Header Ads

Ankara Barosu Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi Kurdu, Şanlıurfa Barosu 150 Avukat Görevlendirdi


Cihan

Ankara Barosu, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak genel seçimde
görev yapmak üzere Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi kurdu.

Ankara Barosu Eğitim Merkezi’nde (ABEM) oluşturulan Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi’nde, seçim hukuku alanında uzman avukatlar görev yapacak.Vatandaşlar, Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi’ne 7 Haziran Pazar günü 312 416 72 00 numaralı telefondan ulaşabilecekler.

Merkezde görevli avukatlar, seçim sürecini yakından takip edecek ve vatandaşların seçimle ilgili tüm sorularına anında yanıt verecekler. Vatandaşların çözemeyeceği sorunlar yaşandığında ise sandık başına giderek durum tespiti yapacak ve yaşanan sorunu tutanak altına alarak ilgili makamlara ulaştırılmasını sağlayacaklar.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe sandık güvenliği ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Seçim günü 150 avukatla görev yapacaklarını dile getiren Baro Başkanı Delebe, YSK ve diğer ilgili birimlerle gerekli görüşme yaptıklarını dile getiren Delebe, gönüllü avukatların ili sınırlarının tamamında rahat bir şekilde görev yapabileceklerini kaydetti.

Barodaki avukatların 4’te birinin gönüllü görev aldığını sözlerine ekleyen Başkan Delebe, barolar içerisinde en kapsamlı çalışmayı Şanlıurfa Barosu’nun yapacağını anlattı. Şeffaf bir seçimin yaşanması temennisinde bulunan Başkan Delebe, avukatları tarafından tüm şaibe ve hukuksuzlukların tutanak altına alınacağını aktardı. Delebe, “Özellikle çok sayıda blok oy, başkasının yerine oy kullanma tarzı ihbarlar geliyor. Bunlar hukuken suçtur. Sandık başkanları memurlardan oluşuyor. Sandık memurlarının bunlara dikkat etmesi gerekiyor. Bunların cezası 3 yıldan başlıyor. Memuriyetten men cezası var. Kimsenin buna tenezzül etmemesini temenni ediyoruz. Biz güvenli ve şaibesiz bir seçim için üzerimize düşeni yapacağız.“ ifadelerine yer verdi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.