Header Ads

Mahkeme, MİT TIR'ları Görüntülerine Erişimi Engelledi


CHA

Cumhuriyet gazetesinin MİT TIR’larıyla mühimmat taşındığına ilişkin görüntüleri yayınlaması üzerine soruşturma başlatan savcılık söz konusu görüntüleri yayınlayan sitelere erişimin engellenmesi talebinde bulunmuştu. İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin içeriklerin çıkarılmaması durumunda erişimin engellenmesi talebini kabul ettiği belirtildi.

Soruşturmayı başlatan Başsavcıvekili İrfan Fidan, nöbetçi sulh ceza hakimliğine başvurarak listesini belirttikleri sitelerde yayınlanan görüntülerin Türkiye’nin ulusal ve uluslar arası yararları ile milli güvenliği bakımından sakınca doğuracak nitelikte olduğunu kaydetti.

Savcılık yayınlarla ilgili, “Türkiye Cumhuriyeti devletine sahte ihbar ve sahte delillerle tuzak kuran tutuklu şüpheliler tarafından gerçeğe aykırı olarak oluşturulan kurgu doğrultusunda yapıldığı anlaşıldığından” ifadesini kullandı. Milli güvenlik ve kamu düzenin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi bakımından gecikmesinde sakınca bulunan acil yayınlar kapsamında içeriğe erişimin engellenmesini, içeriğin yayından çıkarılmaması durumunda da ilgili sitelere erişimin engellenmesini talep edildi.

Savcılığın başvurusunu değerlendiren İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi’nin bu talebi kabul ettiği kaydedildi.

Cumhuriyet gazetesi de dahil söz konusu görüntüleri yayınlayan sitelerin bu görüntüleri kaldırmamaları durumunda erişimlerinin engelleneceği belirtildi.

1 yorum:

  1. 13 yıldır Bu Ülkede Çok açı çekildi sorumlusuda AKP lilerdir Ülkemizin altını üstüne getirdilerHiç bir şey eskisi gibi değil ülkemiz geri ye götürdüler Ülkemizi bu hale getirenlerden hesap sorulacaktır Atamızın 15 Yılda yaptıklarını kazandırdıklarını İktiara geliklerinden beri yok etmeye çalışıyorlar ama muafak olamıyacaklarTürkiye Cumhuriyeti HalkıCumhuriyetine Demokrasisine sahip çıkacaktır 3 Tarafı Denizlerle Çevrili 4 bir tarafı Hainlerin kuşatması altında İçimize kadar girmişlerdir Meclis Hainlerin kuşatması altında inşallah kurtulacağız bu Hainlerden ve cezalarını'da çekeceklerdir tabi kaçmazlar'ise

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.