Header Ads

Mustafa Karaaslan'ın 'Oruç' Paylaşımına Tepki ve İnceleme


Cihan foto: BirGün

Bursa İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan'a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından Atatürk'e hakaret eden bir mesaj paylaşıldı.

Atatürk fotoğrafının üzerine 'Sıcak diye orucu bozmayın burası daha sıcak. K. Atatürk' yazılarak yapılan paylaşım, sosyal medyada yoğun tepki aldı.

Gazeteciler, yerinde olmadığı gerekçesiyle Karaaslan'la görüşemedi.

Paylaşım sebebiyle Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı ifade ediliyor.

Bursa Eğitim-İş Şube Başkanı Özkan Rona, paylaşıma tepki gösterdi.

Rona, "Bu ülkenin kurucu önderine karşı yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz. Bursa Valisi'ni bu alçakça paylaşımı yapan sosyal medya hesaplarından daha önce de Atatürk ve İsmet İnönü’ye hakaret içeren paylaşımlarda bulanan söz konusu şube müdürünü derhal görevden almasını bekliyoruz. Olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağız." dedi.

Twitter'da Atatürk'e hakaret eden bir mesaj paylaştığı iddia edilen Bursa İnelgöl İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan, Twitter hesabı olmadığını bildirdi.

Karaaslan, Facebook hesabından şu paylaşımı yaptı: "Bugün itibari ile sosyal medyadan öğrendiğim ve bilgim dışında gerçekleşen etiketleme olayından dolayı rahatsızlığımı dile getirmek istedim. Kullandığım bir Twitter hesabım olmadığı gibi Facebook hesabımı da sürekli kullanmıyorum ve paylaşımda bulunmuyorum. Dolayısıyla Facebook'da yapılan paylaşımlar, terminoloji ve kullanım şekilleri konusunda herhangi bir bilgi sahibi değilim. Yaşanılan bu talihsiz durum bilgim dışındadır ve otuz beş yıllık devlet çalışanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu yüce önder Atatürk hakkında böyle bir paylaşımda bulunmam söz konusu bile değildir. Bu davranışın kimler ve hangi mecraların yaptığı konusunda gereken hassasiyeti bizzat kendim göstereceğim. Türkiyemizin bu hassas günlerinde kasıtlı olarak yapıldığından emin olduğum bu konuda üzüntümü dile getirmek istiyorum."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.