Header Ads

Kurtulmuş: 'Sarraf'a Ödül Vereceğimi Bilseydim O Karede Olmazdım'


dha/cha

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, dün Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde (TİM) Rıza Sarraf’ın şirketi Volgam'ın ödül almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "Sarraf'a ödül vereceğimi bilseydim o karenin içinde yer almazdım, çok üzüldüm." dedi.

Kurtulmuş, TBMM'ye gelerek milletvekili kaydını yaptırdı. Numan Kurtulmuş kayıt sonrası Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği törende Rıza Sarraf'a ödül verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Kurtulmuş şu açıklamayı yaptı:

Dün ödül törenine gittiğimiz zaman daha doğrusu toplantıya gittiğimiz zaman kime ödül vereceğimizi, kime hangi bakanın ödül vereceğini bilmiyorduk. Sahneye bakanlar olarak davet edildik. Davet edildikten sonra zannediyorum 10'ar kişi, 78 şirkete ödül verildi. Benim bulunduğum süreçte 10 şirketin temsilcilerinin isimleri okundu. Ben hayatımda hiç görmediğim bundan sonra da yolda görsem tanır mıyım, tanımaz mıyım...? Bilmediğim bir isim ile o anda bir oldu-bitti ile karşılaştık. Keşke bu töreni düzenleyenler kime ödül vereceğimizi bize önceden söylemiş olsalardı. Eğer önceden bu isme ödül vereceğimi biliyor olsaydım o karenin içerisinde yer almazdım. Bu fotoğrafın ortaya çıkması inanın ki herhalde en çok bana rahatsızlık vermiştir. Dolasıyla keşke bu organizasyonu yapanlar bunları önceden ayarlamış olsalardı ve bu karenin içerisinde yer almasaydık"

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.