Header Ads

CHP Gençlik Kolları Kobani'ye geçti, 80 koli oyuncak ve kitap teslim etti


milliyet/gazeteipekyol

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız öncülüğündeki CHP heyeti cuma günü Kobani’ye geçerek, Suruç’ta 20 Temmuz günü gerçekleştirilen intihar saldırısında yaşamını yitiren 32 gencin iletmek istediği yardımları bölgeye ulaştırdı.

CHP’li Yıldız öncülüğünde Genel Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya ve İstanbul İl Başkan Yardımcısı Caner Geyik’ten oluşan 3 kişilik CHP heyeti cuma günü 80 kolilik, oyuncak ve Kitap içeren yardım malzemesini Kobani’ye götürdü.

 CHP heyetini karşılayan Kanton Başbakanı Enver Müslim’in, Suruç katliamı sonrası TSK unsurlarının Kuzey Suriye’de IŞİD’e yönelik başlattığı operasyonları, “IŞİD doğru düzgün zayiat vermedi. Operasyon göstermelik yapılıyor” diye yorumladığı öğrenildi. Yıldız’ın da Suruç saldırısı sonrası KESK ve eğitim-Sen’e yönelen operasyonlara dikkati çekerek, “Türkiye’deki ilerici unsurlara yönelik bir cadı avı başlattı iktidar” dediği belirtildi.

'Barış cephesindeyiz'

Müslim’in, “HDP ile yakın görünüyor olabiliriz. Bu, Suruç Belediyesi’nin bize yaptığı yardımlardan ileri geliyor. Biz, Türkiye’nin tüm demokrat siyasi partileriyle ve CHP ile de iletişimimizi güçlendirmek istiyoruz” mesajını verdiği kaydedildi.

Yıldız, Milliyet’e yaptığı değerlendirmede, “Bu ülkede iki cephe vardır. Biri savaş cephesi diğeri ise barış cephesidir. Gençlik örgütlerimiz savaş isteyenlere karşı barış cephesinde yer alacaktır” ifadelerini kullandı.!Kobani bir mücadeledir'

Yardım malzemelerinin teslim edilmesinin ardından CHP Şanlıurfa İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız Kobani'deki izlenimlerini ve Suruç'ta 32 kişinin yaşamını yitirdiği saldırılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kobani Kantonu Başkanı Enver Müslim ile gerekli görüşmeleri yaptıklarını söyleyen Yıldız, "CHP Gençlik Kollarının oraya götürdüğü malzemeler oyuncaklar, kıyafetler Kobani'nin yeniden inşaat sürecinde inşaat malzemelerinin dışında oradaki insanların ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerdir. Kanton başkanlığına geçerek orada gerek Kobani'nin oradaki stratejik konumunu gerek Türkiye'deki Suruç katliamından sonra Türkiye'deki atmosferi ve gelişmeleri değerlendirdik. Yaklaşık 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirdik. 80 koli malzeme yardım gitti. Kampanya kapsamında toplanan oyuncaklar, kitaplar, kütüphane için gerekli envanterler, kıyafetler ve bazı ihtiyaç malzemeleri vardı. Kanton başkanı da bunu çok mutlulukla karşıladı. Kobani bir mücadeledir. Özellikle gerici, barbar İŞID çetelerine karşı verilen siyasal bir mücadeleye de dönmüştür. Bölgedeki stratejik önemi de ayrı bir değer kazanmıştır" dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.