Header Ads

TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır Elektrik Kesintisinden Kendini Sorumlu Tutarak İstifa Etti


Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdürü Kemal Yıldır, ülke genelinde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle istifa etti.

Kemal Yıldır’ın istifa haberini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) yeni yönetimini makamında kabulü sırasında duyurdu.

Bakan Yıldız, "İncelemelerin ardından bir netice ulaştık. Pek çok olumsuzluğun bir araya gelmesi kuşkularımızı artırmıştı. Toplam 7 hattın üzerinde şu veya bu gerekçe ile devre dışı kalıyor. Dolayısı ile doğu ile batının bağlantısı kopuyor. Bu işlem 12 saniye içerisinde domino etkisi şeklinde gerçekleşiyor. Kesinti hatlarımızda yaşanan bir arıza üzerine başlıyor. Teknik bir arıza olmakla beraber bir işletim hatası olduğunu da bize düşündürüyor. Dışarıdan bir saldırı var mı bunu da ayrıca araştırıyoruz. Başından beri tüm ilgili arkadaşlar hakkında soruşturma başlattık. TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır kendini sorumlu tutarak istifa etmiş bulunuyor. Bazı görevliler de açığa alındı." dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.