Header Ads

Ankara'da 10 Dakika Sağanak Yağmur Yağdı, Metro İstasyonunu Su Bastı


cha

Ankara’da etkili olan sağanak yağış sonrası Beşevler Metro İstasyonu'nu su bastı. Güvenlik görevlileri, metronun girişine kum torbaları bırakarak su baskınını engellemeye çalıştı.

Ankara’da ikindi vakti etkili olan ve yaklaşık 10 dakika süren sağanak yağış hayatı adeta felç etti. Yağış sonrası Beşevler Metro İstasyonu'nu su bastı. Aniden gelen yağışla metronun bulunduğu kavşak noktası suyla doldu. Bir süre sonra da yükselen sular, metro alt geçidine dolmaya başladı.

Görevliler, su baskınını engellemek için hemen metronun girişine kum torbalarını yığmaya başladı. Suların metroya dolması engellenirken, kavşak noktası adeta göleti andırdı. Seyir halindeki araçlar ilerlemekte zorluk çekti, kimi araçlar bulunduğu yerde kaldı. Metroya binmek için gelen vatandaşlar metroya geçişte zorluk çekti. Yoğun yağıştan dolayı ambulanslar trafikte kaldı.

Kimi vatandaşlar cep telefonlarıyla anı yakalamaya çalıştı. Kavşak noktalarında bulunan trafik polisleri sürücüleri gidecekleri yönün trafik yoğunluğu hakkında bilgilendirdi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.