Header Ads

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü'ye Ordu'da Saldırı GirişimiHDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü seçim kampanyası için gittiği Ordu'da tekbir getirerek slogan atan bir grubun saldırı girişimiyle karşı karşıya kaldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Samsun'un ardından seçim çalışmalarını sürdürmek üzere Ordu'ya geçti. Kürkçü ve beraberindekiler Şarkiye Mahallesi'ndeki seçim bürosuna gitti.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre bu sırada seçim bürosu önünde toplanan bir grup sloganlarla protestoya başladı.Bozkurt işareti yapıp tekbir getirerek slogan atan grup seçim bürosuna girmeye çalıştı. Çevrede güvenlik önlemi alan polis gruba engel oldu.

Bu arada bir protestocu HDP seçim bürosu karşısındaki binaya çıkarak parti bayraklarını bıçakla kesti. HDP seçim bürosu bitişiğindeki binaya da Türk bayrağı asıldı. Grup daha sonra slogan atarak ayrıldı.

Protesto sırasında HDP'liler seçim bürosunda mahsur kaldı.

Polis, havanın kararmasıyla Ertuğrul Kürkçü ve bazı parti yöneticilerini taksi ile seçim bürosundan uzaklaştırmak istedi.

Kürkçü taksiye bindirilirken çevredeki bazı kişilerin saldırı girişimi oldu.

Polis, taksiye çeşitli cisimler atarak tekmeleyen grubu güçlükle durdurdu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.