Header Ads

Ankara'da otoparkçılar tarafından vurulan Mehmet Karagöz için esnaf kepenk açmadı


Cihan

Ankara Ulus’ta otopark görevlileriyle esnaf arasında yaşanan kavgada silahla vurularak hayatını kaybeden Mehmet Karagöz’ün cenazesi, Adli Tıp’taki otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Cenaze aracına taşınan Karagöz’ün naaşı defnedilmek üzere memleketi Çankırı’ya gönderildi.

Esnaflar, Ankara Ulus’ta dün yaşanan otopark kavgasında hayatını kaybeden Mehmet Karagöz için toplu şekilde dua etti, saldırıyı lanetledi.

Mehmet Karagöz'ün bir dönem AK Parti Keçiören Gençlik Kolları'nda görev yaptığı öğrenildi. Twitterda ‏@muminaltunisik kullanıcısı tarafından atılan ve @AkgencKecioren hesabı tarafından retweetlenen mesajda, "Bir dönem bizimle de çalışan genç kardeşimiz Rüzgarlıda bugün şehit edildi. Allah rahmet eylesin.' denildi. @AkgencKecioren hesabından da Mehmet Karagöz'ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile çekilmiş fotoğrafları paylaşıldı.

ESNAF KEPENK KAPATTI

Rüzgarlı Sokak'ta bir kişinin vurularak hayatını kaybettiği otoparkçı ve esnaf kavgasını protesto için bugün esnaflar Ulus'ta toplandı, işyerlerini açmadı. Kavgada silahla vurularak hayatını kaybeden esnaf Mehmet Karagöz için dua edildi.

Vatandaşlar özel araçlarının arkasına ve iş yerlerinin camına ‘Başımız Sağ olsun Acımız Büyük, İsyanımızı Tüm Türkiye Duysun’ yazıları astı. Bazı esnaflar ise kepenklerine ‘Otopark Mafyası Tarafından Vurulan Esnaf Kardeşimiz İçin İki Gün Yas İlan Ediyoruz’ yazısı astı.

Polisin olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Vatandaşlar, daha sonra hayatını kaybeden esnafın cenaze törenine katılmak için kendi araçları ve otobüsler vasıtasıyla Çankırı’ya gitti. Karagöz’ün cenazesi, Çankırı’nın Orta ilçesi Elma Köyü’nde Cuma namazına müteakip defnedilecek. Ayrıca Karagöz’ün iş yerine ‘Onuruyla Ekmeğine Sahip Çıkmaya Çalışan İnsana Kurşun Sıkan Şerefsizdir’ yazısı asıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.