Header Ads

Gezi'nin sembollerinden biri olan Gökkuşağı Merdiveni yıkıldı: Merdiven yenilenecek, yeniden boyanacak


cihan/hürriyet

Gezi eylemleri sırasında gökkuşağı renklerine boyanan ve Gezi'nin sembolllerinden biri olarak görülen merdivenler yıkıldı. Merdivenlerin alt yapı çalışmalarının ardından yenileneceği öğrenildi. Damadı ile birlikte 2 yıl önce 200 basamaktan oluşan merdivenleri rengarenk boyayan Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel, merdivenlerin yenilenmesini kendilerinin istediğini belirterek, “Halkımız endişe etmesin, çok daha güzel yapılacak” dedi.

Karaköy Salı Pazarı Yokuşu’nda bulunan ve Gezi eylemlerinde farklı renklere boyanarak Gezi'nin sembollerinden biri haline gelen merdivenler öğle saatlerinde Beyoğlu Belediyesi ekiplerince yıkıldı.

Yıkım kararıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, merdivenlerin çok eski olması nedeniyle yıkıldığı ve yeni merdivenler yapılacağı öğrenildi.“BİZ İSTEDİK”

Merdivenleri boyayan Orman mühendisi Hüseyin Çetinel, semt sakinlerinin talebi üzerine yıkımın başladığını belirterek, “Salı Pazarı’ndaki merdivenleri ben boyadım. Bu merdivenleri insanlar gülümsesin diye boyadım, çok beğenildi. Düğünü olan gelin damatlar burada fotoğraf çektiriyordu. Salı Pazarı sakinleri olarak Beyoğlu Belediyesi ile görüştük. Bu merdivenlerin tamir edilmesi gerektiğini söyledik. Görüşmeler 1 yıldır sürüyor. Belediye talebimizi kabul etti, merdivenleri yenileyeceklerine söz verdiler. Doğalgaz, elektrik, su, kanalizasyon gibi alt yapı tamamen yenilenecek. Sonra merdivenler yeniden yapılacak. Belediye bize daha güzel yapılacağını söyledi. Halkımız endişe etmesin. Daha planlı ve programlı çalışacağız. Merdivenler yeniden boyanacak, eskisinden çok daha güzel olacak.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.