Header Ads

Sendikanın Adı Yetti: "Grev Hakkı Eylemi" Nedeniyle THY'den Atılan İşçi Pegasus Havayolları'ndan da Atıldı


THY’den haksız yere atılan 305 işçiden biri olan D.G., sekiz ay sonunda girdiği Pegasus’ta da Facebook’a sendikayla ilgili ileti yazdığı için işten çıkarıldı.

BirGün'den Burak Öz'ün haberine göre, THY’den basın açıklamasına katıldığı için atılan 305 işçiden biri olan D. G., 8 ay direndikten sonra ailesini geçindirmek için girdiği Pegasus Havayolları’na ait şirketten de Facebook’a sendikayla ilgili ileti yazdığı için atıldı.

D.G. işten atılmasının nedeninin, sendikanın Facebook’taki gizli grubuna örgütsüz bir işyerinde çalışmanın ne kadar zor olduğunu anlatan ileti atması ve bunun sendikanın mevcut yönetimine muhalif biri tarafından Pegasus şirketine iletilmesi olduğunu iddia etti.

D.G duruma tepkisini yine sendikanın Facebook sayfasındaki grubundan anlattı.

D.G. şu iletiyi paylaştı:

“Çok değerli meslektaşlarım, 29 Mayıs günü 305 arkadaşımızın işlerine hukuksal olmayan bir şekilde son verildi. Uzun süren direnişimizin ardından bazı arkadaşlarımız hayatlarını idame ettirebilmek için çeşitli işlere girdiler.

Ben 8 ay direndikten sonra bakmakla yükümlü olduğum bir evladım olduğundan Pegasus Havayolları’na girdim.

Orada 7.5 ay çalıştıktan sonra örgütsüz bir havayolu sektöründe çalışmanın ne kadar ağır olduğu ve var olan sivil havacılık talimatlarının bile nasıl ihlal edilebildiği ile ilgili yaşadığım bir anektodu paylaşarak sizlerin mevcut sendika yönetimine ve örgütlülüğünüze neden sahip çıkmanız gerektiği konusunda Hava-İş kapalı grubunda bir yazı yazdım.

Muhalif gruplardan bir zat beni kendisine sıkı bir rakip veya tehdit olarak görmüş olacak ki bu yazımı Pegasus’a göndermiş ve Pegasus’taki hukuk müşavirliği tarafından iş akdim fesh edilmistir.

Greve çıkmanız adına yaptığım bu bilgilendirme yazısı sebebi ile ikinci kez işsiz kaldım.

Buna rağmen rengim hiç değişmedi.

Sırf kendi koltuk sevdaları için başkalarının ekmeği ile oynayıp ocak söndüren muhaliflere inat benim rengim de duruşum da hiç değişmedi.”

Foto: Temsilidir

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.