Header Ads

İhsan Özkes CHP'den istifa etti


hürriyet/cihan

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, partisinden istifa ettiğini bildirdi.

Hürriyet'in ulaştığı Özkes, "partiden istifa ettim" dedi, ancak gerekçesini açıklamadı. Özkes, "gerekirse açıklama yapacağım. Ama şu anda birşey söylemek istemiyorum" dedi.  İhsan Özkes, istifa dilekçesini hem CHP'ye, hem de TBMM'ye ilettiğini söyledi

İstifanın ardından CHP'nin milletvekili sayısı 131'e düştü.

İhsan Özkes, Suruç'ta yaşanan bombalı saldırıyla ilgili de "Suruç'taki vahşet insanlığın ve İslamlığın yüz karasıdır. Ortadoğu'nun bu görüntülerle yansımasına Türkiye'nin de eklemlenmesi çok üzücüdür." tweetini atmıştı.

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi olan Özkes, İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği Türk Grubu Üyesi ve emekli müftüydü. Yerel seçimlerde Özkes, İstanbul Üsküdar belediye başkan adayı olmuş fakat seçilememişti. Özkes, CHP'nin kurultayında Parti Meclisi üyeleri arasında en fazla oyu alan kişiydi.

CHP Grupbaşkanvekili Özgür Özel ise istifayla ilgili bir tweet attı. Özel şunları yazdı: "Sevgili Hocamız @ihsanozkes in hepimizi üzen kararına ilişkin hiçbir işlem yapmadık, yapmayacağız.
GBV'miz @goklevent ile kahve içiyorlar."

CHP sözcüsü Haluk Koç da CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in istifasıyla "İstifa ulaşmadı. Zaman zaman siyasette bu tür davranışlar olabilir. Değerli ve çalışkan bir milletvekilimizdir. Parti Meclisi listesinde en yüksek oyu alan arkadaşımızdır. Zaman zaman seçim bölgelerinde anlaşmazlıklar olabilir ama bu istifayla olmaz. Anlık, kızgınlık içinde verilen kararlar da kalıcı olmaz." açıklamasını yapmıştı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.