Header Ads

CHP Adana Adayı Elif Doğan Türkmen Silahlı Saldırıya Uğradı


CHA

CHP Adana birinci sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, sabah saat 09.00 sıralarında iş adamlarıyla yapacağı toplantı için gittiği Park Zirve Tesisleri önünde silahlı saldırıya uğradı. Ayağından yaralanan Türkmen, Özel Medline Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, olayın failinin avukat olan Türkmen’in eski bir müvekkili olduğunu açıkladı.

Adana Valisi Mustafa Büyük, silahlı saldırıya uğrayan CHP Adana 1. sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen’i hastanede ziyaret etti. Çıkışta saldırıya ilişkin bilgi veren Büyük, Türkmen’e araçtan inerken bir başka araçtan üç el ateş edildiğini söyledi.

Büyük, “İki mermi dizinin üzerinde giriş çıkış yapıyor. Doktorlarımız sağlık durumu ile ilgili hayati tehlikesinin olmadığını, herhangi bir operasyona gerek duyulmadığını belirtiler. Çok önemli bir hadise. Demokrasimize, siyasi partilerimizin siyasi sürecine etki yapmak isteyen insanların bu tür konularda maalesef girişimleri oluyor. Fail veya faillerin bulunması için yoğun çalışma sürdürüyoruz.” dedi. Olayda kullanılan aracın terk edilmiş halde bulunduğunu ifade eden Büyük, faille ilgili de çalışmanın devam ettiğini dile getirdi. Vali Büyük, “Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Her türlü güvenlikle ilgili tedbirlerimizi en üst düzeyde sürdürdüğümüzü belirtmek istiyorum.” diye konuştu.

Soru üzerine Türkmen ile görüştüğünü dile getiren Büyük, “Morali gayet iyi. Olayla ilgi bir maksadı konusunda bilgisi yok. Biz faalini bulup olayı en kısa sürede açıklığa kavuşturacağız.” şeklinde konuştu.

Bu arada CHP'liler olay sonrası hastaneye akın etti. CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut ve diğer milletvekili adayları Türkmen'i ziyarete geldi. Bulut, failin avukat olan Türkmen'in eski bir müvekkili oluğunu açıkladı. Bu arada Emniyet Müdürlüğü Cinayet Şubesi ekipleri firar eden ve ismi A.F.E. olarak açıklanan zanlıyı yakalama çalışıyor.

Adana'da sabah saatlerinde silahlı saldırıya uğrayan CHP Adana birinci sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Saldırı sonrası Özel Medline Hastanesi’ne kaldırılan Türkmen, burada doktorların gerekli müdahalesinin ardından taburcu edildi. Hastaneden sedye ile çıkarılarak ambulansa evine gönderilen Türkmen’in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Öte yandan olayla ilgili Adana Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Saat 09.00 sıralarında milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen’in restoran girişinde bir araçtan açılan ateş sonucu dizlerinden hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı belirtildi. Yapılan ilk araştırma neticesinde olayı gerçekleştiren 54 yaşındaki A.F.E. isimli şüpheli şahsın Türkmen’le avukat-müvekkil iş ilişkisi kapsamında alacak-verecek meselesi ile ilgili ihtilafın bulunduğu belirtilen açıklamada, “Olayın da bu sebeple vukuu bulduğu, suç şüphelisi şahsın “Paramı niye vermiyorsun?” şeklinde bağırdığı, tanık ifadeleri ve iş yeri kamera kayıtları ile tespit edilmiştir. Olayın siyasi yönünün bulunmadığı değerlendirilmektedir.” denildi.

Kılıçdaroğlu: Öyle anlaşılıyor ki bu tür provokasyonlar devam edecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Adana birinci sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen'e yapılan silahlı saldırıya ilişkin, "Öyle anlaşılıyor ki bu tür provokasyonlar devam edecek. Ben bütün milletvekili adaylarıma ve örgütlerime provokasyonlara karşı son derece dikkatli olmalarını söyledim." dedi.

Ankara'dan miting için Konya'ya giden Kılıçdaroğlu, uçakta gazetecilerin saldırıya ilişkin sorularını cevapladı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: Adana'daki saldırıdan hemen haber verdiler. Hayati bir tehlike yok. Milletvekili adayımız toplantıda çıkarken bir saldırıya uğramış. Öyle anlaşılıyor ki bu tür provokasyonlar devam edecek. Ben bütün milletvekili adaylarıma ve örgütlerime provokasyonlara karşı son derece dikkatli olmalarını söyledim. Hayati bir tehlike olmadığı için mutluyum. İktidara düşen süratle failleri yakalayıp yargının önüne çıkarmaktır. Bunu bekliyoruz."

Kılıçdaroğlu, daha sonra saldırıya uğrayan Türkmen'le telefonla konuştu. Kılıçdaroğlu, Türkmen'in yarın seçim çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.