Header Ads

MHP’den Cumhurbaşkanına Pankartlı Tarafsızlık Tepkisi


cihan

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarınki Sivas ziyareti öncesi, Cumhurbaşkanının tarafsızlık yeminini hatırlatan pankart asarak tepkisini ortaya koydu.
MHP İl Başkanı Ragıp Özkan, "Cumhurbaşkanımızı yarın şehrimizde ağırlamayı ve karşılamayı çok arzu ederdik. Ama Sayın Cumhurbaşkanı ziyaretini AKP mitingine dönüştürmüş, AKP iktidarını sürdürmeye çalışmıştır. Bu çerçevede bize yakışan Sayın Cumhurbaşkanına tarafsızlık yemini hatırlatmak olacaktır." dedi.

MHP'liler, Cumhurbaşkanının yarın toplu açılış töreninin yapılacağı Cumhuriyet Meydanından görülen parti binasının çatısına tarafsızlığı ile ilgili pankart astı.

Aşırı rüzgârın etkisini göstermesi nedeniyle partililer pankartı güçlükle açtı, partililer pankartı daha sonra sabitlemeye çalıştı. Vatandaşlar pankart açılmasının ardından partilileri alkışladı.

Pankartta "Tarafsızlık yemini eden Sayın Cumhurbaşkanı şehrimize hoşgeldiniz" ifadeleri yer aldı.

MHP İl Başkanı Ragıp Özkan, pankartın asılmasının ardından yaptığı açıklamada, AK Parti'nin Cumhurbaşkanını şehre getirerek devlet imkânlarıyla batmakta olan gemisini kurtarmaya çalıştığını öne sürerek, şu ifadeleri kullandı:

"7 Haziran seçimlerinde ülkemiz ve milletimiz adına girdiğimiz bu mücadelede AKP, bütün kurum ve kuruluşlarla mücadeleye girmiş ve yenilmiştir. En son çare olarak Cumhurbaşkanını şehre getirerek devlet imkânlarıyla batmakta olan gemisini kurtarma niyetindedir. Sayın Cumhurbaşkanı tarafsızlık yemini etmiş bir şahsiyettir. Halis bir Müslüman ettiği yemine sadık kalır. Yeminine sadık kalmamak ve verdiği sözü tutmamak münafıklığın en bariz alametlerinden bir tanesidir. Biz Türk milliyetçileri ve ülkücüler olarak Türkiye Cumhuriyetinin başı olan Cumhurbaşkanını bizimde Cumhurbaşkanımız olarak yarın şehrimizde ağırlamayı ve karşılamayı çok arzu ederdik. Ama sayın Cumhurbaşkanı yarınki ziyaretini AKP mitingine dönüştürmüş, AKP iktidarının devamı için devlet imkanlarını kullanıp, kendi yeminini de yiyerek sürdürmeye çalışmıştır. Bu çerçevede bize yakışan sayın Cumhurbaşkanına tarafsızlık yemini hatırlatmak olacaktır."

Sivaslıların Cumhurbaşkanından kapatılan kurumların hesabını sormasını isteyen Ragıp Özkan, "Tekrar Sivaslı hemşehrilerime şunu söylemek istiyorum. Yarın Recep Tayyip Erdoğan'a Sivas'tan götürdüğü Dikimevini, Devlet Malzeme Ofisini, Askeri Hastanesinin hesabını sorun. Özelleştirmiş olduğu Divriği Demir Çelik Fabrikası'nın ve Kangal Termik Santrali'nin hesabını sorun. Son 10 yılda 137 bin insanın Sivas'tan neden göç ettiğini sorun. Devlet imkanı ve parasıyla bu israfın yapılmasının hesabını sorun." diye konuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.