Header Ads

Gaziantep'te Minibüste Fenalaşınca Kaldırıma Terk Edilen Halil Cengiz Hayatını Kaybetti


Cihan

Gaziantep'te yolcu minibüsünde fenalaştıktan sonra kaldırıma bırakılan 25 yaşındaki Halil Cengiz, hayatını kaybetti. 23 dakika boyunca kaldırımda ambulansın gelmesini bekleyen Cengiz, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Halil Cengiz'in acılı ailesi, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Olay, 17 Haziran günü saat 19.30 sıralarında Gaziantep Ocaklar Mahallesi 16. Cadde üzerinde meydana geldi. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden minibüsle Gaziantep’teki evine gelen Halil Cengiz, minibüste fenalaştı. Minibüsü durduran şoför, yerinden kalkmadı. Minibüsün içindekilerden biri Cengiz'i sürükleyerek kaldırma bırakıp tekrar minibüse bindi. Minibüsün olay yerinden ayrılmasından sonra, duvar dibinde can çekişen genci gören vatandaşlar, ambulansa haber verdi. Hastaneye kaldırılan Cengiz, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

OĞLUMU CANLI BOMBA GİBİ YOLUN KENARINA ATTILAR

Cengiz ailesinin Ocaklar Mahallesi 22. Sokak üzerinde bulunan taziye çadırında ise gözyaşı hakim. Acılı baba Suphi Cengiz (49), oğlunun minibüsten sürüklenerek, sokağa bırakılmasına tepki gösterdi. Oğlu ile İzmir’de mevsimlik işçi olduklarını belirten baba Cengiz, oğlunun 4 ay önce evlendiğini dile getirdi. Acılı baba, “Suruç’tan minibüs ile gelirken arabada rahatsızlanıyor. Elimize geçen görüntülerde mahallede şehir merkezinde terk ediliyor. 6 dakika çocuk minibüsten inemiyor. 6 dakika sonra arabadan sürükleyerek indiriyorlar ve duvarın dibine dayıyorlar. Ondan sonra minibüs şoförü çekip gidiyor. Sanki canlı bomba var yerde, kimse yaklaşamıyor. Oğlum yerde kalıyor, 23 dakika sonra ambulans geliyor. Ambulanstaki doktor da gelince müdahale yapmıyor. Doktorlardan, ambulanstan, minibüs şoföründen şikayetçiyim, davacıyım. Bunların hakkında dava açacağım. Hepsinden hesap soracağım.” dedi.

İnsan hayatının bu kadar ucuz olmasına tepki gösteren acılı baba Cengiz, “Sağlık Bakanı gelip görsün, insan hayatı bu kadar ucuz mu? İnsan bu şekilde terk edilir mi? İnsanlık dışı hareketler. Bir kedi yavrusu olsa, insan o şekilde terk etmez. Vatandaşın bir tanesi bir bardak su verelim demiyor. Benim ciğerim yanıyor, kimsenin ciğeri bu şekilde yanmasın. Toplu taşıma aracı bu ya, bu şekilde terk edilir mi? Şoför tenezzül edip arabadan inmiyor. Neye mal olursa olsun bu davanın üzerine gideceğim.” diye konuştu.

Cengiz'in uyuşturucu sonucu öldüğü iddia ediliyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.