Header Ads

Deniz Baykal, Selahattin Demirtaş Başkanlığındaki HDP Heyetiyle Görüştü


cihan

CHP’nin TBMM Başkan adayı Deniz Baykal, HDP Genel Merkezinde parti yöneticileri ile bir araya geldi.

Deniz Baykal, Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş başkanlığındaki, Grup Başkanvekili İdris Baluken, MYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, MYK Üyesi Hatice Altınışık'tan oluşan heyet ile görüştü.

Görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Baykal, seçim sonrası siyasi ortam başta olmak üzere Demirtaş ile çok verimli ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi.

“Bu bir nezaket ziyareti” diyen Baykal, “Bir aday olarak ben meclis başkanlığına yönelik anlayışımı, Türkiye’nin son siyasi tablosuyla ilgili değerlendirmelerimi, bu olayları nasıl gördüğümü içtenlikle ifade ettim. Nasıl bir başkanlık gerekiyor, nasıl davranmak zorundayım o konudaki anlayışımı söyledim.” dedi.

"TÜRKİYE'NİN UZLAŞMAYA İHTİYACI VAR"

Adayların belli olmasından sonra kendisine bir şans tanıyıp tanımadığı sorusu üzerine Baykal, “Bu işler kişisel duygularla çözülecek konular değil. Kararı 550 vekil alacak. TBMM kararlaştıracak. Ben aday olarak görevimi yapıyorum. Açık, dürüst, net şeffaf bir şekilde ne düşünüyorum, ne yapma peşindeyim, bu konudaki düşüncelerimi seçim öncesinde açıkça söylemem gerekir diye düşündüm. Şimdi onu yapıyorum.” diye konuştu. “Türkiye’nin uzlaşmaya ihtiyacı var” diyen Baykal, Meclis başkanlığı eninde sonunda çözülür. Ama Türkiye'nin uzlaşmaya ihtiyacı var. Birbirini anlamaya ihtiyacı var. İşbirliği yapabilir bir ortam yaratmaya ihtiyaç var.” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.