Header Ads

Ağrı, Hakkari, Kars ve Tunceli'de bazı bölgeler 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi


ajanslar

Tunceli Valiliği, kent merkezinde yedi, Ovacık ve Hozat ilçelerinde iki, Çemişgezek, Mazgirt ve Nazimiye ilçelerinde de birer bölge olmak üzere toplam 14 bölgeyi ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan etti.

Söz konusu bölgelere 4-19 Ağustos tarihleri arasında sivillerin girmemesini isteyen Valilik, PKK tarafından Tunceli ile Pülümür ilçesi arasındaki Alacık Köyü yakınlarında yapılan PKK mezarlığı ve çevresindeki bölgelerin de özel güvenlik bölgesi kapsamında yer aldığını açıkladı.

Ağrı Valiliği de PKK saldırıları nedeniyle Ağrı Dağı ve Tendürek Dağı bölgelerini 15 gün süreyle ‘geçici askeri güvenlik bölgesi’ ilan etti.

Kars Valiliği son günlerde yaşanan şiddet olayları ve sabotajlar sonrası, Kağızman Çemçe-Madur ve Sarıkamış Boyalı Ormanları bölgelerini askeri güvenlik bölgesi ilan etti.

Kars Valiliği internet sayfasından yapılan basın açıklamasında, bölgede icra edilecek askeri operasyonlarda sivil vatandaşların zarar görmemesi için belirtilen bölgelerin 15 gün süre ile 'Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi' ilan edildiği duyuruldu.

Hakkari Valiliği, yaşanan şiddet olayları nedeniyle kent merkezi ve bazı ilçeleri "özel güvenlik bölgesi" ilan etti. Uygulama 2 hafta sürecek.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.