Header Ads

Başbakan Erdoğan: "Meşru Hayat Vardır, Gayrı Meşru Hayat Vardır. Ülkemize Bu Noktada Düşen Görevler Vardır"


Başbakan Erdoğan, "11 yıldır başbakanım 4,5 yıl belediye başkanlığım var. Biz kimsenin özel hayatına  bugüne kadar müdahale etmiş değiliz" dedi.

Finlandiya'da bulunan Başbakan Erdoğan'a Finlandiyalı bir gazetecinin sordığu, "Türkiye'de bazı kesimlerin son günlerde artan bir rahatsızlığı var. Öyle bir iddia var ki siz ve Hükümetiniz insanların özel hayatına daha fazla müdahale ediyorsunuz, hatta hayat tarzına müdahale etmek üzeresiniz. Son örnek, kız erkek öğrencilerin oturma koşulları. Böyle bir müdahaleye neden gerek görüyorsunuz?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Birileri herhalde özel olarak görevlendirmiş öyle anlıyorum.

Çünkü 11 yıldır başbakanım, 4,5 yıl belediye başkanlığım var, biz kimsenin özel hayatına bugüne kadar müdahale etmiş değiliz.

Eğer birilerinin özel hayatına müdahale etmiş bir iktidar olmuş olsaydık, Türkiye'de iki kişiden bir kişinin oyunu almazdık. Bu konuda bizim en büyük teminatımız halkımızdır.

Üç dönemdir oyları arta arta yükselen bir iktidar olarak şu anda geldiğimiz nokta bunun teminatıdır.

Halkımızın özel yaşamı, özel hayatı bizim teminatımız altındadır.

Meşru hayat vardır gayrimeşru hayat vardır. Bu noktada da tabii ki ülkemizde bizim üzerimize düşen görevler vardır. Bu görevler de yasalarla bellidir.

Yasalar bize hangi görevi verirse o görevler çerçevesi içerisinde adımlarımızı atarız."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.