Header Ads

Koalisyon turunda ikinci buluşma: Davutoğlu, Bahçeli'yle görüştü


cihan/hürriyet

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeliile Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu görüşmesi sona erdi. Devlet Bahçeli’nin TBMM’deki makamında saat 13.00’te başlayan görüşme saat 14.45’te sona erdi.

Bahçeli ile Davutoğlu’nun görüşmesi 1 saat 45 dakika sürdü.

AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve heyeti ile görüşmenin de CHP ile olduğu gibi misafirperver, dostane ve samimi bir ortamda geçtiğini belirtti.

Davutoğlu, AKP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Devlet Bahçeli’nin 7 Haziran seçimlerinden sonra dile getirdiği gibi tavrının, hükümet ortaklığında bulunmama yaklaşımında olduğunu söyleyerek, bu tutumun saygı duydukları bir konu olduğunu belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşme sonrasında ilk değerlendirmeyi Hürriyet’ten Deniz Zeyrek'e yaptı. Bahçeli, “Sizlerle sohbetimizde ne söylüyorsak aynısını Sayın Davutoğlu’na da söyledik” dedi.

Edinilen bilgiye göre Bahçeli, açıkladığı 4 şartı görüşmede tekrarladı. AKP’nin, öncelikle CHP ve HDP ile koalisyon kurmaya çalışmasını öneren Bahçeli’nin, bunun olmaması durumunda üzerlerine düşeni yapacakları mesajı verdiği öğrenildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.