Header Ads

Manisa'da Çiftçiler Traktör Konvoyuyla CHP'ye Oy İstedi


cihan

Manisa’da CHP’ye destek olmak isteyen çiftçiler, şehir merkezinde traktörlerle konvoy oluşturup tur atarak oy istedi.

Traktörleriyle Cumhuriyet Meydanı’na giden çiftçiler, burada CHP Manisa İl Başkanı Mustafa Ada ve partililerle buluştu. Onları traktörlerine bindiren çiftçiler, şehir merkezinde tur atarak Manisalılardan oy istedi.

Traktörlerin yanısıra konvoya otomobillerin de katılması sebebiyle bazen trafik tıkandı. Traktör konvoyunun turu, Sultan Camisi önünde tamamladı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan İl Başkanı Ada, “CHP’nin seçim vaatleri arasında, çiftçiye mazotun 1,5 liraya verilmesi yer alıyor. İlaçta, gübrede kesinlikle ve kesinlikle KDV ve ÖTV kaldırılacak. Kesinlikle çiftçi desteklenecek. Bunları anlatmak ve bunları göstermek için parti yöneticilerimiz ve çiftçiler, CHP’nin iktidarında çiftçinin yüzünün güleceğini anlatmak için bugün traktörle böyle bir eylemi gerçekleştirdik. Bu eylem talebi zaten çiftçilerimizden geldi. Onlar kendileri traktörleriyle bu şekilde gelerek, bu desteklerini bize verdiler. CHP’nin yanında olduklarını ve CHP’ye oy vereceklerini gösterdiler. Biz her kesimin oyuna talibiz. Bu anlamda CHP kesinlikle ve kesinlikle kimseyi ötelemeden, bu ülkede yaşayan herkesin oyuna taliptir. Buna çiftçisi de dahildir, emeklisi de dahildir, memuru da dahildir, öğretmeni de dahildir, sağlık çalışanları da dahildir, işçisi, işvereni ve hepsi dahildir.” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.