Header Ads

Davutoğlu’nun 'hükümet kurma görevini' Cumhurbaşkanı'na bugün iade etmesi bekleniyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği 63. hükümeti kurmakta başarısız olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu görevi bugün iade etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın planlanmış bugünkü programına bakıldığında sırasıyla Cumhurbaşkanlığı Sofrası, Genelkurmay Başkanlığı devir-teslim töreni ile en son saat 20.30'da YÖK Başkanı Yekta Saraç’ı kabulü gözüküyor.

Başbakan Davutoğlu ise bugün ilk olarak Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Abid Şerifov ardından Bosna-Hersek Bakanlar Konseyi Başkan Yardımcısı, Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanı Mikro Şaroviç ve Sırbistan Başbakan Yardımcısı, Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic’i resmi konutta kabul edecek.

Ardından AKP genel merkezinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına katılacak olan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanlığı devir-teslim törenine de iştirak edecek.

Davutoğlu’nun kendi programındaki son görüşmesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda saat 19.30’da gözüküyor.

Ancak Davutoğlu’nun Erdoğan tarafından kabul edileceği bilgisi Cumhurbaşkanlığı’nın yayınladığı program duyurusunda yer almıyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.