Header Ads

Asker cenazesine katılan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu gördüğü tepki üzerine belediyeye sığındı

ajanslar

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa'da katıldığı Siirt’te yaşamını yitiren Jandarma Çavuş Bahadır Aydın'ın cenaze töreninde vatandaşlar tarafından protesto edildi. Pet şişe atılan ve bir vatandaş tarafından yumruk atılmaya çalışılan Müezzinoğlu Heykel’deki tarihi belediye binasına sığınmak zorunda kaldı.

Bahadır Aydın'ın naaşı askerler tarafından top arabasına taşınırken Ulu Cami bahçesindeki bakan Müezzinoğlu’na yönelik tepkiler başladı.

Bir vatandaş, bakanın geçen hafta sarf ettiği sözlerine atıfta bulunarak, “Sayın bakan, 'başkan seçilseydi böyle olmazdı' dediniz. Daha kaç şehidin gelmesi gerekiyor?” diye tepki gösterdi. Ardından başka vatandaşlar da tepkide bulundu.

Bakan Müezzinoğlu ve Vali Karaloğlu, vatandaşların tepkileri arasında valilik konağına yürüyerek girmeye çalışırken tepkiler büyüdü.

Müezzinoğlu ve Karaloğlu, Atatürk Caddesi’nde yürürken tepkilerin artması üzerine önce bir dükkana sığınmaya çalıştı, bu gerçekleşmeyince de Tayyare Kültür Merkezi’ne girmeye çalıştı. Merkez önünde bulunan kalabalık, bakanı yuhalamaya devam etti. Bakana pet şişe ve bozuk para atan grup, hükümet aleyhine sloganlar attı.Bu esnada bir vatandaş bakana yumruk atma girişiminde bulundu. Korumalar hemen müdahale edip vatandaşı gözaltına aldı.

Tepkiler artınca Tayyare Kültür Merkezi’ne de giremeyen Müezzinoğlu ve Karaloğlu, polisin ve korumaların aldığı geniş güvenlik önlemleri altında tarihi belediye binasına girmeyi başardı. Bakanı protesto eden grup uzun süre belediye binasının önünden ayrılmayıp slogan atmayı sürdürdü.

Polis, slogan atan gruba müdahale ederek dağıttı. Bakan Müezzinoğlu ve Vali Karaloğlu yaklaşık 20 dakika belediye binasında bekledikten sonra geniş güvenlik önlemleri arasında Atatürk Caddesi’nden ters istikamette giderek olay yerinden ayrıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.