Header Ads

Avusturya'da 50'ye yakın göçmen kamyon kasasında ölü bulundu


Avusturya polisi, Burgenland eyaleti’nde otoyol kenarındaki bir kamyonda 50'ye yakın göçmenin cesedine ulaştıklarını açıkladı. Kaçak göçmenlerin kasada havasızlıktan boğuldukları belirtildi.

Avusturya'nın Neusiedl bölgesinde otobanda yol kenarına park etmiş bir kamyonda yaklaşık 50 kaçak göçmenin cesedine ulaşıldı.

Avusturya gazetesi Krone'nin internet sayfasında yer alan habere göre göçmenlerin kamyonun kapalı kasasında havasızlıktan boğuldu.

Avusturya İçişleri Bakanlığı olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Afrika ve Ortadoğu'dan yola çıkan on binlerce kaçak göçmen Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışıyor.

Balkanlar 'haykırdı': Artık göçmen yükünü taşıyamıyoruz

Avusturya’nın başkenti Viyana, AB önderliğinde düzenlenen ve Avrupa’nın 2. Dünya Savaşı’ndan beri karşı karşıya kaldığı en büyük göçmen krizi gündemiyle toplanan Batı Balkanlar Zirvesi’ni ağırlıyor. Göçmen karşıtı olayların meydana geldiği Dresden’deki göçmen merkezini ziyaretinde yuhalanan Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de katıldığı zirvede, Sırbistan ve Makedonya en çok dert yanan ve AB’yi harekete geçmeye çağıran ülkeler oldu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.