Header Ads

Grup Yorum, Konser Yasağı Getiren Valilik Kararının İptali İçin Dava Açtı


dha

Grup Yorum, Bakırköy’de düzenleyecekleri konseri yasaklayan İstanbul Valiliği’nin kararının iptali için İdare Mahkemesi’nde dava açtı.

Grup Yorum üyeleri ve dinleyicilerinden oluşan 8 kişi, mahkemenin vereceği kararı Yenibosna’daki İstanbul İdare Mahkemesi’nin önünde oturma eylemi düzenleyerek beklemeye başladı.

Grup Yorum’un 30’uncu yılını kutladığını ve büyük konserler vermek istediklerini anlatan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek şunları söyledi:

“İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da, Adana’da ve Dersim’de yasal miting alanlarında konserler yapmak istedik. Adana’da tarihin en büyük konserini yaptık. Geçen hafta İzmir’de, en büyük meydanında, Gündoğdu Meydanı’nda tam 700 bin kişiyle bir konser gerçekleştirdik. Bu konserlerin hiç birinde bir kişinin bile burnu kanamadı. Tek bir kavga, tek bir provokasyon olmadı. 28 Haziran’da Bakırköy Halk Pazarı’nda yapmak istediğimiz ve 5 Temmuz’da Ankara’da yapmak istediğimiz konserler her iki ilin valiliği tarafından yasaklandı. Diyorlar ki, bu konser olursa toplumda nefret ve kin ortaya çıkacak. Adana’da, İzmir’de, İstanbul’da Gazi Mahallesi’nde, Okmeydanı’nda, Kartal’da çıkmayan kaos nasıl olacak da Bakırköy’de, Ankara’da ortaya çıkacak. Bunların hepsi birer bahane. İstanbul Valisi ideolojik davranıp kendi siyasi görüşlerine sığmayan grubumuzu susturmak istiyor. Sonuç olarak her iki vali de bir Anayasa suçu işliyor.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.