Header Ads

Bülent Arınç’ın sözlerine suç duyurusu


cihan

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi’ne gelen bir grup gazeteci, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sözleriyle ilgili suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde sabah saatlerinde toplanan gazeteciler, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Evrensel ve Özgür Gündem gazeteleriyle ilgili “Özgür Gündem ve Evrensel’in de içinde olduğu, diğerlerini saymayayım birçok gazete… Bunlar suç makinesi. Bunlara dava açsak cezalara boğulurlar. Terör örgütünün eylemlerini öven ifadeler kullanıyorlar. Bazı isimlerle köşe yazıları yazıyorlar. Ama biz onlara bu kadar çok dava açsak bu davaları da kullanırlar. Yine çıkar aynı şeyleri yazarlar.” sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Gazetecilere eski CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur’da destek verdi.

Adliyeye girmeden önce konuşan Melda Onur, “Sayın Arınç’ın bu ilk vakası değil. Bu torba davaların olduğu günlerde kendisi de basından sorumlu bakandı ve o dönemde torba davalarda yargılanan arkadaşlarımızın hepsini terörist olarak hedef göstermekten hiç çekinmediler. O dönemde tek gazete okuyun deyip daha sonra kavgaya tutuşan bu partinin bu arkadaşlarımızı bu gazeteleri hedef göstermesi bazı siteleri kapatması çokta şaşırtıcı bir şey değil. Daha önce burada Arınç için kadınların kahkahasına yönelik suç duyurusunda bulunmak üzere bulunmuştum. Bu ikinci oldu onlar böyle konuşmaya devam ettiği sürece bizimde hukuki mücadelemiz sürecek.” ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.