Header Ads

Karl Ove Knausgaard’ın Olay Yaratan 6 Ciltlik Kitabı 'Kavgam'ın 1. Cildi Türkçe'de


Tüm dünyada edebi bir sarsıntı yaratan Norveçli yazar Karl Ove Knausgaard’ın çok satan etkileyici romanı altı ciltlik Kavgam, şimdi de Türkçe’de okurla buluştu.

Beş milyon nüfuslu Norveç’te ilk cildi bile yarım milyon satışa ulaşan Karl Ove Knausgaard’ın 6 ciltlik Kavgam serisinin ilk kitabı MonoKL Yayınları’ndan okurla buluştu.

Ebru Tüzel’in Norveçce’den çevirdiği roman, 2009’da ilk basıldığında 22 dile çevrilmiş ve dünya çapında bir Knausgaard çılgınlığı başlatmıştı.

Kavgam’da kendi hayatından gerçek kesitler sunarak, aile sırlarını ve cinsel deneyimlerini yazdığı için aile üyeleri tarafından dava edilen Knausgaard, yapıtı ve kişiliğiyle dünya edebiyatının en sıradışı fenomenlerinden biri haline geldi.

Kavgam adıyla yazılmış ikinci kitap olan toplamda 4 bin sayfayı bulan 6 ciltlik roman, kararsız türüyle de dikkat çekiyor.

ABD başta olmak üzere çevrildiği tüm dillerde çok büyük bir ilgiyle karşılanan yazar, dünyanın en önemli gazetelerinde edebiyat gündeminin ilk sırasını işgal etmeyi sürdürüyor ve satış rekorları kırıyor.

Yaptığı her söyleşinin ardından Knausgaard kimdir sorusu, Kavgam Serisi ile ilgili gizemler azalmak bir yana daha da artıyor.

İlk cildi raflardaki yerini alan Kavgam serisinin devam kitapları da Monokl Yayınları tarafından yayımlanacak.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.