Header Ads

Solcu Öğrencilere Bıçaklı Saldırı Protestosu Sonrasında DTCF Tatil EdildiAnkara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nin, yaşanan gerginlik nedeniyle tatil edildi

Geçtiğimiz günlerde Kızılay’da Kolektifler üyesi iki üniversite öğrencisinin bıçaklanması nedeniyle Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde gerginlik yaşandı.

Solcu öğrenciler saldırgan grup olduklarını söyledikleri kişileri okuldan uzaklaştırmak istedi. Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan tartışma, Çevik Kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

Gerginlik nedeniyle tarafların bir kısmı kampüsün arka bahçesinden çıkarıldı. Yaşanan gerginlik nedeniyle üniversite yönetimi okulu tatil etti.

ÖĞRENCİLER SALDIRIYI YAPANLARI, POLİSLER ÖĞRENCİLERİ KOVALADI

Bunun üzerine bir grup öğrenci fakülteden ayrıldı. Sıhhiye köprü altına yönelen gruba, köprü üzerinden kimliği belirsiz kişi veya kişilerce soda şişesi atıldı. Olayda yaralanan olmadı.

Çevik Kuvvet ekipleri de öğrencilerin arkasından koştu. Kısa süreli kovalamaca yaşandı. Bir süre polisle tartışan diğer grup da buradan ayrıldı.

(CHA/Kolektifler)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.