Header Ads

Bahçeli'nin 'viski yudumlayıp HDP'ye oy veren şerefsizler' sözüne Demirtaş'tan yanıt: Hadlerini bilsinler


milliyet/dha

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Boğazda yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun." diye sert çıktı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan Bahçeli'ye 'şerefsiz' cevabı gecikmedi: "Hırsızdan hesap soracağız" deyip sarayda sefa sürenler mi şerefli?

Bahçeli, MHP'nin Genişletilmiş İl İstişare Toplantılarında açıklamalarda bulundu.

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre, Bahçeli, "Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Siz Kürt ve Türk kökenli olup kız alıp veren ailede 7 çocuğun hangisi Kürt hangisi Türk diye ayıracaksınız'' diye sordu.

Bahçeli'nin en çok tartışılan ve eleştirilen ilgili açıklaması ise şöyle:

"HDP, çözümü çok aşmış, sürekli taviz ile Türkiye'den beklentileri var. Irak'ta Suriye'de İran'da oluşturmaya çalıştıkları 4 parçalı Kürdistan'ın Kuzey ayağı üzerinde çalışmalarının sürdüren bir hain güruhudur. Halktan destek almış. Silahı dayayarak, '248 köyden 248'ini de istiyorum, yoksa içinizden istediğimi çeker vururum' oy tehdidiyle bir topluluk yaratılıyorsa, öbür taraftan İzmir'de Marmaris'te yazlıklarında yatıp AK Parti'nin olmasın diye oyunu MHP'ye vermeyen; ama HDP'yi Meclis'e taşıyan zavallılar, Türkiye'nin kaymağını yiyenler, boğazda yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun."

Demirtaş'tan sert yanıt

"HDP İstanbul'da üçüncü partidir. Bu Türkçe'yi doğru dürüst konuşamayan Türk milliyetçilerinden daha fazla oy almıştır. HDP İstanbul'un en fukara semtlerinden oy almıştır. Öyle üçüncü parti olmuştur. Elbette zenginler de HDP'ye oy vermiş olabilir. Hepsi bizim için çok saygındır. Seçmenimize küfür hakaret edene de bin misliyle de aynen iade ediyorum. Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar? Şeref kavramını kullanmaya kalkmasınlar, hadlerini bilsinler."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.