Header Ads

Koalisyon görüşmeleri Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesiyle başladı


cihan/dha

7 Haziran Genel Seçimleri'nin üzerinden 36 gün geçmesinin ardından koalisyon için partiler arası ilk görüşme bugün yapıldı. Davutoğlu, teamüllere uygun şekilde ilk olarak ana muhalefet partisi CHP’nin kapısını çalarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

CHP Genel Merkezi’ne önceden duyurulduğu gibi saat 14.00 yerine 14.10’da gelen AKP heyetini CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak karşıladı.

Davutoğlu CHP ' nin merdivenlerini çıkarken gazetecilere tebessüm ederek el salladı. Davutoğlu' nun parti binasına girmesinden sonra başka bir araçla kutular içerisinde tatlı getirilmesi dikkat çekti.

Görüşmeye AKP heyetinde Davutoğlu’nun yanı sıra Ömer Çelik, Numan Kurtulmuş, Cevdet Yılmaz, Ayşenur Bahçekapılı ve Mücahit Aslan yer aldı.

CHP heyetinde ise Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Akif Hamzaçebi, Haluk Koç, Faik Öztrak, Sayek Böke ve Rasim Bölücek yer aldı.

CHP Genel Merkezi’nde AKP heyetinin güzergâhına yerleştirilen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu posterleri dikkat çekti.

CHP Genel Merkezinde gerçekleşen görüşme 15.50’de sona erdi. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyle ilgili "Son derece samimi, dostane atmosferde geçti. Misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Davutoğlu, "Görüşmenin devam etmesi konusunda ortak anlayışa ulaştık." dedi.


YARIN MHP, ÇARŞAMBA HDP 

Hükümeti kurma görevi verilen Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmelerine yarın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Çarşamba günü ise HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile devam edecek.

Bu şekilde koalisyon için ilk tur görüşmeleri Ramazan Bayramı’ndan önce tamamlanmış olacak.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.