Header Ads

Asker annesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki

cihan

Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında askeri aracın geçişi sırasında PKK'lıların karayoluna döşedikleri bombayı uzaktan kumanda ile patlatması sonucu yaşamını yitiren 8 askerden birisi olan Jandarma Uzman Çavuş Barış Akın için memleketi Ankara Nallıhan ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Cenazede askerin annesi Mükerrem Akın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, "Erdoğan, senin yavrun da gitsin!"dedi.

Nallıhan Merkez Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına; Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, eski Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Emrullah İşler, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.

Asker babası Mükerrem Akın, oğlunun tabutuna sarılarak hıçkırıklara boğuldu. Anne Mükerrem Akın ise "Erdoğan senin yavrun da gitsin" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi. Askerin eşi İnci Akın da eşinin tabutuna son bir kez sarılarak başından ayrılmadı.

Cenaze namazının ardından Jandarma Uzaman Çavuş Akın’ın cenazesi, askerler tarafından top arabasına taşındı.

Barış Akın’nın naaşı daha sonra Nallıhan Belenalan Mahallesi Mezarlığı'na defnedilmek üzere camiden götürüldü

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.