Header Ads

Demirtaş: Burhan Kuzu’nun bürosunda HDP'yi kapatma hazırlığı yapılıyor


cihan

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Burhan Kuzu’nun avukatlık bürosunda parti kapatma hazırlığının yapıldığını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, genel merkezdeki Parti Meclisi (PM) toplantı açılışında konuştu. ‘Partimiz 7 Haziran’dan bu yana nasıl bir faaliyet yürüttü de kapatma davası tartışılıyor, dokunulmazlıklar tartışılıyor’ diyen Demirtaş, aldığı bir duyumu paylaştı.

Demirtaş, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanı’nın danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu. Onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda değil. Onun özel hukuk avukatlık bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda, dosya hazırlanıyor. Amaç da parti kapatmaktan çok, hazine yardımından muaf bırakmak. Mümkünse bu yılın sonuna yetiştirmek. Dokunulmazlıklarla birlikte partiyi büyümeden, genişlemeden ve AKP’nin önünü kesecek bir pozisyondan alıkoymak. Hukuk devleti olsa burası, çağırır bir başsavcı bunlara sorar. Siz siyasetçisiniz, parti kapatma da olacaksa bu bizim işimiz. Siz niye kendi özel bürolarınızda bir parti ile ilgili dosya topluyorsunuz? Yarın bu dosyaları götürecek savcıya verecekler. Bu konuda yetkili, görevli savcı kim biliyor musunuz? Bu Şems var ya Şems. Onun akrabası.. Ekibi böyle kurmuşlar. Havuz medyasının sahibi, aynı zamanda savcının akrabası. Yargı onlarda, devlet onlarda. İstediğim zaman savaş, istediğim zaman barış yaparım diyecek sözde irade onlarda.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.