Header Ads

Karakol Bahçesindeki Köpeğe Polis Kurşunu


cihan

İzmir'in Çiğli ilçesinde karakol bahçesinde komiser yardımcısı tarafından silahla vurulan köpeğin görüntüleri güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Olay, geçen 19 Haziran tarihinde Çiğli Polis Amirliği’nde meydana geldi. Komiser Yardımcısı M.A, bahçeye giren köpeği görünce ekip arabasından beylik tabancasını aldı. Mermiyi namluya süren komiser, silahını köpeğe doğrultup ateş etti. Yaralanan köpek, can havliyle karakol bahçesinden topallayarak kaçtı. M.A. da hiçbir şey olmamış gibi ekip arabasına binip gitti. Olayı gören vatandaşlar durumu 155'e bildirdi. Çevredeki hayvanseverler tarafından bir veteriner kliniğine kaldırılan köpeğin durumunun iyi olduğu, merminin köpeğin bir kasığından girip kürek kemiğini zedeleyerek öteki kasığından çıktığı belirtildi.

Olayın duyulmasının ardından Çiğli Merkez Amirliği’ne olay yeri inceleme ekipleri gönderilerek deliller toplandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Komiser yardımcısının beylik tabancasına ise Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile el konuldu. Olay anı güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde komiser yardımcısının polis otosundan silahını alması ve köpeğe ateş etmesi görülüyor.

Komiser Yardımcısı M.A.’nın savcılıktaki ifadesinde, iki gündür kullanmadığı silahını kontrol etmek amacıyla kör noktaya doğrulttuğunu, köpeği görmediğini ileri sürdüğü öğrenildi.

Davaya müdahil olan İzmir Barosu Hayvan Hakları Komisyon Üyesi Avukat Senem Demirel, karakoldaki polislerin köpeği sahiplendiğini belirterek kamera kayıtlarının herşeyi ispatladığını söyledi. Avukat Senem Demirel, komiser yardımcısının alabileceği en ağır cezayı alması için ellerinden geleni yapıp davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.