Header Ads

Veli Ağbaba: AKP’yle Koalisyon Gündemimizde Yok


Cihan

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AKP ile koalisyonun gündemlerinde olmadığını söyledi. Ağbaba, CHP'nin, kendi değerlerine, inançlarına, ideolojisine karşı hiçbir oluşumun içinde yer almayacağını vurguladı.

Veli Ağbaba, 7 Haziran seçimleri için teşekkür ziyaretleri kapsamında Haçovalılar Kızıklılar, Eymirliler, Seyituşaklılar ve Güzelyurtlular Yardımlaşma ve Dayanışma derneklerini etti. Ağbaba, burada yaptığı açıklamada, genel seçimler öncesi 4 yıllık süreçte vatandaşların sorunlarını çözmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Seçimlerden daha iyi sonuçlar beklediklerine işaret eden Ağbaba, "Ben 4 yıldır Malatya’nın her sorununa, hiçbir vatandaş arasında ayrım gözetmeden, çözüm bulmaya çalıştım. Kayısının sorunlarını, su sıkıntısı yaşayanların sorunlarını gündeme getirerek ortadan kaldırmaya çalıştım. Sadece yerelde değil, Türkiye’nin sorunlarına duyarlı, haksızlık ve hukukluklara karşı duran bir milletvekilliği yapmaya çalıştım. Birçok siyasi davanın, mağduriyetin sesi oldum. Şubat ayında başlattığımız seçim sürecine seçim beyannamesini açıklayarak devam ettik. Seçim beyannamesinde vatandaşlarımızın ihtiyacı olan projelerimizi ortaya koyduk. Bu çok konuşuldu, gündem oldu. Ancak sandıktan çıkan bu sonuçları hak etmediğimiz kanaatindeyim." dedi. Ağbaba, vatandaşların tercihlerine yine de saygılı olduklarını dile getirdi.

'HER KUTSALI KULLANIP SONRA DA PARTİMİZE LAF EDİYORLAR'

CHP aleyhine dini duygular üzerinden maksatlı, çirkin ve çelişkili bir propaganda yapıldığına dikkat çeken Ağbaba, "Seçim döneminde de çok etkili çalıştık. İlk kez ıslak imzalı seçim sonuçlarını seçim akşamı eksiksiz teslim aldık. ‘Oylarınız merkezde çalındı mı?’ derseniz, çaldırmadık. Ama AKP’nin güçlü olduğu bazı yerlerde haksızlıklar oldu. Topsöğüt’te sandık güvenliğini devlet de sağlayamadı. Orada ciddi sıkıntılar oldu. Hak ettiğimiz bir sonuç değildi ama sadece çalışmayla olmuyor. İnsanların oy verme gerekçesi başka sebepler. Malatya’da 'Ce-ha-pe şunu yaptı, bunu yaptı' denilerek halk kandırılıyor. Malatya’da hala bir kısım insanlar, CHP iktidarında camilerin kapatıldığı, namaz kılanların hapse atıldığı gibi yalan yanlış bilgilere inanıyor. Bu zihniyet her kutsalı kullanan bir zihniyet. Sonra da partimize laf eden zihniyet. AKP’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumda yapmış olduğu tahribatı ortadan kaldıracağız." diye konuştu.

'AKP’YLE KOALİSYON GÜNDEMİMİZDE YOK'

7 Haziran seçimleri öncesi propaganda sürecinde tüm devlet imkanlarını kuralsız bir şekilde kullanan iktidara karşı, adaletsiz işleyen bir ortamda çalıştıklarını anlatan Ağbaba, sözlerine şöyle devam etti: "Seçimlerde bizim rakibimiz belediyeler, Tayyip Erdoğan, AKP devletiydi. Biz bunlara karşı mücadele ettik. Devletin tüm kurumları ile mücadele ederek seçimlere girdik. 7 Haziran’da yenilen AKP devletiyle, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Seçim sonuçlarına göre vatandaş yüzde 40’lık AKP’nin dinlenmesini istiyor. Diğer partilerin koalisyonla ülkeyi yönetmesini istiyor. Biz de bunu istiyoruz. CHP, kendi değerlerine, inançlarına, ideolojisine karşı hiçbir oluşumun içinde yer almayacaktır. Bizim AKP’yle bir koalisyon gündemimizde yok. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun başbakanlığında bir koalisyon istiyoruz."

Ağbaba, 24 saat vatandaşların emrinde olduğunu, iktidar olamasalar da kimsenin hakkını yedirmeyeceklerini sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.