Header Ads

Mirgün Cabas 'Adliye Baskını' Tweeti Nedeniyle İfade Verdi


Cihan

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği olay üzerine Twitter’dan yaptıkları paylaşımlarla haklarında “terör örgütü propangandası yapmak” suçlamasıyla soruşturma başlatılan 10 kişiden gazeteci Mirgün Cabas da şüpheli olarak ifade verdi.

Savcı Umut Tepe’ye ifade veren Cabas’ın suçlamayı kabul etmediği, twitiyle suçlama konusunda bir illiyet bağı bulunmadığını söylediği kaydedildi.

Savcının şehit olduğu olay üzerine Cabas, Twitter hesabından “Bu eylem nasıl biterse bitsin çıkarılacak tek ders var: çocukları vurmayın, annelerini yuhalatmayın” ifadelerini yazmıştı.

Bu twitin tartışma konusu olması üzerine Cabas, hiçbir davanın terörü mazur göstermeyeceğini savunan biri olduğunu belirterek özür dilemişti.

Aynı soruşturma kapsamında sanatçı Ferhat Tunç da bugün ifade verdi.

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği olay üzerine mesaj atan gazeteciler Nazlı Ilıcak, Mirgün Cabas, Koray Çalışkan, Pelin Batu ve Banu Güven'inde aralarında bulunduğu 10 kişi hakkında soruşturma açılmıştı.

'Terör örgütü propagandası' yapmak ile suçlanan 10 isimden Koray Çalışkan, Banu Güven ve Nazlı Ilıcak daha önce ifade vermişti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.