Header Ads

Lice'de polis kaçırıldı, Kozluk kaymakamlığı ve Bismil polis lokaline ses bombalı saldırı yapıldı


Batman Kozluk İlçe Kaymakamlığı’na atılan ses bombası sonucu, görevli polis ile bekçi hafif yaralandı. Diyarbakır'da polis lokaline ses bombası atılması sonucu 6 polis memuru hafif yaralandı.

BATMAN

Alınan bilgiye göre, Kozluk İlçe Kaymakamlığı’na kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından ses bombası atıldığı iddia edildi. Atılan ses bombasının kaymakamlık binasında patlaması sonucu görevli 1 polis memuru ile 1 bekçi hafif yaralandı.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri bombayı atanların yakalanması için çalışma başlattı. Olayda yaralanan polis memuru ile bekçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olaya ilişkin geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

DİYARBAKIR

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde polis lokaline kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bombalı saldırı düzenledi. Polislerin istirahat ettiği sırada camdan atılan el yapımı patlayıcı büyük bir gürültüyle patladı.

Patlama sonucu 6 polis memurunun farklı yerlerinden yaralandığı öğrenildi. Yaralı polisler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kontrolü yapan ve PKK'lı olduğu iddia edilen kişiler tarafından bir polis memuru kaçırıldı. Polis memurunun eşi ve çocukları ise serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, olay Diyarbakır-Bingöl yolunun Lice bölgesinde saat 19.30 civarında meydana geldi. İstanbul Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Vedat Kaya, ailesiyle birlikte Mardin'den Muş'a dönerken kullandığı otomobil Lice bölgesinde durduruldu. Kimlik kontrolü yapan kişiler polis memuru Kaya'yı araçtan indirdi. Üzerindeki polis kimliğini saklamasına rağmen polis olduğunu anlayan grup, yanında bulunan eşi ve çocuklarını serbest bırakarak, kendisini ormanlık alana götürdüğü kaydedildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.