Otomobil kredileri
  Borç konsolidasyon kredileri
  İş Kredileri
  Uluslararası Krediler
  Borç kredisi


  SAYGILARIMIZLA
  RONALD FARIS
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  GÜVEN MORTGALARINI ALIN

  YanıtlaSil
 48. İşletme kredisi mi arıyorsunuz? Kişisel krediler, ev kredisi, araba kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, teminatsız borçlanma, risk sermayesi oluşturma vb. Bir finansal kurumdan kredi almayı reddettiniz mi? Özel Kredi Kiralayan Merkezi Güven Sermaye Finansmanını geliştirdik, 5000 $ ile 70.000.000 $ arasında değişen% 2 ve işletme kredileri ve düşük faiz oranları ile Faiz Oranları Kredileri sunuyoruz. Bugün bize ulaşın ve aşağıdaki e-posta yoluyla bilgilerinizi yollayın: (Arshadfinancialservice@gmail.com).
  Senin mutluluğun bizim sevinç
  Tanrı kutsasın

  YanıtlaSil
 49. Asa kredi kredisi şirketi, kişisel işyerinizi başlatmanız için gereken her miktarı ödünç vermeye hazırdır. Biz% 2 faiz oranı ile kredi vermek, bu nedenle tarımsal çiftçilik kredisi için başvurun. Kredi almak isterseniz e-posta adresimize başvurun: asaloaninstituteplc@gmail.com, ayrıca şu e-posta adresine de başvurabilirsiniz: asaloaninstituteplc@yahoo.com

  YanıtlaSil
 50. Asa kredi kredisi şirketi, kişisel işyerinizi başlatmanız için gereken her miktarı ödünç vermeye hazırdır. Biz% 2 faiz oranı ile kredi vermek, bu nedenle tarımsal çiftçilik kredisi için başvurun. Kredi almak isterseniz e-posta adresimize başvurun: asaloaninstituteplc@gmail.com, ayrıca şu e-posta adresine de başvurabilirsiniz: asaloaninstituteplc@yahoo.com

  YanıtlaSil
 51. Selamlar size.

  Biz bireysel kredi, Borç Konsolidasyon Kredi, Risk Sermayesi, İş Kredi, Eğitim Kredisi, Konut Kredisi ya da "herhangi bir nedenle Kredi sunuyoruz% 3 gibi çok düşük bir faiz oranıyla emniyete & teminatsız kredi teklif! Eğer kötü kredi var mı? Yapabilirsiniz hala geçerlidir. evet geri Tam Adı, Ülke, Kredi miktarı, Süre Ve Telefon Numarası ile alırsanız.

  E-posta yoluyla bize ulaşın: super.hmloan@yandex.com !!!

  Saygılarımızla,
  Roger Smith

  YanıtlaSil
 52. Merhaba,

            Krediye mi ihtiyacınız var? Buraya geldiğinizde sorunlarınızı çözebilirsiniz. Ben Bayan Anna. Türkiye'den geçtiğimiz hafta Pazartesi günü faturalarımı ödemek için kredi arıyordum, bu yüzden farklı dolandırıcılıkların eline geçtim ve en iyi arkadaşım olan bayan için olmasaydım, farklı borç verenler tarafından dolandırıcılık yaptım, Mercy beni Bay'a tanıttı. Johnson Pablo (CEO) Johnson Pablo Loan Company, Bana hiçbir stres olmadan 200.000 tl kredi verdi. Öyleyse Türkiye'nin iyi insanları, E-posta yoluyla onunla iletişim kurabilirsiniz: johnsonpabloloancompany@gmail.com Ve unutmayın ki ona şirketine gönderdiğimi söylemeyi unutmayın.

  YanıtlaSil
 53. Merhaba
  Bay / Bayan
  Ben dünya çapında özellikle arasındaki benim hibe kredi hizmeti sunmak BRANDAO LOPEZ FRANSIZ Başlangıçta Reunion yaşı 50 sunuyoruz.
  Bir kredi gerekiyor?
  En fazla € 000 500 000. bir kredi alabilir?
  Daha fazla bilgi için kişisel kredi veya iş lütfen
  Bana ulaşın! brandaolopezo@gmail.com

  YanıtlaSil
 54. Merhaba
  Bay / Bayan
  Ben dünya çapında özellikle arasındaki benim hibe kredi hizmeti sunmak BRANDAO LOPEZ FRANSIZ Başlangıçta Reunion yaşı 50 sunuyoruz.
  Bir kredi gerekiyor?
  En fazla € 000 500 000. bir kredi alabilir?
  Daha fazla bilgi için kişisel kredi veya iş lütfen
  Bana ulaşın! brandaolopezo@gmail.com

  YanıtlaSil
 55. Merhaba sevgili değerli müşterilerimiz,

  Eco Teck Company Plc'e hoş geldiniz, faturalarınızı ödemek, projeye finansman veya yatırım yapmak için bir kredi mi arıyorsunuz? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar için kapatılan uluslararası bir kredi şirketleri ve bireyler yayınlıyoruz, çünkü bugün bize başvurduğunuzdan endişe etmiyoruz ve şimdi siparişinizde başvurduğunuz anda kredinizi hızlı ve kolay bir şekilde alıyorsunuz.

  Her türlü krediyi şimdi iş Kredileri ve daha fazlasını sunuyoruz: Kredi ile çok ilgileniyorsanız
  Teklif, aşağıdaki e-posta kimliğiyle bize ulaşın:
  E-posta: ecoteckcompanyplc@gmail.com

  YanıtlaSil
 56. İşletme kredisi mi arıyorsunuz? Kişisel krediler, ev kredisi, araba kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, teminatsız borçlanma, risk sermayesi oluşturma vb. Bir finansal kurumdan kredi almayı reddettiniz mi? Özel Kredi Kiralayan Merkezi Güven Sermaye Finansmanını geliştirdik, 5000 $ ile 70.000.000 $ arasında değişen% 2 ve işletme kredileri ve düşük faiz oranları ile Faiz Oranları Kredileri sunuyoruz. Bugün bize ulaşın ve aşağıdaki e-posta yoluyla bilgilerinizi yollayın: (arshadfinancialservice@gmail.com).
  Senin mutluluğun bizim sevinç
  Tanrı kutsasın..

  YanıtlaSil
 57. Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Eğer bir iş erkek ya da kadın vardır ve işinizi artırmak için bir kredi ihtiyacım var ?? Eğer bir iş başlatmak için sermayeye ihtiyaç mı? senin kredi sorunları ne olursa olsun biz düşük ve uygun faiz oranı hem de bireyler ve şirketlere kredi teklif olarak, burada sizin yardımınıza geliyor. bugün kredi almak (ibahimsayi@gmail.com) bugün bize ulaşın.

  YanıtlaSil
 58. İyi günler,

     Eğer bir iş adamıysan veya bir kadınsın mı? Herhangi bir maddi sıkıntı yaşıyorsanız veya kendi işinizi başlatmak için paraya ihtiyacınız mı var? Için borç almaya ihtiyacın var mı
  Borç ödemek veya fatura ödemek? Düşük kredi notunuz var mı ve yerel bankalardan ve diğer finans kuruluşlarından bir kredi almakta zorlanıyorsunuz? Aşağıdakiler gibi bir kredi veya finanse ihtiyacınız var mı?

  A) kişisel kredi
  B) eğitim,
  C) Borç Konsolidasyon,
  D) genişleme,
  E) vs


     Bireylere, Firmalara Krediler sunuyoruz ve yıllık olarak% 3 faiz oranı ile kuruluşlarla işbirliği yapıyoruz, ödünç alabileceğiniz minimum tutar, ABD doları 2.000 ABD Doları, Maksimum 50 Milyon Dolardır. Lütfen ilgileniyorsanız, aşağıdaki e-posta bilgileriyle bizimle iletişime geçin.

  ŞİMDİ İLETİŞİM: info.trustfirm2012@gmail.com
  ADI: Bayan Catherine Cole


  Hızlı ve kolay kullanılabilir kredi

  YanıtlaSil
 59. Otomatik modda çalışan ATM Programlı Kart kullanarak herhangi bir ATM Makina Kasası'na doğrudan para yatırın ve kesin. E-posta (johnsonbesthacker@gmail.com) nasıl elde edilir ve maliyeti ve ayrıca kredi kartı kesmek ve para kendinize göndermek için ..
  .......... BU KARTI NASIL ÇALIŞIYORUNUN AÇIKLAMASI ..........
  Bu kartın herhangi bir ATM Makinesine takılması yeterlidir ve otomatik olarak 1. VAULT # 1.000, 2. VAULT # 5.000, RE-PROGRAMLANMIŞ, ÇIKIŞ, İPTAL menülerini getirecektir. VAULTS'lerden birine tıklamanız yeterlidir ve sizi başka bir ALT-MENÜSÜNE TÜM, DİĞER, ÇIKIŞ, İPTAL olarak alacaktır. Sadece başkalarına tıklayın ve ATM'den çekilmek istediğiniz miktarı yazın ve anında nakit olarak yaptın Bitti ....
  *** DİKKAT: "TÜMÜ" SEÇENEKİNİ TIKLAYAN HATALARI KENDİ YAPMAYIN. SEÇİLMİŞ BİR ZİLİMLERİN TÜMÜ MİKTARININ ALINMASINA GETİRİR. Kart e-postasını almak için (johnsonbesthacker@gmail.com)

  Bu birkaç ayrıntıyı e-postaya gönderin ..
  Adı:
  Yaş:
  Meslek:
  Cinsiyet:
  Ülke:
  Belirtmek, bildirmek:
  Telefon numarası:
  Kısa süre içinde cevap bekliyor ...

  YanıtlaSil
 60. Kredi fonlarını yılda% 2 faizle sunuyoruz. Kredi Geçmiş Kontrolü Yok. Her tür krediyi tedavi etmemize güvenin. İlgilenen adaylar, çevrimiçi hızlı ve kolay krediniz için lütfen gecikme olmaksızın bugün bizimle iletişime geçmelidirler.

  E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)
  Kredi Veren: Mr Murat Acar
  Cep Telefonu: (+1(424)279-7341)


  Virüssüz. www.avast.com

  YanıtlaSil
 61. Merhaba,
  Ben Bayan Olivia Daniel, borçlarınızı ödemek için acil kredi mi veya işinizi iyileştirmek için bir krediye mi ihtiyacınız var? Konsolidasyon kredisi veya ipotek veya başka amaçlara ihtiyacınız var mı? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından reddedildi mi? Artık arayın, çünkü tüm maddi sıkıntılarınızı geçmişe bırakmak için buradayız !!! Şirketlere, özel kuruluşlara ve bireylere, aylık taksitin başlamasından önce 1-20 yıl sabit bir süre ve altı ay ödemesiz süre boyunca% 2'lik düşük ve uygun faiz oranıyla kredi veriyoruz. Bize şu yollarla e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz: (oliviadaniel93@gmail.com)

  VERİLERİN UYGULANMASI

  1) İsim:
  2) Ülke:
  3) Adres:
  4) Cinsiyet:
  5) Medeni hali:
  6) Meslek:
  7) Telefon Numarası:
  8) iş yerine koyma pozisyonu:
  9) aylık gelir:
  10) Kredi miktarı:
  11) kredinin süresi:
  12) Kredinin amacı:
  13) Doğum Tarihi:
  teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 62. Geçici olarak işten çıkarıldıktan sonra işsiz kaldım ve borcumu ödeyerek ve bir iş kurmak için endişeleniyordum ve 50.000 $ 'a ihtiyacım vardı. MRS LINDA ile derhal irtibata geçtim ve durumuma sempati gösteren bir ödeme planı hazırladılar. MRS LINDA'yi bu kadar anlayışlı olduğu için övgüyorum. Onlarla iletişim kurmak için mali yardıma ihtiyacı olan herkese danışabilirim.

  MRS LİNDA ROBOT KREDİ FİRMA

  E-posta: mrslindarobertloanfirm@gmail.com

  https://mrslindarobortloanfirm.yolasite.com/

  YanıtlaSil
 63. Sir John Marez Loan Company'ye hoşgeldiniz (johnmarezfinancialservice@gmail.com}% 2 makul bir faiz oranı ile onaylı ve meşru ve uluslararası lisanslı kredi veriyoruz. Bağımsız bir finans kuruluşuyuz, her yerde herkese kredi sağlıyoruz. 1 yıldan 20 yıla kadar geri ödeme süresi içinde minimum 1.000USD ila 100.000.000 ABD Doları arasında değişen dünya .İyi ya da kötü kredi, ticari / işletme kredileri, araba kredileri, leasing ile tüm vatandaşlar ya da sivil vatandaşlar için kolay kişisel krediler sunuyoruz. / Ekipman finansmanı, borç konsolidasyon kredileri, konut kredileri ve garantili kredi hizmetleri E-posta .. (johnmarezfinancialservice@gmail.com)

  YanıtlaSil
 64. HATALARIN KAÇININ ****

  ÖNEMLİ ÖDEME İLE BAĞLANMAYIN


  Merhaba dünya çapında hem bireylere hem de şirketlere Uluslararası kredi sunuyoruz. Faiz oranı yılda% 3'tür.

  Herhangi bir yasal amaç için 2.000 € dan € 30.000.000.00'e kadar her türlü krediyi veriyoruz.

  Ayrıca 1-25 yıllık uzun vadeli krediler veriyoruz. Bu nedenle, işleri düzeltmek için her türlü mali yardıma ihtiyacınız varsa, güvenebileceğiniz ve geçirebileceğiniz bir şirkettir. Başvurular, 18 yaş ve üstü başvuranlar için geçerlidir.  Bugün finansal ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin.  Saygılarımla,

  Bay Richy Scott

  E-posta: Denationsloan@gmail.com

  YanıtlaSil
 65. Merhaba efendim / bayan,

  Isletmeyi baslatmak için acilen bir krediye ihtiyaciniz mi yoksa yeniden finansman için bir krediye mi ihtiyaciniz var?Borcu ödemek için bir krediye mi ihtiyaciniz var? Bir araba veya ev satin almak için kredi almaya ihtiyacin var mi? Eger evet endiseleniyorsa hayir Daha fazla, Kredi kontrolü yapmadan uygun bir faiz orani ile her türlü krediyi sunuyoruz!Bugün e-posta ile bize ulasin. E-posta: ibrahimhoffman@gmail.com
  Kredi basvurusunu doldurun:
  1) Tam ad: ..........................
  (2): Ülke / Devlet: ....................
  (3) Gerekli miktar: ....................
  (4) Kredinin süresi: ....................
  (5): Telefon numarasi: ...................

  tesekkür ederim

  YanıtlaSil
 66. Merhaba, Gerçek bir kredi mi arıyorsunuz? Uygun bir faiz oranıyla? 24 saat içinde işlendi. Bankalarınız ve diğer finansal kurumlarınız tarafından sürekli reddedildi mi? Jonna finansı, 1000.00 Min. Aralığında bir kredi teklif ediyor. 50.000.000,00 Max. % 2 faiz oranında. Bugün e-posta ile bize ulaşın: jonnafinance@outlook.com

  YanıtlaSil
 67. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  içtenlikle,
  yönetim

  YanıtlaSil
 68. Merhaba,

  Elverişli bir kredi şart ve koşulları altında uygun bir faiz oranıyla gerçek bir kredi mi arıyorsunuz? Borcunuzu ödemek veya faturalarınızı ödemek için bir borca ihtiyacınız var mı? Düşük bir kredi puanı olduğundan bankalarınız ve diğer finans kuruluşlarınız tarafından sürekli reddedildi mi? Herhangi bir nedenden ötürü kredi veya krediye ihtiyacınız var mı,

  * Araç Kredileri
  * Emlak Kredileri
  * İş Kredileri
  * Mortgage kredileri
  * Konut Kredileri
  * Borç Konsolidasyon Kredileri
  * Bireysel Krediler

  Not: Yıllık sadece% 3 faiz oranı için kredi veriyoruz.

  İlgilenen kişiler, bir kredi işleme dosyası açmamızı sağlamak için e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmelidir: - cashloancompany10@gmail.com.

  İletişim E-posta: - cashloancompany10@gmail.com

  En iyi dileklerimle,
  Bay Robert Smith.

  YanıtlaSil

 69. Merhaba, faturalarınızı ödemek veya herhangi bir mali problemi çözmek için gerçek bir krediniz mi var, lütfen şimdi bana e-posta ile ulaşın: Morisloancompany1@gmail.com her türlü krediyi sunuyor. İyi günler bayanlar ve nazik erkekler Ben, hayatımı kötülüğünden iyiye değiştirebilen, korkutucu ve dürüst bir kredi veren kuruluşuyum, mali yardıma ihtiyacı olan kişilere ve halka otantik ve meşru kredi teklif kredileri sunuyoruz, asla hiçbir şeyden pişman olmayacaksınız Bu işlemde size gülümseme sağlayacağından dolayı bu işlemde ve kaybeden biri olmak için doğmuyorsa şartlarım ve koşullarım çok basittir ne niye bekliyorsunuz, neden kredi şirketimizi denemeyelim ve borçtan özgür ve yoksul olalım. Eğer orijinal bir krediye ihtiyacınız varsa yardımcı olabilir, sertifikalı, kayıtlı ve meşru borç vericiyim. Lütfen e-posta yoluyla bize şimdi: Morisloancompany1@gmail.com
  Web sitesi: http://morisloancompany6.wix.com/morisloancompany
  Teşekkürler,
  MORIS FRED

  YanıtlaSil
 70. Herkese merhaba,

  Bir kredi gerekiyor? Eğer% 4 faiz oranıyla ilgileniyorsanız hemen başvurun.

  Biz 5,000,000 kadar 7.000.000 * İş krediler 5.000.000 * Bilselskabsfinansielån Up Up 4.000.000 * ipotekler kadar 10.000.000 * Bireysel Krediler kadar 5.000.000 * İş kurulum Kredilerine borç konsolidasyonu kredi alma hizmeti sunmaktadır iyi kredi sunuyoruz yukarı 7,000,000 ve daha * Yatırım Kredileri * ETC

  E-posta:: bize ulaşın louisdaughtryinvestment07@gmail.com

  Kredi başvuru formu!

  Tam adınız:
  Kredi olarak ihtiyaç duyulan Tutar:
  Yılın süre:
  ülke:
  Mobil Numara:
  Aylık geliri:
  Kredinin amacı:
  Faks numarası:
  CİNSİYET:
  Daha önce bir kredi için başvuru yaptınız mı?

  Dostu İletişim yoluyla: E-posta: louisdaughtryinvestment07@gmail.com

  teşekkürler
  Louis Daughtry.

  YanıtlaSil
 71. Bir krediye ihtiyacın var mı? İşte finansal problemi olanlar ve hayatlarında finansal yükselme isteyenler için bir fırsat, çok makul bir faiz oranı ile kredi veriyoruz, kredi borcunu, iş kredisini, tıbbi krediyi, konut kredisini, öğrenciyi kredi vereceğiz Finansal stresten ulusa yardım etmek için kredi vb. Şirket Adı: Credit Financial Home, bugün mali yardım için E-posta ile bize ulaşın: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 72. İyi haber, ben ankara'dan Mehtap Bayraktar'ım.
  Tek güvenilir şirketten hızlı ve güvenli krediler alın, Bireylere ve işletme sahiplerine geniş finansal yelpazede finansal hizmetler sunmaktayız. 1 ila 30 yıl arasındaki dönemde% 3'lük çok düşük bir oranda 5.000 $ 'dan 2.000.000 $' a kredi vermekteyiz. Bugün e-posta ile bize ulaşın: mehtapbay244@gmail.com veya (mehtapbay244@gmail.com)
  Web sitesi: mehtapkredisi.wordpress.com

  YanıtlaSil
 73. Bir krediye mi ihtiyacınız var? Veya borcunuzu ödemek için bir krediye ihtiyacınız varsa veya faturalarınızı artık endişelenmeyin; öyleyse lütfen şu adresten bizimle iletişime geçin: michaelbrinloanfirm001@gmail.com

  isim: ....
  İhtiyaç duyulan kredi miktarı: ...
  belirtmek, bildirmek:.........
  ülke: ...
  telefon numarası:.....

  NOT: BÜTÜN MAİLİ BU E-POSTA GÖNDERİLMELİDİR: michaelbrinloanfirm001@gmail.com

  YanıtlaSil
 74. Acilen bir kredi ihtiyacınız var mı? Bankanızdan veya finansal bir şirketten bir borcunuz varsa reddedilir mi? Ihtiyacın var
  finansal asistan? Faturalarınızı ödemek veya bir ev satın almak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Kendinize ait olmak istersiniz
  Iş ve kredi yardımına ihtiyacın var mı? Öğrenci kredisine ihtiyacın var mı? Ile mali yardımınız için bugün bize ulaşın.
  Düşük faiz oranı% 3'tür.

  BORÇLANMA VERİLERİ

  1) SİZİN ADINIZ ..........
  2) ÜLKENİZ ..........
  3) MESLEĞİNİZ ..........
  4) EVLİLİK DURUMUNUZ ..........
  5) TELEFON NUMARASI ..........
  6) AYLIK GELİR ..........


  MRS LİNDA ROBOT KREDİ FİRMA

  E-posta: mrslindarobertloanfirm@outlook.com

  https://mrslindarobortloanfirm.yolasite.com/

  YanıtlaSil
 75. Acilen bir kredi ihtiyacınız var mı? Bankanızdan veya finansal bir şirketten bir borcunuz varsa reddedilir mi? Ihtiyacın var
  finansal asistan? Faturalarınızı ödemek veya bir ev satın almak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Kendinize ait olmak istersiniz
  Iş ve kredi yardımına ihtiyacın var mı? Öğrenci kredisine ihtiyacın var mı? Ile mali yardımınız için bugün bize ulaşın.
  Düşük faiz oranı% 3'tür.

  BORÇLANMA VERİLERİ

  1) SİZİN ADINIZ ..........
  2) ÜLKENİZ ..........
  3) MESLEĞİNİZ ..........
  4) EVLİLİK DURUMUNUZ ..........
  5) TELEFON NUMARASI ..........
  6) AYLIK GELİR ..........


  MRS LİNDA ROBOT KREDİ FİRMA

  E-posta: mrslindarobertloanfirm@outlook.com

  https://mrslindarobortloanfirm.yolasite.com/

  YanıtlaSil
 76. Batıdansa bana borç verdiklerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum, bir arkadaşımın apexloans'tan nasıl bir kredi aldığına dair bir tanık buldum ve bir kredi başvurusu yaptım ve borcumu aldım. Bugün acil bir krediye ihtiyacınız varsa, İnternet dolandırıcılığından kaçının, e-posta yoluyla yasal kredilere başvurun; apexloans@yahoo.com

  YanıtlaSil
 77. Privateloaninvestment@hotmail.com % 3'lük acil kredi teklifi, şimdi başvurun.

  YanıtlaSil
 78. Merhaba Başvuru Sahibi

  E-postanıza bir kredi talebi ile teşekkür ederek memnunum
  için
  Kentloanfirm fonlarının INC'nin size borç vermeye istekli olduğunu bildirir.
  Bu Şirketten ödünç almak zorunda olduğunuz para miktarı
  olmadan
  Herhangi bir Kredi Kontrolü% 2 oranında ... Sadece yapmanız gereken şey
  tamamlayınız
  Aşağıdaki kredi başvuru formunu bize geri gönderiniz, böylece
  Size Kredi Hüküm ve Koşulları / Geri Ödeme gönderebilir
  Programı planlayın
  Kredi fonlarının onaylanması için azami 1 saat sürer ve
  Işbirliğinize bağlı olarak ve müşterilerimize nasıl transfer ettiğiniz
  hızlı
  Cevap veriyorsunuz Kredi başvuru formunu dolduracak, böylece
  Krediyi devam ettir.
  KREDİ BAŞVURU FORMU:
  Ad Soyad:......................... ......
  Ülke: ...................... ...................
  Sate / Eyalet: ................ ..................
  evlilik
  Durum: ....................... .............
  Seks...........................................
  Yaş: .......................... ..............
  Telefon numaraları:...................... .............
  İhtiyaç Miktarı: .......................
  Meslek:...................
  Kredi Süresi: .....................
  Aylık gelir:.......................
  Kredinin amacı: .........................
  Daha önce kredi için başvuruda bulundunuz mu: .......................
  İhtiyaç duyulduğunda:.......................
  Bizden nasıl haberin oldu............
  E-posta adresiniz:.......................
  İngilizce anlıyor musun.....................
  Senden haber almak dileğiyle yakında
  Teşekkürler
  Saygılarımla
  kentloanfirm2463@gmail.com

  YanıtlaSil
 79. Bu tanıklığı burada göndermekten çok mutluyum, çok fakirdim ve annemin hastane faturasını ödemek için para gerekiyordu ve sinirliydim çünkü bana para yok, ancak internetten bir finansal kart aldım Kart 3000 doları biriktirebiliyorum, bu kartla çok para kazanmıştım ve annem faturalarını ödemiştim, eğer fakirsanız ve mali yardıma ihtiyacınız varsa lütfen e-postayla onlarla iletişime geçin: tarjetaservicio@gmail.com
  Ve daha iyi bir hayat yaşamak için kendi kartınızı alacaksınız.

  Onlarla e-posta yoluyla iletişime geçin: tarjetaservicio@gmail.com

  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 80. Merhaba!

  Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Mali sorunlarınızı geçmişe bırakmak için buradayız artık ara. Mali yardıma ihtiyacı olan, kredisi kötü olan veya faturaları ödemek için para, iş veya kişisel amaçlara yatırım yapmak için ihtiyaç duyan şirketler ve bireylere kredi veriyoruz.

  Her çeşit kredi için şimdi başvurun ve acilen edinin!

  * Randevuların kredi tutarı 1.000 dolardan 10.000.000 dolara kadar değişir.
  * Faiz oranı% 3
  * 1 ila 30 yıl arasında bir geri ödeme seçin.
  * Aylık ve yıllık geri ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Şartların ve koşulların kredi esnekliği.

  Tüm bu planlar ve daha fazlası için lütfen bizimle iletişime geçin.
  İletişim E-posta: andersonloanhome@gmail.com
  Kişi Adı: Mr Mark Anderson

  içtenlikle
  yönetim

  YanıtlaSil

Başka Haber Designed by Templateism.com Copyright © 2014

Blogger tarafından desteklenmektedir.