Header Ads

Asker yakını cenaze töreninde isyan etti: Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun. Kardeşi kardeşe kırdırıyor

cihan

Siirt Pervari'de PKK'lıların mayının patlaması sonucu dün yaşamını yitiren 8 askerden Erzurumlu Komando Er Recep Beycur'un (20) cenazesi toprağa verilmek üzere öğle saatlerinde Hava Kuvvetleri'ne ait uçakla Erzurum'a getirildi. Burada düzenlenen tören sırasında erin amcaoğlu Ömer Bilir, "Gazeteciler yazın Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun. Kardeşi kardeşe kırdırıyor." diye tepki gösterdi.

Siirt'te yaşamını yitiren Komando Er Recep Beycur'un Türk bayrağına sarılı tabutu uçakla Erzurum Askeri Havaalanı'na getirildi. Burada şehit er için tören düzenlendi. İl Jandarma Komutanlığı tarafından tahsis edilen minibüsle şehit erin babası Selahattin ile annesi Antika ve yakınları törenin gerçekleştirildiği askeri havaalanına getirildi.

Beycur'un özgeçmişinin okunduğu sırada, protokol arasında duran Beycur'un amcaoğlu Ömer Bilir, yaşanan terör olaylarına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi.

Bilir, "Gazeteciler yazın, Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun. Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Kendi kardeşimi gönderdim, cesedini alıyorum. Cumhurbaşkanı bunu bilsin. Ben bunu bu yaşa getirene kadar ne çektim biliyor mu? Allah'tan hiç mi korkmuyor? Kardeşi kardeşe kırdıyor. Allah razı olmasın onun evladı da böyle olsun. Bunu yazın. Allah rızası için yazın. Kardeşi kardeşe kırdırmayı bıraksın. Allah'tan korksun. Onun evladı olsa böyle olur muydu? Allah kabul etmesin." diye haykırdı. Bu sırada askeri yetkililer ise şehit erin yakınlarını teselli etti.

Er Recep Beycur'un öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Muharrem İmamoğlu'nun okuduğu duanın ardından cenaze toprağa verilmek üzere Karaçoban'ın Kırımkaya köyüne gönderildi. Cenaze ikindi namazının ardından köy mezarlığında toprağa verilecek.

Cenaze törenine ailesi, akrabaları, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AKP Milletvekili İbrahim Aydemir ile askeri ve mülki erkan katıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.