Header Ads

Türkiye'de Bir İlk: Beşiktaş Belediyesi 'Onur Haftası' İçin Bir Resepsiyon Düzenledi


Başka Haber

Türkiye’de ilk defa bir kamu kurumu LGBTİ Onur Haftası kapsamında bir resepsiyon düzenledi.

Beşiktaş Belediyesi'nin, 22-28 Haziran Onur Haftası kapsamında düzenlediği resepsiyona Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, çok sayıda ülkenin başkonsolosları, AB temsilcileri ve LGBTİ dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Başkan Hazinedar, “İstanbul 23. LGBTİ Onur Haftası resepsiyonumuzu değerli konuklarımız ve LGBTİ dostlarımız ile gerçekleştirdik. Bu resepsiyon, Beşiktaş Belediyesinin LGBTİ politikalarına verdiği önemi de gösteriyor” şeklinde konuştu.

Başkan, “Belediyemizin yerel seçimler öncesi imzalamış olduğu LGBTİ Dostu Belediyecilik Protokol Metni’ne sadık kalıp, LGBTİ dernekleriyle birlikte yerel yönetimlerde LGBTİ politikalarının geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Beşiktaş Belediyesinde LGBTİ hakları konusunda atılan bu öncü adımların önümüzdeki yıllarda Türkiye’deki genel politikaları da etkilemesini temenni ediyoruz” dedi.

Onur Haftası Türkiye’de 2003 yılından beri gerçekleştiriliyor. Hafta boyunca çeşitli paneller, atölyeler ve etkinlikler düzenleniyor, son pazar günü de İstiklal Caddesi’nde LGBTİ Onur Yürüyüşü yapılıyor.

Bu sene 28 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen yürüyüşe Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, meclis üyeleri ve Beşiktaş Belediye çalışanları da katıldı.
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.