Header Ads

CHP, özel güvenlik bölgeleri için Tunceli, termik santral eylemi için Zonguldak'a heyet gönderdi


cihan foto: şenal sarıhan-chp

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 14 yeri 'Özel Güvenlik Bölgesi' olarak ilan edilen Tunceli ile yeni termik santral yapımına başlanan Zonguldak'a iki ayrı heyet gönderme kararı aldı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla oluşturulan Tunceli heyetine Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlık edecek. Gök başkanlığındaki heyette İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı yer alıyor. Gök ile Yeşil bugün öğleden sonra Ankara'dan havayoluyla Elazığ'a gidecek. Özcan ile Yarayıcı ise heyete Elazığ'da katılacak. Gök başkanlığındaki heyet yarın Tunceli Valisi ve Garnizon Komutanıyla görüşerek bilgi alacak ve özel güvenlik bölgeler uygulamasının gerekçesini soracak, kaldırılmasını talep edecek. Gök, Tunceli halkıyla görüşmesinin ardından Tunceli İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında 19 milletvekilinden oluşan bir başka CHP heyeti de Muslu ve Çatalağzı beldelerinde yapılmak istenen yeni termik santrallere karşı eylem yapan yöre halkına destek olmak üzere Zonguldak'a gidiyor. Heyet bugün Muslu'da belediyede halkla buluşacak, yarın da Zonguldak Belediyesi’ni ziyaretinin ardından basın toplantısı yapacak. Heyet öğleden sonra da Çatalağzı belediyesinde olacak.

Ağbaba başkanlığındaki heyette bulunan milletvekilleri şöyle:

Uğur Bayraktutan - Artvin
Kemal Zeybek - Samsun
Tur Yıldız Biçer - Manisa
Barış Karadeniz - Sinop
Necati Yılmaz - Ankara
Engin Özkoç - Sakarya
Tahsin Tarhan - Kocaeli
Gülay Yedekçi - İstanbul
Onursal Adıgüzel - İstanbul
Ali Şeker - İstanbul
Emre Köprülü - Tekirdağ
Gamze İlgezdi - İstanbul
Eren Erdem - İstanbul
Şenal Saruhan - Ankara
Rıza Yalçınkaya - Bartın
Seyit Torun - Ordu
Şerafettin Turpçu - Zonguldak
Ünal Demirtaş - Zonguldak

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.