Header Ads

Nuh Köklü'nün Katiline Müebbet Hapis Cezası İstendi


birgün/cnntürk

Kadıköy'de, attıkları kartopunun dükkânının camına isabet etmesi nedeniyle tartıştığı gruptan gazeteci Nuh Köklü'yü (46) bıçaklayarak öldüren Serkan Azizoğlu hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 2 şüpheli ve 13 müştekinin bulunduğu iddianamede, Azizoğlu'nun dükkandan sopa alıp dışarı çıktığı ve "Hepinizi öldürürüm" diyerek gruba saldırdığı anlatıldı.

Azizoğlu'nun daha sonra dükkandan bıçak da alarak gruba saldırdığı dile getirilen iddianamede, Nuh Köklü'nün arkadaşlarını kurtarmak için hızla koşup Azizoğlu'na tekme attığı ve birlikte yere düştüğü belirtildi.

 İddianamede, Azizoğlu'nun ise elindeki kanlı bıçakla "Çekilin, hepinizi öldürürüm. Benim 46 deli raporum var, bana bir şey olmaz. İki günde de yatar çıkarım" diyerek tehditlerine devam ettiği de anlatıldı.

MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

Serkan Azizoğlu hakkında "Kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası; 13 müştekiye karşı "Kasten yaralamaya teşebbüs", "Tehdit" ve "Hakaret" suçlarını işlediği gerekçesiyle de toplamda 3 yıl 9 aydan 11,5 yıla kadar hapis cezası istendi. Azizoğlu'na yardım ettiği belirtilen kuaför işletmecisi Nazım Coşanar'ın ise "Kasten adam öldürmeye yardım etmek" suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

İddianame Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde, zanlıların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.